Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Reatrafo+pingekordisti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Positiivse pingega saab kahjulikke positiivseid õhuioone tekitada. Tervisele pidid kasuks olema vaid negatiivsed õhuioonid, vähemasti nende tugev ülekaal positiivsete suhtes. Selline tervislik õhk on näiteks männimetsas... Õhuionisaatori tüüpiline tööpinge on -40kV ja see antakse võimalikult teravatele nõeltele, nendest on ehitatud nn. lühter või garnituur. Kui üle pingutada, hakkab selline nähtavalt (pimedas toas) või kuuldavalt kiirgama, mis on tunnuseks et tekib mürgine osoon.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      Ajakirjas "Radio" nr. 5/1997 ( ftp://ftp1.radio.ru/pub/1997/ ), lk. 35 (.djvu - lk. 36) võib suure õhuionisaatori kirjelduse leida. Vajalik negatiivne kõrgepinge tehakse täiendava pingekordistiga, mis sarnaneb teleri omaga.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #18
        Originally posted by pic@Dec 18 2005, 22:03
        F+ -ilt siis 2000pf konde maha... kuskohast võiks leida niivõrd suure tööpingega kondega sellise mahtuvuse juures?

        tegelt tahan ma lihtsalt eksperimenteerida kui pika sädeme ma selle kordisti abil saan :unsure:
        Isiklikult olen TV trafot ja kordistit saanud sädeme pikkuseks 60...70mm.Lahendus ise on helevalge ning mürarikas(uus primaarmähis 6x1,4mm, tagasiside 4x0,24mm, transistoriks 2N3055, lisa potekaid-kondensaatoreid ei kasutanud).ETTEVAATUST!Seade raputab korralikult ning kruvikeerajad-näpitsad kipuvad käest lendama .
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #19
          Hästi ei kujuta kyll ette kuidas see kordisti töötab, aga nagu ma aru saan, siis tuleb su kõrgepinge allikast välja üks ots ja teine on maanduses. Selle yhe otsa külge läheb kordisti sisend ja väljundpinge tekkib kordisti väljundi ja maa vahel. Teen ettepaaneku, et ära seda maad yldise maaga yhenda, vaid ühenda yldise maaga kordisti väljund, siis saad pingeallika maa klemmi pealt negatiivse pinge võrreldes yldisega.

          Aga nagu ma ytlesin, siis ma ei tea kuidas konkreetne asi töötab, niiet ära minu juttu sulatõena võta - mina lihtsalt teeksin nii...

          Kui sa varem pole kõrgepingega kokku puutunud, siis võta teadmiseks, et madalpinge juures tuntud isolaaatorid muutuvad kõrgepinge juures suht juhtivateks, nagu näiteks juhtme- ja näpitsaisolatsioon.

          Comment


            #20
            Viimane jutt täitsa õige.Juhtivaks muutuvad isegi mõned vanemad HV juhtmed, mis juba kasutusel reatrafodes.Ning näpitsatel ei ole isolatsioonist mingit tolku pingetel üle 1kV.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment

            Working...
            X