Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pumba ühendamine UPSiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Autoaku ei ela kaua upsi küljes, ju ta ei taha 24h*365päeva 14 volti saada. Kunagi proovisin, läks üpris ruttu läbi. jää ikka nende originaalakude juurde, pane mitu paralleeli. Või tee laadimine kuidagi ümber. Samas võin ka eksida, äkki too eksemlar lihtsalt ei sallinud sellist reziimi, millega ma katsetasin.

    Comment


      #17
      kuidas suuremat akut laadida pole probleem, kasvõi eraldi blokk aretada mis isetühjenemise kompenseerib IMOH kuidas pumba mootor suhtub pingesse mis erineb sinusoidist. Keegi teoorias tugev võiks mõelda selle peale
      Minul katsetades tegi väga imelikku häält, kahju oli pikemalt proovida ca. 20 minutiga kokku ei jooksnud aga kuumemaks kui tavaliselt selle ajaga läks küll.
      Kunagi mõtlesin isegi otsida kas 12 v 24 voldise ts. pumba, aga mõte jäi katki.
      Nüüd lühikese ajaga tartus juba 2 pikemat elektri katkestust ja mõte uuesti liikumas. Isegi 2kw gene mõttes, siis oleks ka külm kapid ja valgus olemas aga väikestel pole automaat käivitust

      Comment


        #18
        Seda tahakski teada, kas kõik UPSid on originaalis auto akule sobimatud ja kas on sellist mis laseks kandilist ainult voolukatkestuse ajal ja muidu laseks siinuse otse läbi.
        Väga kuumaks ei saa vast asi minna, tal on ju vesijahutus .
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #19
          ju tal ikka kuum vesi läbi käib.
          ups ei tohiks akule 14V anda, siis surevad originaalidki ära. need on samamoodi pliiakud. pinge peaks olema 13,5V...13,8(9)V. enamasti ei lubata isegi mitte 13,9V. autoakul muidugi see probleem, et ta ei kannata tühjaks laadimist. ca 50% mahutavusest võib ära tarbida, et kahjustusi ei teki. väiksel koormusel võib ka veidi enam, aga 90% ei tohi see ka siis olla. geelakud taluvad tühjendamist isegi kuni 9V-ni, aga osta on ka kallimad
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #20
            Auto akut võib tühjendada kuni pinge alanemiseni 10,5V ni, edasine koormamine ei ole soovituslik sest sellega kaasneb aku mahtavuse vähenemine. Kuid kui sa ka lased aku pinge aastas paar korda alla 10,5V pole suurt hullu midagi peaasi et lähiajal aku uuesti täis laed.
            Minuteada lasevad kõik UPSid siinust läbi ainult voolukatkestuse ajal toodavad ristküliku sarnast signaali pingega 190...200V
            Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

            Comment


              #21
              suuremad(kallimad) muundavad kogu toite alaliseks ja akule, sealt jälle üles vahelduvaks. nende pinge kuju muidugi sarnaneb natuke rohkem siinusele ka
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #22
                Ma tahan just sellist mis otse laseks, a tahaks enne teada kui poodi lähen.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #23
                  üles-alla muundamine on kallis ja energiamahukas, seetõttu väikestel seda ei kasutata. ma kahtlen, palju üldse selliseid isendeid meil poes müügil on. tavalisel upsirisul, mis ca 1k maksab, sees sellist süsteemi ilmselt ei leia
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #24
                    to Elukaz milles probleem sellise tööpõhimõttega ongi vanemad ja odavamad UPSid
                    Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

                    Comment


                      #25
                      Probleem selles et ma tahan töökindlat (uut) asja.
                      Kui poes olevad odavamad ka sellised siis ehk oskad mõne täpse mudeli öelda?
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #26
                        need, millel relee lõpus on, täismuundamist ei tee. kõige lihtsam on kontrollida: võta juhe seinast välja ja proovi UPS käima panna. kui ta ise käima hakkab, siis võib tal olla sees see nn täismuundamise skeem. kui ei hakka käima, siis ilmselt on lõpus relee ja tavaolukorras jookseb pinge otse läbi
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #27
                          Tööle lähevad ilma võrgupinge olemasota st. enda aku pealt ka need UPSid mis nn. täismuundamist ei tee. Probleem võib tekkida mõnikord kui upsi koormuseks on näiteks alla 40W tarbija, sest mõni upsik peab seda liiga väheseks ja lülitab end ca. 1min. pärast välja
                          Samas need UPSid mida olen näppinud ei lase võrgupinget siis otse läbi kui UPS ise nupust välja lülitatud on.
                          Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

                          Comment


                            #28
                            Unustasin lisada et sellist UPSi nagu sull vaja, pakun et need peaks sobima Powercom BLACK KNIGHT BNT-400A ,BNT-600AP või APC Back UPS 650CS USB, Back UPS 650MI. Valiku tegin sellepärast sellise sest olen parandanud nende mudelite eelkäiaid Powercom KIN-625A ja APC Back UPS 600. Kujult justkui 100% identsed vaevalt et sisu nüüd oluliselt teissugune oleks. Valik on sinu
                            Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

                            Comment


                              #29
                              Kuda see sobiks?
                              http://www.k-arvutisalong.ee/index.php?lan...=83&p_id=006487
                              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                              Comment


                                #30
                                Usun et sobib
                                Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

                                Comment

                                Working...
                                X