Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

    Esmalt postitatud ints0000 poolt
    Tehke omale ikka tingmärgid selgeks! pole seal mingit dioodi, stabilitron on.
    Kui kasutad seal dioodi, siis 12V-ga põleb IR silm ikka halval juhul maha.
    Kui juba tähenärimiseks läks... Vaata elektroonika-aabitsast--dioodi perekond!

    Juhindusin teisest skeemist, kus on tavaline diood ja pinget vähendatakse muunduriga.
    viimati muutis kasutaja Vidin; 29 m 2008, 11:40.

    Comment


      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

      Küsimus selline sisi et teen omale ka Ir-i ja kas se asi peaks toimima nende komponentidega :


      0.4W 5V1
      Z-DI 5.1V 0.4W

      CCLS2 100K
      100nF*50V

      TSOP1736-TFK
      TSOP1736 PHOTO MOD.36KHz

      R1 3k3 - takisti olemas ja Com ots kah!

      Asjad võetud oomipood.ee - Sry et seda nime siin kasutan
      Kõik mis liigub, see kulub!

      Comment


        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

        Vastuvõtja peaks 38 kHz olema.

        Comment


          Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

          Esmalt postitatud ints0000 poolt
          Vastuvõtja peaks 38 kHz olema.

          Damn me . ma tegin tellimus ära ja homme tuleb kaup ära(aga no proovin sellega ära), aga teised vidinad on õiged? ja miks ei tohi olla see 36KHz ?
          Kõik mis liigub, see kulub!

          Comment


            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

            TV pult on 38 kHz sagedusega.
            See 36 kHz võib ka kuidagi toimida kuid võib esineda probleeme.
            Lisaks võiks mingi 10 uF kondensaatori kaa toitesse lisada.

            Comment


              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

              Esmalt postitatud ints0000 poolt
              TV pult on 38 kHz sagedusega.
              See 36 kHz võib ka kuidagi toimida kuid võib esineda probleeme.
              Lisaks võiks mingi 10 uF kondensaatori kaa toitesse lisada.

              Ma mõtlesin asjale taha lükata universaalpuldi : TIHAO-E10in1
              Kas siis kõik puldid on 38kHz ? ja selle kondensaatori olemasolu vajalik ?

              Ps lammutasin vana Ps arvutihiire lahti ja nägin et mulle vaatab vastu kondensaator 10 uF 16volti !, kas seda võib siis kasutada, ning kuhu täpsemalt see paigaldada tuleb?
              viimati muutis kasutaja Kypsis; 16 m 2009, 19:45.
              Kõik mis liigub, see kulub!

              Comment


                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                Sa pole märkinud millist skeemi sa kasutad, kondensaatorid ühendatakse ikka selle vastuvõtja toitesse(5V).
                Mingid jalad tuli seal pistikus kaa kokku ühendada, et asi toimiks, sellest peaks siin teemas ka kirjutatud olema.

                Comment


                  Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                  Esmalt postitatud ints0000 poolt
                  Sa pole märkinud millist skeemi sa kasutad, kondensaatorid ühendatakse ikka selle vastuvõtja toitesse(5V).
                  Mingid jalad tuli seal pistikus kaa kokku ühendada, et asi toimiks, sellest peaks siin teemas ka kirjutatud olema.

                  To:ints0000, ma teen selle esimese skeemi järgi, ehk sul oleks võimalik seda joonist natuke modida kuhu tuleb kondensaator paigaldada ja mis jalad tuleb kokku ühendada! ning kas saab seda hiire kondekat kasutada Ette tänades!

                  Kypsis
                  Kõik mis liigub, see kulub!

                  Comment


                    Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                    Saab hiire kondekat kasutada, see tuleb ühendada paralleelselt selle 100nF kondensaatoriga ja loomulikult õiget pidi
                    Ma ise tegin seda seadet suht ammu, seega ei mäleta täpselt, mis jalad kokku ühendada tuli, vist RXD ja TXD.
                    Kunagi kirjutasin ka siia teemasse, mis ühendada vaja: seega otsi.

                    Mäletan, et see Girderi soft jooksis alati kokku kui näiteks volume muuta ja ühte puldi nuppu kauem all hoida.

                    Comment


                      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                      Esmalt postitatud ints0000 poolt
                      Saab hiire kondekat kasutada, see tuleb ühendada paralleelselt selle 100nF kondensaatoriga ja loomulikult õiget pidi
                      Ma ise tegin seda seadet suht ammu, seega ei mäleta täpselt, mis jalad kokku ühendada tuli, vist RXD ja TXD.
                      Kunagi kirjutasin ka siia teemasse, mis ühendada vaja: seega otsi.

                      Mäletan, et see Girderi soft jooksis alati kokku kui näiteks volume muuta ja ühte puldi nuppu kauem all hoida.
                      Seega 2ne ja 3mas jalg kokku ühendada ? eelnevalt jäi silma et TXT ja DCD tuleb kokku ühendada eks ma otsin veel , aga Saab hiire kondekat kasutada, see tuleb ühendada paralleelselt selle 100nF kondensaatoriga ja loomulikult õiget pidi aga kui ma seda kondensaatorit vahele ei pane???? Ja kui ma neid jalgu kokku ei ühenda? mis siis saab?
                      Kõik mis liigub, see kulub!

                      Comment


                        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                        kui jalgu kokku ei ühenda, siis vast jäädki nuppe vajutama ja arvuti reageerib vajutusele kui FFFF kood vms. kondensaator on lihtsalt häirete eemaldamiseks.

                        Comment


                          Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                          Esmalt postitatud ints0000 poolt
                          kui jalgu kokku ei ühenda, siis vast jäädki nuppe vajutama ja arvuti reageerib vajutusele kui FFFF kood vms. kondensaator on lihtsalt häirete eemaldamiseks.
                          Tänud,homme teen valmis,loodan et töötab.aga kust kohast võik saada GIRDER`i vabavara proge see Girder 5 on 30 trial :S
                          Kõik mis liigub, see kulub!

                          Comment


                            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                            Esmalt postitatud ints0000 poolt
                            Minu girder(4) aksepteerib ainult siis seda com pordi vastuvõtjat, kui seal kokku ühendada jalad 1(DCD) ja 3(TXD), kui need lahti, siis kaa ainult "ffff" kood.
                            Selle teema kõige esimeses postituses on skeem, kus need otsad pole ühendatud! Mul igori pluginaga oli kaasas selline, kus need on ühendatud, panin nad kokku ja toimib.
                            1 ja 3 kokku siis
                            Kõik mis liigub, see kulub!

                            Comment


                              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                              Jah.
                              Võimalik, et mingi vanem versioon girderist on tasuta, otsi.

                              Comment


                                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                                Esmalt postitatud ints0000 poolt
                                Jah.
                                Võimalik, et mingi vanem versioon girderist on tasuta, otsi.
                                viimased 30 minti olen googeldanud ja pole suutnud leida ühtegi vanemat leidsin ainult Girder 3.3.8 serial`i
                                Kõik mis liigub, see kulub!

                                Comment

                                Working...
                                X