Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

toiteplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    toiteplokk

    seisab laual üks 12V 32A impulsstoide. isend on 100V asendis 220V sisse saanud ja ühel transik kaane ära lennutand. transs 2sc4157(asenduseks tevalost pakuti 2sc4237) teine samasugune lühises. kuna skeemi kuskilt ei leidnud, siis ei viitsi esialgu seda hakata maha joonistama ja küsin, kas selline pauk piirdub tavaliselt lõputranssidega?
    plokk on mingi seadmesse sisse topitud ja seega osak esta jahutuse eesmärgil eemaldatud. mudelit seetõttu ei oska öelda. skeemil on kirjas UP0380A
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Minu impulss toiteplokil olid alguses, kui sain ta, ka generaatori jõutransid lühisesse põlenud.Vahetasin ära ja siiamaani töötab ca 5 aastat juba.

    Kuid kindlasti kontrolli ka neid trantse juhtivat skeemi.

    Comment


      #3
      kindlasti mõõda üle kõik primaarpoole lüüdid, sest need võivad ka kannatada saanud olla. Siis kontrolli ka üle juhtkivi toitelüüdid, sest need võivad ka viga olla saanud. Kui transid ära vahetad ja üle mõõdad, et kuskil mujal lühist pole, siis proovi plokki läbi hõõglambi toita. Kui lamp põlema jääb, siis on lühis. Kui midagi ei toimu, siis on vast see juhtkivi surma saanud.

      Comment


        #4
        tänud. lüüdid kontrollitud (2*1000µF/200V) üks oli ~1000µF ja teine ~1500µF. transid on ülejäänud skeemist trafoga eraldatud, aga ma siiski mõõdan need üle
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          kas impulsstoiteid kannatab ka ilma lõppudeta tööle panna, või läheb asi lolliks. esialgu ei tahaks kohe uusi transse laiali lasta, eriti veel, kui neid alles tellima tuleb hakata
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            sõltub väga palju skeemist aga üldjuhul(st see tüüpskeem arvuti toitekatel) ei tohiks siis mitte mingit vooluringi tekkida. Seega ei saa seal ka mitte midagi muud kontrollida, kui primaaris mõne muu lühise puudumist.
            Kui paned toite läbi hõõglambi, siis elavad transid lühise üle. Lambil on nimelt külmalt väiksem takistus ja kui vool suureneb, siis takistus suureneb ja sellega piiratakse vool ära. Sobib näiteks tavaline 60W hõõglamp.

            Comment


              #7
              eks ma siis viskan lõpud ringi, kui kätte saan ja torkan lambi vahele

              originaalid: http://www.semicon.toshiba.co.jp/td/en/Tra...7_datasheet.pdf
              asendus 1: http://www.ortodoxism.ro/datasheets/...gen/mXrwvs.pdf
              asendus 2: http://www.sanken-ele.co.jp/prod/sem...f/2sc3831j.pdf

              vahepeal uurisin asenduste kohta: esimest soovitas Tevalo, teist Oomipood. hinna vahet praktiliselt ei ole, aga imelik, et Oomist ei pakutud seda esimest varianti, kuigi neil on see kohapeal olemas. kumba eelistada? ma telliks ära. enne teisipäeva ma nagunii poodi ei jõua...
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                see transistori asendus on selline loominguline tegevus, kus võib ühe asja miljoni eri asendusega kenasti tööle saada. Seega juhuse asi, mida kes välja pakkus

                Comment


                  #9
                  Alati eelista tuntud firmat (Toshiba), see shingtenhui on arvatavasti kusagilt Toshiba või ST liinilt väljapraagitud ja siis ületembeldatud poolpraak.

                  Comment

                  Working...
                  X