Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Ma mõtlesin Girderit, aga teie ....

    Comment


      #62
      Siin enne müüdi seda ir-vastuvõtjat 75 krooniga. Sooviks kah siis ühte. Hea, kui saaks kohe täna.

      edit: sooviks siis seda com pordi varianti. võiks siis selline olla, et silma saab juhtmega kuhugi arvuti ette vms vedada.

      Comment


        #63
        Nii, mina olen siin vahepeal mitmeid asju valmis ehitanud,
        üks neist oli com-porti käiv laser transceiver:
        http://www.geocities.com/SiliconValley/Lak.../7156/laser.htm
        mis väga kenasti ka töötas, kuigi, kividest olid kõik miskid analoogid, ja see RS-232 kivi vajas isegi teistsuguste kondensaatorite kasutamist - kõigele vaataamata ikkagi töötab . Niiet, kui kellelgi on huvi ehitada, siis soovitan, töötab ilusti (9600bit/s).
        Muide, kuna laseriga sihtimise hõlbustamiseks on signaal inverteeritud, ehk siis, kui on kiir, siis on loogiline 0 vms, siis jällegi puldist ei taha see eriti aru saada.

        Aa, ja siis ehitasin selle siin mainitud IrDA jupi valmis, aga sellest niipalju, et tundub, et selle vastuvõtu osa puldist juhtimiseks kasutada ei saa. Kuna ise olen IR alal suht tume, siis uurisin netist ja tundub, et tegu on niivõrd erinevate standarditega, et ei saagi töötada.
        Siit vastus ka läppari meestele, kes on üritanud puldist juhtida.
        Aga kui kellelgi miski keemiaga siiski õnnestus, siis andke teada
        To boldly go where no man has gone before.

        Comment


          #64
          palju see laseri asi maksma läks
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #65
            Ma täpselt ei oska hinda öelda, selle jupid muretsesin juba 2 aastat tagasi endale, samuti lasin teha plaadid. Hiljuti, kui need lõpuks kokku panin, siis ostsin veel miskid ettejuhtuvad fototransistorid (neid reeglina laos ei ole), ja kuskilt leidsin ka laserid.

            Ütleme nii, et hinna peamisteks määrajateks on nood kivid (3 ühe seadme kohta, kalleim oli vist see RS-232 kivi), laser ja fototranss.

            Ülejäänud vidinad, juhtmed, plaadid, pistikud, karbid jne. veel juurde. Ma arvan, et ühe hinnaks peaks tulema vähemalt 300 eeq.

            Muide, just saabusin Tevalost, kus käisin selle IR vastuvõtja juppe ostmas, paistab, et need on nö kuum kaup, kuna müüja tundis poole pealt ära, mida tahan ehitada ja isegi need vastuvõtjad olid kenasti leti all käe ulatuses )
            To boldly go where no man has gone before.

            Comment


              #66
              Tahaks mingit lihtsat skeemi com pordi IR saatjast. Kunagi tegin midagi sellist valmis kah aga nyyd ei leia seda skeemi netist.

              SAT tyynrit tahaks juhtida suvalise puldiga teisest toast arvuti tagant. SATi pilt tuleb tv kaarti arvutis ja vaja oleks kanaleid vahetada ilma teise tuppa jooksmata (girderiga peaks saama ju... niuke plugin on olemas mis saadab eventi peale com porti yksk6ik mida tahad - n2iteks "next channel" koodi)
              ---------
              lugesin eelpoolt et miskit sellist on juba kirjutatud, aga vastust nagu ikka pole mu kysimusele.

              Comment


                #67
                mind huvitab selline asi...tegin 1 valmis(koosnes 4 jupist)...töötas...ostsin 2 veel...anti mulle 5juppi...sellest järeldasin et ta andis mulle selle suurema tundlikkusega skeemi jupid.
                igaljuhul kui kokku panin ei tahtnud ta kuiagi töötada...signaalse saab küll aga väga viletsaid ja erinevaid...siis mõtlesin et teen skeemi ümber selleks tavaliseks...võtsin ühe takisti ära...ikka sama jama...a kas se kondeks on seal ka teistsugune?et äkki selles viga...

                Comment


                  #68
                  Minul riistapuu töölesaamisega probleeme polnud,küll aga Girderiga.Selle üxikasjaline õpetuse järgi oskan mina ainult .exe faile käima panna.Kuidas aga näitex winampile play öelda?Palun infot!BsPlayerit ja ehk ka tv-kaarti tahex ka puldiga juhitda.Nii,et kuidas suvaliste käskude Girderile selgex tegemine TÄPSEMALT käib?Nagu öeldud,.exe-failidega saan hakkama...
                  Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                  Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                  Comment


                    #69
                    Mul on tolle jubinaga selline probleem, et Girder mingit veateadet ei anna, aga ühtegi signaali läbi ei tule. Montaaz on ka ok, diood õiget pidi jne. Nüüd ma mõtlen, et äkki on viga ir vastuvõtjas. Mulle anti Tevalost TSOP 1736, olen proovinud sony, philipsi, jvc ja nokia pultidega , ühegagi ei tööta.
                    Shadowman has spoken.

                    Comment


                      #70
                      Kas R-vastuvõtja pin-out on teada? Vaata ja võrdle. Kui ostsilloskoop on käepärast,vaata sinaali vastuvõtja väljundis. Rahuolukorras on kõrge nivoo, signaali pulsid nullini välja.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #71
                        Pin-outid on õiged. Aga mul pole kusagilt ossi võtta, kas kuidagi koduste vahenditega seda testida ei saaks?
                        Shadowman has spoken.

                        Comment


                          #72
                          Testriga võib ka midagi märgata. Esitex vaata, kas toide tuleb peale ja on õige väärtusega (5V). Signaali otsal peaks IR-i vastuvõtul pinge natca langema või osuti värisema.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #73
                            Toite pealt tuleb umbes 4,7V ja väljundi otsa 3,6. Osuti värisemist ei saa kontrollida, kuna pole analoogtestrit.
                            Kas 4,7 on piisav pinge, äkki peaks rohkem olema?
                            Shadowman has spoken.

                            Comment


                              #74
                              Oleneb stabilitronist
                              5,1V-se puhul nagu õige natca väike see pinge aga olgu pealegi. Mõõda signaaliotsalt vahelduvpinget. Kui pult koodi välja pritsib, peaks vahelduv olema mõõdetav küll.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment


                                #75
                                Väljundi ja maa vahel minu tester küll mingit vahelduvpinget ei näidanud. Väljundi ja sisendi vahel oli mingi 7V, mis puldilt signaali saades umbes 0,3V võrra tõusis.
                                Shadowman has spoken.

                                Comment

                                Working...
                                X