Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

    Kui seadme kokku panin oli pinge mul mingi-1,7 proovin homme dioodi teistpidi panna eks näis kas anduri ka ära rikkus

    Comment


      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

      panin ka skeemi järgi IR-juhtimispuldi kokku...
      kõik oli ilus-kena kuni testri kätte võtsin sest mõõtmisel selgus ,et IR silma minevad toite otsade poolused oleksid justkui vahetunud. skeemil oli selgelt näidatud IR silma minevad GND ja + aga tester näitab hoopis vastupidist... -5,17v
      äkki oskab keegi näpunäiteid anda...

      Comment


        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

        kas sul girderi programm kaa arvutis töötab ja igori plugin on selle pordi peale seatud?
        Ennem kui proge ei tööta on pordis jah pinge tagurpidi, aga stabiliron peaks selle lühistama ja arvutil on sees voolupiiraja.
        See on imelik, et seal ca 5V on, 0.xx V peaks olema.
        Panid ikka stabilitroni õiget pidi?


        Minul Girder 4 ja lõpetab ka käskude vastuvõtmise kui ühele ja samale nupule palju kordi vajutada, näiteks helitugevuse reguleerimisel.
        Huvitav mis selle vastu aitaks.

        Comment


          Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

          voolu sain õigepidiseks aga kas see võib olla 0,78v???

          ja nüüd ütleb programm, et there may be hardware problem in receiver???
          kas selle vastu ka mingit rohtu???

          Comment


            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

            stabika oled tagurpidi ühendanud. Keera ümber. Nüüd võib ka "silm" läbi olla, sest sai tagurpidi pinget. Aga proovi, ehk käib.

            Comment


              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

              hei

              Võib kyll olla 0.78v. Diood peab kindlasti olema sedapidi , nagu skeemidel näidatud. Kaitseb RTS-ist tuleva negatiivse polaarusega voolu eest.

              Peale tasulise girderi on ka tasuta programme, näiteks LIRC ja Miriam.
              Viimase puhul on skeemiga yhendatud RTS(source), DCD+RXD+DSR(read), SG(ground).

              soovitan reciverile ka ledi signaaltuluke kylge lisada, siis on kohe selge pilt kas asi töötab või ei . isegi minusugne elektroonikavõhik sai sellega hakkma. tarkvarana kasutan miriamit.

              paar lehekylge, mis võivad aidata (kes pole viitsinud ise otsida):

              Comment


                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                Tehke omale ikka tingmärgid selgeks! pole seal mingit dioodi, stabilitron on.
                Kui kasutad seal dioodi, siis 12V-ga põleb IR silm ikka halval juhul maha.

                Comment


                  Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                  no on alles jama.... nagu et üldse ei saa seda tööle... kõik olen nii teinud nagu vaja skeemi järgi kokku pannud, programmid peale installinud, mitu korda üle ja üle proovinud...
                  1. kas keegi saaks teha pilti kokku pandud IR-vastuvõtjast (töökorras) kus on peal näha et kumba pidi see stabilitron siis lõpuks olema peab kuna kord räägitakse et keera ühte pidi ja siis jälle teisi pidi... ja ma ei saa kindel olla et see värk mul üldse 100 % õige on...
                  2. programm pillub koguaeg ette ,et There may be hardware problem in reseiver

                  MA ei saa aru kuidas saab üks pisike skeem nii keeruliseks minna...
                  nii saamatu tunne et hale hakkab...

                  Comment


                    Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                    Pane ikka skeemi järgi kõik elemendid. Dioodi tingmärk: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/ak/Aabits4.pdf
                    Suurele dioodi fotol on katood vasakul (musta triibuga tähistet). Stabilitroni tingmärgi leiad sealt ka. Ühendus täpselt sama moodi.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                      stabilitronil on lisaks kasutusel ka lihtsalt "ühe murtud kõrvaga dioodi" märk
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                        Kui täna tööle ei saa kas keegi tartust võiks mulle selle mingi 100 eeku eest valmis teha ja ära kontrollida

                        Comment


                          Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                          olen tartus, võin üle kontrollida.

                          Comment


                            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                            hurraaaa minul igatahes töötab!thanx kõigile abi eest

                            Comment


                              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                              ah-ah-haa nipil olid vist testri küljest otsad tagurpidi
                              Kes teeb sel juhtub

                              Comment


                                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                                kuule egast mina neid tagurpidi sinna ei pannud...
                                keegi omast arust nalja teinud vist... ise sa raudselt käisidki neid ümber tõstmas seal kui ma ära olin....
                                no jah.... selle pärast mul kõik pinged risti vastupidi oligi... ma ei saa aru kuidas ma ei näinud ka ,et otsad tagurpidi olid pojektiga vist nii usinas olnud... tegijal ikka justub...
                                aga jh... nüüd töötab kõik väga ideaalselt... IR-silma peitsin ka Audigy esipaneeli taha ,et midagi näha poleks
                                nüüd tuleb jälle järgmine projekt käsile võtta...
                                äkki oskab keegi midagi soovitada...

                                Comment

                                Working...
                                X