Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ühe AAA akuelemendi laadimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ühe AAA akuelemendi laadimine

    Mul on laadija uniross Sprint Photo. See on mõeldud elementide paaris laadimiseks, aga tahaks ka üksikut laadida. Element on AAA NiMH 850mAh.

    Paneks teise asemele sobiva takisti ja laeks ikkagi. Kas tasub proovida?

    Laadija peale on kirjutatud AAA 2x2,8V 115-130mA 0,364VA

    Keskmine laadimisvool: 122,5mA

    Sobiva takisti arvutus: 1,4V/122,5mA => 11,4oomi

    Takisti võimsus vähemalt 0,13A*1,4V => 0,25W

    Ei tea, mis teeb? Kas on mõtteid selle kohta? Kuidas mõjub akule?

    #2
    Laeb nagunii vooluga, seetõttu selles mõttes takistit vaja pole.
    Probleem tekib aga aku täissaamisel selle pinge muutumisel. Muutub see nüüd ju umbes 2X vähem.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Sõltub sellest kuidas lõpetatakse laadimine. Kui -dV siis ei saa, muudel juhtudel saab. Tee üks proovitsükkel siis näed.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        kui oleks mingi nt stabilitron, mis suht sama pingega, kui täis aku, siis laadija ei saaks arugi, et miskit valesti on. jama on muidugi sel juhul tühjakslaadimisel(kui võimaldab), sest 2 aku tühipinge on madal ja 1 aku laetakse liiga tühjaks
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Mul tuli ka stabilitron või 2 järjestikust dioodi pähe, aga panin praegu katsetuseks lihtsalt traadiga. Vaatame, mis teeb. Tühjakslaadimise võimalust sellel laadijal ei tohiks olla.

          Comment

          Working...
          X