Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

    - Kuna IR-dekodeerimine käib softis, on asi üsna ajakriitiline. kui masin aeglane ja/või palju pahna (ka spyware!) üles laetud, ei hakka Igor kunagi tööle. Esmalt siis võiks säärast varianti kontrollida.
    - Teine kamm on pultidega. RC-5 süsteemi kasutavad ilmselt toimivad aga Nt. REC80 (vana) ei hakka käima, sest inffi kodeeritakse teisiti. Et proovida mõnda muud pulti. Nt. sellist, mis sõbra masinaga koos kindlasti töötab. Kui võimalik, muidugi...
    - Toide peab olema kenasti silutud. 100nF asemele võiks tõesti panna 10uF. Ime, et asi nii väikese silukondega üldse töötab...arvestades tänapäeva saastamarketi COM-porte.
    - Toitepinget tasuks kontrollida isegi ossiga - et ei kõiguks.
    - Olen märganud, et teatud TSOPxx vastuvõtjad jamasid. ELIRM mitte kunagi (minu puhul, teistel võib muidugi olla teisi tähelepanekuid).
    - Skeemi kontroll....vapustav, kui loll viga võib mõnikord olla 100* kontrollitud skeemis. Sellest võiks tegelikult alustada ja
    LOOP
    Check_errors();
    UNTIL !error
    ...
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

      Ehm neid uskumatuid vigasid olen kogenud kyll.Aga seekord vast skeem ikka vigadeta kokku laotud.Kondekas on 33 uf vastu vahetatud,aga ei midagi.Eks ma millalgi peaks formati tegema ja siis uuesti proovima asja,sest arvuti on suht sodi täis kogunenud küll jah.
      otsija

      Comment


        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

        Minu girder(4) aksepteerib ainult siis seda com pordi vastuvõtjat, kui seal kokku ühendada jalad 1(DCD) ja 3(TXD), kui need lahti, siis kaa ainult "ffff" kood.
        Selle teema kõige esimeses postituses on skeem, kus need otsad pole ühendatud! Mul igori pluginaga oli kaasas selline, kus need on ühendatud, panin nad kokku ja toimib.

        Comment


          Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

          Tänk juuuu !!!!!! Asi hakkas kohe toimima,kui 1 ja 3 jala kokku viisin.(Y)
          otsija

          Comment


            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

            Teema vana, aga ka minusugusel hiljaärkajal probleem.
            Nimelt, ei võta mingit signaali vastu. Toitepinge vastuvõtjal on ühe voldi kanti. Kas seal ei peaks mitte olema vähemalt 3?

            Comment


              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

              Peaks olema 5V. Seega on midagi valesti ühendatud. Kontrolli dioodide polaarsust ja vastuvõtja pin-out'i.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                Pinout oli õige, aga diood oli tagurpidi. Miks on alati internetis kirjas et triip märgib katoodi... Minu dioodid on enamus vastupidi, aga mina loll eelistan ikka internetti uskuda ise mõõtmise asemel... :/
                Aga suutsin oma connectori ära rikkuda, niiet rebuild peab ootama. Kaasaegne tehnoloogia. Kokku paned, lahti enam ei saa.

                Comment


                  Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                  Esmalt postitatud denry12 poolt
                  Miks on alati internetis kirjas et triip märgib katoodi... Minu dioodid on enamus vastupidi, aga mina loll eelistan ikka internetti uskuda ise mõõtmise asemel... :/
                  Ehk on tegemist vene dioodidega. Neil olid enamus asju teistpidi. Vist vaenlase spioonide eksitamiseks või oli neil lihtsalt kinnisidee kõike teistmoodi teha.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                    Mul aga selline mure,et kas girder3.3 vabavara versiooni polegi??Kas üldse leidub vabavarana seda girderit.Üks 3.3 versioon,mis mul on,sellel on 30 päeva pärast pidur peal.Sama oli ka uuema 4.... (midagi).. versiooniga.Uuem verisoon on hoopis tesitsugune ja seda ma ei oska kasutadagi .niisiis võiks keegi viidata,kuskohast ma endale korraliku girderi üldse leiaksin(hea oleks,kui 3.3 versioon).
                    otsija

                    Comment


                      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                      Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
                      Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

                      Comment


                        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                        See girder jamab mul.Mingi 10-15 min töötab ja sis viskab selle "don't send" jama ette.Alguses mõtlesin,et viga minu arvuti pahnas.Tegin formati ära,arvuti täiesti puhas,aga ikkagi viskab selle jama antud lingi girderiga.
                        otsija

                        Comment


                          Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                          Niisiis. Seekord on montaaž (päris kindlasti) korras. Diood õigetpidi ja puha. AGA pinge on tagurpidi! Ehk siis, VCC on madalam kui GND. Kui testri otsad ära vahetan, siis tuleb sealt ühe ja kahe voldi vahel. Nõu paluks?
                          EDIT: Poweri sain teisest pordist, signaali saadan pin1-le ikka. Ei tuvasta küll et ma midagi talle saadaks.
                          EDIT2: Lisaks ka sama probleem mis otsijal.
                          viimati muutis kasutaja denry12; 03 m 2007, 23:06.

                          Comment


                            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                            Hankisin endale uue TSOP1738 avastades, et eelmine ei tööta. Siiski, ei töötand see girderi skeem. Sain tööle WinLIRCi selle oma skeemiga. Nüüd tegin segu kahest skeemist. Toiteosa siit ja signaaliosa (ehk siis pin millele saata signaal ja 1 ja 3 ühendus ) originaalilt. Töötab! Väga šeff!
                            EDIT: Siiski mure millest oma mõistusega jagu ei saa. Kui olen mõned (5-30, varieerub) käsku saatnud, läheb girder nagu lukku ja IR signaale enam ei võta. Siis vajutan F9 (Disable/Enable events) kaks korda ja hakkab jälle tööle. 5-30 käsuks. Kasutan girder 5.
                            viimati muutis kasutaja denry12; 03 m 2007, 20:33.

                            Comment


                              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                              Kas toide seriali otstel peabki olema -11,1v
                              mul nii tester näitab igatahes

                              Comment


                                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                                Pordi pinge on tõesti +12V....-12V. Sõltub sellest kas saadetakse loogilise 1 või 0 nivood. IR-silma toide võetakse takistiga alla saades ikka 5V.
                                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                                Comment

                                Working...
                                X