Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Toimingute defineerimine oli tõesti natuke....puine.

    Kui panid vastuvõtja otse pordi otsa peale - palju talle siis toidet peale jäi? Arvestades et silm tarbib umbes 3mA peaks ikka liiga palju tulema? Pordi voolu piirik ju kuskil 15mA kandis! Teine asi see, et pinge pordi otcal võib minna ka -12V peale ja jälle ... silma siniseks teha . 5,1V stabikas tundub ikka vajalik olevat!
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #17
      njah .. ma ei tea sellest midagi. ma elektroonika koha pealt suht lammas olen. kui keegi seda XP peal kasutab siis ehk soovitab mõned näpunäited.
      // R.

      Comment


        #18
        Kasutan just XP peal. Win 98-l ja ME-l töötas samuti. Näpunäited? Teen COPY/PASTE ühest loost, mille kunagi valmis kribisin (ei viitsi ümber kirjutada, laisk nagu ma olen

        SORRY, kui jutt liiga pikaks ja lapsikux läheb!

        -----------------------------------------------------------
        Vastuvõtja on valmis, nüüd tuleb tõmmata Girderi kodulehelt soft (vabavara, muideks!). Artikli kirjutamise ajal oli kõige uuem versioon 3.12. Et vähem peavalu oleks, tõmbame faili fullinstaller. Veel on vaja vastuvõtja device driver’it. Selle leiame samalt Girderi lehelt plugin’ide rubriigist. Tõmbame faili Igorplug. Faili nimi tuleb autori – Igor Cesko – Tšehhi – nimest.
        Girderi installeerimiseks tuleb allalaaditud fail (girder312e.exe) lihtsalt käivitada. Järgnevalt pakime „Igori draiveri“ lahti ja kopeerime ta kataloogi C:Program Filesgirder31pluginshardware. Jääb veel seada sätungid õigeks. Selleks valime Girderi menüüst File -> Settings ->Hardware Plugins . Listis on kuvatud kõik seadmedraiverid, mida programm tunneb. Teeme linnukese rea ette kus seisab: Igor SFH-56 device. Vajutame vasakul olevale nupule Settings ja valime selle COM-pordi, kuhu oleme vastuvõtja pistnud. Muide, vajutus klahvile About HW manab ekraanile vastuvõtja skeemi! Veel võiks Hardware Plugins aknas teha linnukese reale Auto enable Input Device ja menüüst File teha valiku Enable Input Device.
        Nüüd tuleb valida IR-pult, mida hakkame arvuti juhtimiseks kasutama ja tutvustada teda Girderile. Programmiga on kaasas mõned näited ja Help’ist saab ka abi. Defineerime siin ka prooviks mõne klahvi.
        Oletame, et vajutus puldi klahvile 1 peab käivitama WinAmp’i. Selleks teeme paremkliki Girderi vasakus käskude aknas ja valime tekkinud menüüst Add Command. Tekib Windowsi kausta ikoon kirjaga New ja puldi ikoon samuti kirjaga New. Nimetame ikooni taga oleva kirja ümber näiteks Saundiks ja puldi oma (ehk siis gruppi Saund kuuluv esimene käsk) WinAmpiks. Valime paremalt lipiku O.S. ja sealt rippnimekirjast Execute. Lahtrisse File tipime sisse tee Winamp’ini (lihtsam on kasutada klahvi Browse). Vajutame klahvi Apply. Seejärel vajutame ülal paremal olevat klahvi Learn Event ja IR-puldil klahvi 1. Tabloole tekib kollases kirjas hex numbrite rodu – see on kood, mida pult saatis. Kui kõik on õigesti, käivitub ka kohe WinAmp. Analoogselt õpetame Girderile selgeks ka ülejäänud vajalikud käsud. Salvestame oma töö tulemuse ja palume Girderil see fail järgmisel käivitamisel automaatselt laadida (Fail -> Settings ->General -> linnuke lahtrisse AutoLoad ja otsime Browse’ga üles eelnevalt tehtud käsufaili -> Apply -> O.K). Nüüd võib tassikese kohvi keeta ja musa nautima hakata.
        -------------------------------------------------------
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Hmmm ... Mul on asjaga sama mure mis siin alguses räägiti. Tegin 2 tk, kontrollisin sada korda rauda aga ei midagi (please check your hardware) :'(.
          aga küsimus hoopis selline. Mul on vastuvõtjaks ELIRM8608, vaatasin ELFAst näiteskeemi, seal on toite ja väljundi vahel 47mkF kondekas ja +5V toitel veel vahel 47Oomine takisti - kas need tükid on vaja kah vastuvõtja skeemi lisada mitte???

          Comment


            #20
            Toite ja MAA vahel ikka! See konde ja takisti moodustavad nn. lahtisidestusfiltri. Antud skeemis pole vajalikud.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #21
              Vastuvõtja sai endal juba aasta tagasi kokku joodetud. Eile kui hakkasin teist kokku panema tekkis sama probleem nagu mõndadel...ütleb et "GirderEnabled" ootab IP koodi ..ja jääbki ootama.. Alguses mõtlesin et IP vastuvõtja ei sobi antud skeemiga, mis on ka vähetõenäoline. Hiljem hakates uurima takistit mis tundus kõige kahtlasem avastasin et too oli 3,3Kohmi asemel 3,3ohmi. Soovitan sarnase problemi juures olevatel inimestel seda sama viga kontrollida.

              Comment


                #22
                Hea soovitus! Olen isegi näinud selliseid takisteid, millel on värvikoodi järgi üks nominaal, tegelikult aga hoopis teine. Kusjuures mitte läbipõlenud takid vaid täiesti uued! Kõik on võimalik
                Ehk, nagu kunagi vene ajakirjas Radio öeldi: "pravilno sobranno i pri ispravnõh detalei budet rabotat sraazu"
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #23
                  imelik probleem .. äkki on keegi XP kasutajatest isegi sellega kokku puutunud .. XP saab seadmelt kogauaeg mingit jama, st suvalisi IR koode, 0.5s vahedega.
                  winme ja dosi all töötab seade suurep2raselt
                  // R.

                  Comment


                    #24
                    Äkki on sellese porti juba mingi seade "akrediteeritud"? Pihuarvuti, modem mingist vanast installist jne. Proovi teise pordiga!
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #25
                      eip ole .. lugesin täna mingist v2lismaisest foorumist, et tegu on sellega et software põhjal dekoodimine on aeglane ja kuna XP nõuab niigi palju ressursse, siis teeb mingit rumalust
                      // R.

                      Comment


                        #26
                        Minul küll käib. Vaata Girderi kodukale, äkki leiad uuema versiooni.
                        Kui arvuti võhma jääb väheks, võiksid uurida ega miskit veel salaja taustal jookse, Gator'i spioonivara näiteks. Kui selle kogemata võrgust sain, oli effekt selline nagu oleks sein ette tulnud - kõik hakkas üliaeglaselt uimerdama ja kinni jooksma.
                        Hea spiooni"buster" on Lavasofti Ad-aware.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #27
                          imelik probleem .. äkki on keegi XP kasutajatest isegi sellega kokku puutunud .. XP saab seadmelt kogauaeg mingit jama, st suvalisi IR koode, 0.5s vahedega.
                          winme ja dosi all töötab seade suurep2raselt
                          mul oli ka selline probleem aga point oli selles, et läpaka taga on IR-port andmete vahetamiseks ka ja kui selle maha võtsin süsteemi haldamise kohast, siis ei tulnud enam midagi. see oli vist mingi modemi teema.

                          aga kui paljudel vastuvõtuseade otse selle COM-pordi pistiku külge on joodetud(mul nii ei võtnud)? on kellegil veel juhtme otsas, mul töötab ainult juhtme otsast ja kusagilt nurga tagant ei võta ühendust!? ???
                          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                          t-linespeakers.org

                          Comment


                            #28

                            aga kui paljudel vastuvõtuseade otse selle COM-pordi pistiku külge on joodetud(mul nii ei võtnud)? on kellegil veel juhtme otsas, mul töötab ainult juhtme otsast ja kusagilt nurga tagant ei võta ühendust!? ???
                            Mina jootsin alguses jupid pistiku külge ja ... käis küll aga pult tuli laua alla arvuti poole suunata. Mujalt küll ei püüdnud midagi. See on ka arusaadav. Mõnes mõttes isegi hea sest proovisin samas toas oleva raadio puldiga ja nii ei hakanud too vahele segama.
                            Järgmises versioonis oli vastuvõtja 3m kaabli otsas monitori peal, muu pudi pistiku küljes. Vastuvõtu kaugus tunduvalt parem - ca. 5m.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #29
                              panin kokku ja kohe töötas ainult valguse käes läks lolliks nagu saadaks kogu aeg mingeid temale tundmatuid käske aga mure lahenes kui panin karbi sisse ja punane klaas ette.
                              Aga nüüd mure selle et kuida talle kõik käsud selgeks õpetada näiteks et winampis vajutada nuppu play jne.
                              Palun aidake.

                              Comment


                                #30
                                1 näide siinsamas, keri veica ülespoole.
                                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                                Comment

                                Working...
                                X