Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tglt automaki oma :P
    proovisin ka telekapuldiga, sama jama, eks peab siis mujalt pulte otsima ja proovima
    ma ise tglt kahtlustasin ka pulti

    Comment


      Mul oli jälle iga korra ajal erinev kood 486-ga @66MHz :P

      Comment


        Juhtus selline jama ,et samuti hakkas WinXP vahetamisega see puldisüsteem suvalist koodi pilduma. Lugedes foorumist, lahendust ma sellele ei leidnud. Küll aga leidsin juhuslikult lahenduse Igori setingust. Tuleb panna Ring0 priority ette linnukese. Kuigi Igor väidab ,et see on ainult Win98 jaoks aitab see hästi ka WinXP puhul.
        Ja muide kui mina alguses selle puldisüsteemi 100nF kondega tegin (nagu skeemil kirjas) oli selle levi vaid kuni 2m. Parandasin skeemi vahetades selle suvalise 16V 10uF el.lüütkondega, mille sahtlipõhjast leidsin. Levi kasvas märgatavalt ja vastuvõtja võtab nüüd signaali vastu toa teisest otsast peegeldusega. Levi nüüd umbes 15m.
        Niiet vaadake oma settingud ja skeem üle kui probleeme on.
        Igal plussil on omad miinused

        Comment


          Mul ka see jublakas,
          Ostsin tevalost valmistoote mingi aasta ja pool tagasi.

          Ja ostsin puldi ka (palusin saata sellise mis antud seadmega töötab). See pult mis saadeti osutus sellega mitte töötavaks, siis nad saatsid mulle uue puldi, mis saatis vajutades välja iga kord erineva signaali mis ka ei sobinud. Lõpuks läksin Tallinnasse ja viisin need tagasi ning siis tagaruumis proovisime järgi milline pult täpselt töötab. Lõpuks sain endale väga hea slim universaalpuldi (veekindel ja puha, ning oli mõned kroonid isegi kallim sellest mille eest maksin) mida kasutan endal koguaeg IR asjaga ja telekaga ka. :lol:

          Siinpool tänud müüjale Igor kes oli nõus minuga neid pulte kontrollima ja lõpuks ideaalse puldi leidis.

          Valmistoote Link:
          http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...?artnr=960-037

          Comment


            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

            Kaevame kaevame...

            Tervitused siis taaskord sellest vanast heast teemast

            probleem selline:
            mul on see hardware ilusasti kokku keevitatud, tükid paigas ja tegelitsgi COM pordis. soft on AK FTP'st tiritud koos Igori pluginaga ja töötab ka ilusasti. aga probleemid tekivad siis, kui üritan pulti talle selgeks teha. asi on selles, et see IRCOM (IR jubin Com pordis) loeb liig apalju junki omale sisse. tundub, et midagi seal "võbeleb" või ringib. alguses oli kõik korras. pult saadab välja tale käsu, ja IRCOM loeb ja saab aru. 1 number per nupp. nyyd peale programmi resettimist ja arvutiga muude asjadega tegelemist girder enam nii ei tööta. pult on sama, nupud samad, aga raibe näeb ühte nuppu vajutades midaiganes. ja tundub, et erinevad nupud saadavad talle sama jama...

            oskab keegi pakkuda, mis võib viga olla ja kuidas sellist asja parandada.

            Hardware on nii: COM port, sinna külge joodetud otse ELIRMi jalgadega ELIRM, mille külge siis muud komponendid.

            Kas võib olla nii, et mul on see 100nF kondekas valel pool zenerit&/takistit? Kummal pool see olema peab, kas COM pordi või ELIRmi pool? mis järjestuses need olema peavad?. varemgi see jama olnud, et konde valele poole mingit muud kondekat jootnud ja siis ei tööta enam asi...

            äkki keegi, kelel töötav isend masina küljes viskaks pilgu peale


            EDIT:
            Nagu selgus, vajab soft ja Hardware soojenemis aega... keegi oskab pakkuda miks?
            viimati muutis kasutaja bloody-orc; 19 m 2006, 20:57.

            Comment


              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

              Konde peab ikka olema ELIRM-i pool et toidet siluda. Äkki on IR-silma vaatevälja tekkinud miski häireallikas (luminestsentslamp, hõõglamp)?
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                Re: Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                laua all pesitseb ja seal on pilkane pimedus. IR saatja ise ka seal all...

                Comment


                  Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                  Ka minul on sama probleem, et ükskõik millist nuppu vajutada arvab girder, et see on FFFF või BFFF või 6BFF, proovisin erinevate pultidega.

                  Hardware ise siis selline, et varjestatud juhe alla poole meetri, selle üks ots siis com pordis ja teises otsas skeem, kus eeltakisti, stabilitron, 100uF lüüt, 0,1uF konde ja IR vastuvõtja(neid olen kaa päris mitmeid proovinud-selliseid, millel mikroskeem eraldi käib ja selliseid, millel kogu asi sees on).
                  Kõigiga on sama jama.

                  Kahtlustan juba, et sellel programmil endal midagi viga.

                  Comment


                    Re: Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                    aga ints proovi sa ilma selle lüüdita. mina FFFF'i ei saanud ma sian suvalisi arve 60, 00, 6H4, AC65 jne. (ühe nupu vajutusega). softil pole siiamaani häda midagi veel olnud. tahab soojenemist saada. proovi ise ka "soojendada". pane tööle ja siis mingi 40 min las ta lihtsalt olla seal. ja siis proovi sellega tööd teha.

                    Comment


                      Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                      Proovin ilma selleta siis kaa.

                      Comment


                        Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                        Milline on ir silma toitepinge stardil ja siis, kui normaalselt tööle hakkas?
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          Re: Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                          ei ole veel jõudnud mõõta. ei teadnud mõõta st... kojud jõudes viskan meetri külge ja piilun, mida tegelintsgi teeb...

                          Comment


                            Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                            On olnud sama probleem et annab puldi nuppu vajutades erinevaid koode vääga palju, lahti sain nii et muutin puldi "programmi" universaalpult nimelt.

                            Tööle hakkas mingi NEC-i tv režiimis, nüüd annab ilusti iga nupu alt erineva ja väga pika ~8 kohalise tähtede numbrite kombinatsiooni.

                            Raud on nagu tevalo lehel, varjestamata juhe(tel kaabel 4 soont)

                            Muide mul on kolm säästupirni laes ja laua juures põleb hõõglamp ja andur näeb seda kõike.

                            Üldiselt on kõik ok, vahel läheb lolliks ja annab ootamatuid lühikesi koode nende "ilusate" pikkade asemal sõltumata segajate olemasolust, lahti saan kui teen restardi vahel girderile vahel arvutile vahel läheb ise üle.

                            Kas ei saa olla et Win läheb lolliks, tekkivad mingid muutused com pordiga suhtlemisel vms.

                            Comment


                              Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                              Leidsin oma vastuvõtjal kaa vea üles, com pordis olid 2 otsa ühendamata jäänud, tänu valele skeemile. Nüüd töötab See girder ise otsustab vahest pooleldi kokku joosta- et ühtegi käsklust ei võta vastu. Restart talle ja jälle töötab.
                              Kuidas ise girderile neid asju juurde teha, et programme juhtida?
                              Praegu siis volume juhtimine olemas ja winampi example oli kaa mida muudetud sai.
                              Kuid tahaks veel MPlayerit(windowsi versioon) kaa juhtida. Tuleks siis kuidagi makro tekitada.

                              Comment


                                Vs: Arvuti kaugjuhtimine IR-kaugjuhtimispuldiga

                                Tervist siis IR hädalised Ma ladusin selle kokku ja olen nyyd samuti sellega hädas.See sama FFFF ide teema on.Vajuta mida tahad ikka ainult FFFF.Vastuvõtja on otse pesa küljes.Ossiga vaatasin vastuvõtjalt,et signaal jõuab arvutisse selline,nagu pult välja saadab.Mul on kaks pulti,aga mõlemaga sama teema.Aga tahaks ikkagi tööle saada värgenduse....
                                otsija

                                Comment

                                Working...
                                X