Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Väljundi ja sisendi..
    kus see sisnend on??? Igal juhul tundub ,et su vastuvtja reageerib küll kuna pinge langes IR vastuvõtul.
    Kuskil on ikka mingi viga... Mis tüüpi vastuvõtjat kasutad? Kontrolli skeem veel 1x üle, hästi kriitiliselt. Vahest on Girderi setingutes midagi valesti, Com pordi nr. näiteks? Kuskil PEAB midagi valesti olema! Asi iseenesest töötab küll. Mis op-süsteem sul on?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #77
      Vastuvõtja on TSOP 1736. Ma ise mõtlesin, et äkki on viga just selles, et see 36kHz ei püüa puldi sagedust kinni. Op süsteemidest proovisin nii 98 kui XP all.
      Shadowman has spoken.

      Comment


        #78
        Kivi datasheet: http://www.lab.koz.dk/TSOP1736.pdf. Soovitan veelkord skeemi ja ka juppe kontrollida (takisti üle mõõta). Kui ikka ei funksi siis on vist vastuvõtja katki
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #79
          Mul ei taha ka käima minna see "samodelnõi model".
          Kuna ma Teie poest ainult paari maja kaugusel elan, siis tulen kohe varsti läbi ja ostan selle 75.- variandi

          Comment


            #80
            et nagu ma tegin ka selle valmis.. 10 minti ja voila.. kõik on korras.. aga slline jama et mul enda arvutil ei ole com porti ja panin siis usb==>serial adapteri.. ja nüüd on nii et leiab vabsee teise koodi mis ennem... ja iga korda on erinev.. niiet kui puldil nuppu peal hoida siis nummerid jooxevad....igast suvalised



            help! kellegil on sama probleemi?. võid kuidas saaks kuidagi usb prioriteeti juurde anda.. sest mulle tundub et sealt ei tule läbi millegipräast. prose on muide athlon 1333

            PS! muidu tavalise commi küljes töötas väga ästi... ilusti arvuti taha peegeldas ka ilma probleemideta...ei olnd vajadustki ette paneelile tuua...

            A P P I ! ! !
            "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

            Comment


              #81
              Abiks on AINULT lisa com-pordi kaart. USB2SERIAL adapter sisaldab vaid juhtmeid ja konverdib ringi pistikute mõõtusid , mitte midagi muud. Hiired käivad sellise jupiga sellepärast,et neil softis juba USBiga arvestatud, tunneb ära ja lülitab ise ringi. Girderi jubin muidugi nii tark ei ole.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #82
                Mul selline arvuti nagu Pentium Pro.Emaplaadil juba IR port olemas ja ka arvutis on mingi tarkvara olemas.Mind huvitab kas seda saab ka arvuti juhtimiseks kasutada? :-/

                Comment


                  #83
                  Girder ei suuda, ...kui keegi pole uut draiverit kirjutanud.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #84
                    Abiks on AINULT lisa com-pordi kaart. USB2SERIAL adapter sisaldab vaid juhtmeid ja konverdib ringi pistikute mõõtusid , mitte midagi muud. Hiired käivad sellise jupiga sellepärast,et neil softis juba USBiga arvestatud, tunneb ära ja lülitab ise ringi. Girderi jubin muidugi nii tark ei ole.
                    aga selline värk et kas andmesidet ikka saab tekitada?

                    et laptopi olex vaja kasutada kontrolleritest andmete ümber pumpamiseks.. et nagu sünkroonne andmeside ikka fuknabk selle usb2serial adapteriga... sest kui ei tööta siis on 20 tuhhine laptop asjata..

                    ei ole kohe hetkel millegagi testida ka
                    "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

                    Comment


                      #85
                      oleneb adapterist... Kui see see hiire juhtme vahele käiv jubion on, siis ple sellest eriti kasu... Hiire puhul on niisama pistiku asenduseks ta seal, hiire enda kivi oskab mõlemat suhtlust ja siis kasutab õiget... A kuuldavasti pidi ka selliseid smart adaptreid olema, millel oma cpu sees. Nendega peaks saama kõike teha õigete draivritega...

                      Comment


                        #86
                        no mul on igatahes selline.. (ei ole hiirele.. maxis ~300 eeku. )

                        universaalne usb juhe läheb ühte com pordi laiusesse kõrgusesse 5cm pikkusesse karpi... ja teisest otsast com port välla... adapter on see ikka igal juhul.. elektrooniline.. driverit ka tahab (plaadiga kaasas). Muidu ei tööta..


                        panin hiire sappa leidis ilusti microsft serial mouse... tunneks ära nagu ikka tavalise serial hiire.. ja pealegi on device manageris ka ports all COM1 usb to serial communications port. Sama koha peal nagu com ikka on. Mul on selline tunne et selle usb'ga tekib sama effekt nagu tekib arvutitel mis on liiga aegalased et infraredi nagu "live" vastu võtta. Et hiire puhul on taktiloendur peal. Aga ir puldi puhul see puudub ja ta lissalt ei suuda reaalajas seda vastu võtta. Seep ka selline jama.

                        thats what i think....
                        "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

                        Comment


                          #87
                          niih.. prooovisin 3210/3310/6110/6210/7110 univ. kaabliga ka... töötab vabalt...peab vist ikka selle pci kaardi ära ostma.
                          Drivereid proovisin ka igast versioone .. ei muffigi...
                          "Aga äkki ikkagi on..." , R.Tont

                          Comment


                            #88
                            sellelt lehel olevate piltide ja detailse õpetuse järgi peaks ka päris algaja sellega ise valmis saama.

                            http://www.manoweb.com/alesan/lirc/

                            Comment


                              #89
                              damn

                              tegime sõbraga asja valmis. istusime tevalos laua taha ja akkasime jootma. saime valmis ka kaasas olnud skeemi järgi. ainult et windows xp teda ära ei tunne ja kui com porti ir vastuvõtja installida siis girded ütleb et unable to connect või maitia... igatähes kahju. selle alla läks 46 krooni ja 50 senti kahepeale üle tunni aja jootmist. tegime paar ilusat pilti ka nendest. meil tulid tiba erinevad kuna mina lõikusin otsi ja sõber ei lõikunud. muidu täiesti identsed. oskab keegi aidata?

                              pildid aadressil http://www.zone.ee/digiandres1
                              Vastik audiofiil

                              Comment


                                #90
                                Endal töötab xp peal ilusti seega winis viga ple. On 2 võimalust.
                                1. Kas panid skeemiga mööda või
                                2. Ei saanud tarkvaralise poolega hakkama.

                                Tarkvaraline pool ongi asjal sitaks raskem IMO.

                                Comment

                                Working...
                                X