Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tevalo jupilehel tipib sisse 5v1 ja leiab hulgi.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      Vastuvõtja on valmis, nüüd tuleb tõmmata Girderi kodulehelt soft (vabavara, muideks&#33. Artikli kirjutamise ajal oli kõige uuem versioon 3.12. Et vähem peavalu oleks, tõmbame faili fullinstaller. Veel on vaja vastuvõtja device driver’it. Selle leiame samalt Girderi lehelt plugin’ide rubriigist. Tõmbame faili Igorplug. Faili nimi tuleb autori – Igor Cesko – Tšehhi – nimest.
      Girderi installeerimiseks tuleb allalaaditud fail (girder312e.exe) lihtsalt käivitada. Järgnevalt pakime „Igori draiveri“ lahti ja kopeerime ta kataloogi C:\Program Files\girder31\plugins\hardware. Jääb veel seada sätungid õigeks. Selleks valime Girderi menüüst File -> Settings ->Hardware Plugins . Listis on kuvatud kõik seadmedraiverid, mida programm tunneb. Teeme linnukese rea ette kus seisab: Igor SFH-56 device. Vajutame vasakul olevale nupule Settings ja valime selle COM-pordi, kuhu oleme vastuvõtja pistnud. Muide, vajutus klahvile About HW manab ekraanile vastuvõtja skeemi! Veel võiks Hardware Plugins aknas teha linnukese reale Auto enable Input Device ja menüüst File teha valiku Enable Input Device.
      Nüüd tuleb valida IR-pult, mida hakkame arvuti juhtimiseks kasutama ja tutvustada teda Girderile. Programmiga on kaasas mõned näited ja Help’ist saab ka abi. Defineerime siin ka prooviks mõne klahvi.
      Oletame, et vajutus puldi klahvile 1 peab käivitama WinAmp’i. Selleks teeme paremkliki Girderi vasakus käskude aknas ja valime tekkinud menüüst Add Command. Tekib Windowsi kausta ikoon kirjaga New ja puldi ikoon samuti kirjaga New. Nimetame ikooni taga oleva kirja ümber näiteks Saundiks ja puldi oma (ehk siis gruppi Saund kuuluv esimene käsk) WinAmpiks. Valime paremalt lipiku O.S. ja sealt rippnimekirjast Execute. Lahtrisse File tipime sisse tee Winamp’ini (lihtsam on kasutada klahvi Browse). Vajutame klahvi Apply. Seejärel vajutame ülal paremal olevat klahvi Learn Event ja IR-puldil klahvi 1. Tabloole tekib kollases kirjas hex numbrite rodu – see on kood, mida pult saatis. Kui kõik on õigesti, käivitub ka kohe WinAmp. Analoogselt õpetame Girderile selgeks ka ülejäänud vajalikud käsud. Salvestame oma töö tulemuse ja palume Girderil see fail järgmisel käivitamisel automaatselt laadida (Fail -> Settings ->General -> linnuke lahtrisse AutoLoad ja otsime Browse’ga üles eelnevalt tehtud käsufaili -> Apply -> O.K). Nüüd võib tassikese kohvi keeta ja musa nautima hakata.
      Mulle teeb muret paksus kirjas lause, nimelt tekkib mul sinna alati FFFF :angry: ehk vahet pole mis nuppu puldil vajutan ikka reageerib ühtmoodi. Kui pulti natuke "peidan" (lasen signaali läbi riide vms) siis näen testsuguseid koode ka. Proovisin erinevaid girderi versioone aga ei midagi.
      Vastuvõttja tegin sellise, väikese vahega mul on ir vastuvõtja Irm-8601s(38kHz). Proovisin ka seda tundlikumat lahendust aga ei midagi.

      Puldiks on AKAI RC-v23e. Teist pulti proovisin ka(oli küll mingi iidne) aga käitus ikka samamoodi. OS on xp pro sp2.

      Ei oska enam midagi proovida, et asi paraneks. HELP!

      Comment


        Proovi kusagilt kaugemalt seda pulti, äkki tõesti vastuvõtja AVR ei suuda ära seedida.
        Siis kas vastuvõtjasse paistab mingi päevavalgustoru vms. saastalamp? Lülita katseks kõik sellised välja. Kui pikk on kaabel vastuvõtja ja PC vahel?

        Kas AKAI pult töötab 38kHz-l? Kui ei, on sul lihtsalt vale vastuvõtja! Samuti võib olla, et Girder ei saagi nimetet pultidega hakkama (eriti ei usu kuid nt. vene RC4 kuuldavasti ei võtvat).
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          Proovi kusagilt kaugemalt seda pulti, äkki tõesti vastuvõtja AVR ei suuda ära seedida.
          Tuba sai otsa aga ikka FFFF. Mingi nurga alt kui vastuvõtja otseselt nähtav ei olnud, tuli muid koode ka, kuid suvaliselt.(ühte nuppu vajutades tulid erinevad koodid, 8-l juhul 10-st ei juhtunud midagi)


          Siis kas vastuvõtjasse paistab mingi päevavalgustoru vms. saastalamp?
          Proovisin pimedas toas, sama jama.

          Kui pikk on kaabel vastuvõtja ja PC vahel?
          Juhet polegi, asi on harali COM pordi otsas.

          Ah, et sagedused ei klapi. Pult(selline) on vana lindistava videopleieri(kuidagi nii neid kunagi nimetati, vist) oma. Seega täitsa võimalik, et jama sagetustes.

          Aga kuda ma õige sageduse teada saan, datasheet'i leidmisest ei tulnud mul midagi välja.

          Comment


            Kergem soetada vist uuem pult(vanalt telekalt näiteks(vana siis ikkagi uuem, mitte päris kiviajastust ). Pole mõtet eriti hakata teist silma ostma, et saaks just seda ja ainult seda pulti kasutada.. Ma küll ei usu, et sul sama probla, aga mul oli mingi 486@66MHz juures umbes sama jama, aga siis võttis igal korral vastu erineva koodi ja lõpuks tuli välja, et masin lahja :huh:

            Comment


              Kergem soetada vist uuem pult
              Täpselt see mõte mul oligi aga huvipärast oleksin sagetustega ka jamama hakanud kuid...

              Tuli välja, et Girder oli vana :P

              Nimelt versiooniga 3.3.4 ja mingi x igorpluginiga töötab meeletult.

              Tänud sellegipoolest!

              Comment


                tre
                tegin ka huvipärast omale selle vidina..

                sai tõmmatud girder(3.3.5..mingi uus vist) aga Igor pluginiga selline jama et seda faili ei leia enam seal servust..

                on kellelgi alles ja saaks kuskile üles panna ?
                hea oleks ka mõni vanem girderi versiooni..see 3.3.5 on 30 day trial

                ootan vastust.
                Kaitse ei väldi lühist, vaid kaitseb lühise tagajärgede eest.

                Comment


                  Arvutikasutaja FTP-s peaks olema, sai kunagi sinna pandud
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    sai tõmmatud, igor ka sisse copytud
                    proge tööle pandud..plugin aktiivseks tehtud, settingutest paika pandud

                    aga mis edasi



                    need nupud (Learn event) ja muu..ei paista nagu aktiivsed olema.. mis teha ?

                    ja kust ma seal proges vaadata saan kas mul hardware töötab ? :unsure:
                    Kaitse ei väldi lühist, vaid kaitseb lühise tagajärgede eest.

                    Comment


                      1. kas igorplugi aktiivseks tegid? Õige pordi valisid?
                      2. lisa ikka mingi käsk ka, millele hakkad midagi õpetama..add command oli inglisekeelses varjandis. [Lisa käsk??]

                      Comment


                        hmm..sain veits targemaks.. tegin sinna vasakule gruppe ja käsklusi ja sündmusi..
                        panin learn event... midagi ei toimu kui teleka puldil midagi vajutada

                        Kaitse ei väldi lühist, vaid kaitseb lühise tagajärgede eest.

                        Comment


                          küsin jällegi, et kas igorplug aktiivne ja õige com port määratud? On ikka mingi tänapäevasem pult? On olnud juhuseid, et vanematega ei tööta..

                          Comment


                            jah igor on aktiivne

                            nüüd sain mingilmoel asja tööle.. enne panin Igorist Input signal DCD (nagu siin ühes eelnevas postituses soovitati) nüüd muutsin ära.. DSR'iks.. learn event ja klõpsatus puldil..mingi kood tekkib sinna..mõnikord 3 mõnikord 4 kohaline (kui puldil nuppu peal hoida siis see kood muutub millegipärast...siisi 5 erineva koodi vahel vist)

                            üritaks nüüd midagi tööle ka saada.. see krdi proge on raske esmapilgul.. :S peab helpi appi võtma, ehk aitab

                            --------------------------------------

                            nii.. sai helpi järgi midagi isegi tehtud, seal mingi näidse notepad kohta.. panin texti sisestama ja close'ma notepadi.
                            AGA
                            pult saadab igakord erinevad koodi välja.. nii et kui puldil nuppu peal hoida siis mingi aja pärast jõuab selle õige ir koodini ning teostab vajaliku actioni. kas viga on puldis või mu ir vastuvõtjas ?
                            tegin ühele commandile mitu erinevat eventi..kõik erinevate koodidega, siis läheb veidi vähem aega kui pult õige koodi välja saadab.
                            Kaitse ei väldi lühist, vaid kaitseb lühise tagajärgede eest.

                            Comment


                              Kle Eggy, kas sa said selle Philipsi sensoriga tööle, tundub, et said. Mul sama TFMS 5360, jalad on teada, pärit on see videomakist. Äkki saad mulle täpse skeemi saata, sest olen siin juba mitmeid erinevaid näinud. Tõsi, need ka erinevad seadmed jne. Suurem küsimus on pin 5 ja pin 9 ühendamises. Osadel joonistel on need ühendatud aga osadel pole???

                              Comment


                                minu arust (kui ma seda proovisin) tulebki koguaeg pulti progeda, yhe nupu proged ära mingi asja juhtimiseks, siis proovid seda, okey funkab , vajutad teist korda, jokk, programmeeri uuesti.
                                vbolla tegin midagi valesti , ei tea..
                                m6ttetu....

                                Comment

                                Working...
                                X