Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jootevedelik.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jootevedelik.

    Olemas üks päris suur plaat, kus peeagu kõik jooted on külmjooted. Komponentide väljaviigud loksuvad tina sees ja on kohati mustaks tõmbunud. Kas meil on saadaval mingi jootevedelik mis suudaks kontaktid taastada või tuleb ikkagi tina eemaldada, otsad mehaaniliselt puhastada ja siis taas kinni joota..Mahukas ettevõtmine...

    #2
    Küsi mõnest elektroonika poest kanget jootevedelikku. Mul töökohas oli vahepeal mingi Cobar nimeline flux, mis oli mõeldud lainejootemasina jaoks. Päris asjalik asi oli minu meelest Sai seda nii masinas kasutatud, kui muudeks jooteparandusteks.
    Kanister nägi välja ise selline:

    Comment


      #3
      Vanasti tootis "Orto" päris head joote vedelikku.Mul siiani veel mõni pudelike alles.Sellega saab päris ilusasti jooted korda.Kuna aga see vedelik sisaldab mingil määral hapet,siis tuleks kindlasti trükkplaat pärast puhtaks pesta.
      Vana helitehnika remont Pärnus

      Comment


        #4
        Originally posted by Ints@Dec 19 2005, 13:37
        Vanasti tootis "Orto" päris head joote vedelikku.Mul siiani veel mõni pudelike alles.Sellega saab päris ilusasti jooted korda.Kuna aga see vedelik sisaldab mingil määral hapet,siis tuleks kindlasti trükkplaat pärast puhtaks pesta.
        Mul on samuti hetkel selline jootevedelik,mis elektrit juhib...Hirmus vastik on sellega trükkplaadi peal toimetada ja ta ei taha kuidagi ära ka kuivada..Varem oli mul mingi pruunikas jootevedelik ja see oli jumala 5+ ,aga ei ole enam sellist kusagil näinud.Küsimus selles,et kust ma tean,et jootevedelikku ostes see hapet ei sisalda...või peaksin küsima nt dielektrikust jootevedelikku vms(nõme näide,aga noh....)...
        otsija

        Comment


          #5
          Originally posted by Ints@Dec 19 2005, 13:37
          Vanasti tootis "Orto" päris head joote vedelikku.Mul siiani veel mõni pudelike alles.Sellega saab päris ilusasti jooted korda.Kuna aga see vedelik sisaldab mingil määral hapet,siis tuleks kindlasti trükkplaat pärast puhtaks pesta.
          Minuteada kunagine "Orto" jootevedelik küll happeline polnud. Küll oli seda "Orto" jootepasta.
          Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

          Comment


            #6
            Aga kui lasta jooted korra fööniga (sellisega millega värvi eemaldatakse) vedelaks. Äkki saaks nii tehtud?

            Comment


              #7
              Tevalos müüakse ka miskit vedelikku, päris pruugitav. Ph-taset pole mõõtnud aga plaai olen alati pärast ära pesnud. Harjumus vanast "Orto?" vedelikust mis jättis radade asemele rohekad purujooned...
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Tevalos on mingi jootevedelik Welleri oma.Pisike 25ml pudel ja korgi küljes pisike pintsel ka.Tundub täitsa hea.Maksab vist 27 krooni.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by brand11@Dec 19 2005, 20:23
                  Tevalos on mingi jootevedelik Welleri oma.Pisike 25ml pudel ja korgi küljes pisike pintsel ka.Tundub täitsa hea.Maksab vist 27 krooni.
                  Ostsin ühe potska seda Welleri jootevedelikku, kuid lähemal uurimisel tekkis mul kahtlus, et kas see mitte tuntud saltser ei ole? Niipalju, kui ma sealt pealt aru sain, siis see asi sisaldas tsinkkloriidi. Isa kunagi väitsis, et saltserit ei saa elektroonikas kasutada kuna see pidi komponentide jalgu ja plaati sööma.
                  Paar päeva hiljem ostsin Tartust Tiigi elektroonikast seda vene jootevedelikku, mis peaks olema tehtud piiritusest ja kampoli pulbrist. Pruunikat värvi ja 15 eeku potsik. Sellega on kül päris mõnus jootetöid teha.

                  Comment


                    #10
                    Küsimus ongi selles ,et joota on mõnus, aga kui on külmjoode ja tina sees loksuva komponendi väljaviik on juba kergelt mustaks tõmbunud, siis vist see ei aita...

                    Comment


                      #11
                      siis pead ikkagi saltserit kasutama.aga pärast on plaadi puhastamisega hirmus jama.lihtsam on ikkagi kampoli abil need külmjooted üles leida ja siis noaga puhtaks kraapida.

                      Comment


                        #12
                        No eks ilmselt sellel põhjusel oli ka sellel vanal Orto jootevedelikul veidi hapet sees,et see oksüdeerunud kontaktid ära puhastaks.
                        Vana helitehnika remont Pärnus

                        Comment


                          #13
                          Isegi saltserit kasutanud ja 20 aastat tagasi joodetud plaatidel küll minged "söövituse" jälgi pole. Tuleb plaat pärast ikkagi ära puhastada. Ühepoolsel trükkplaadil on see ju väga lihtne. Kahepoolsel muidugi keerulisem.
                          Ja muidugi saltserit jootele võimalikult vähe. Mitte nii, et kuumaga ta tugevalt laiali pritsiks.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by martin504+Dec 20 2005, 11:04--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (martin504 @ Dec 20 2005, 11:04)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-brand11@Dec 19 2005, 20:23
                            Tevalos on mingi jootevedelik Welleri oma.Pisike 25ml pudel ja korgi küljes pisike pintsel ka.Tundub täitsa hea.Maksab vist 27 krooni.
                            Ostsin ühe potska seda Welleri jootevedelikku, kuid lähemal uurimisel tekkis mul kahtlus, et kas see mitte tuntud saltser ei ole? Niipalju, kui ma sealt pealt aru sain, siis see asi sisaldas tsinkkloriidi. Isa kunagi väitsis, et saltserit ei saa elektroonikas kasutada kuna see pidi komponentide jalgu ja plaati sööma.
                            Paar päeva hiljem ostsin Tartust Tiigi elektroonikast seda vene jootevedelikku, mis peaks olema tehtud piiritusest ja kampoli pulbrist. Pruunikat värvi ja 15 eeku potsik. Sellega on kül päris mõnus jootetöid teha. [/b][/quote]
                            vot see samane kraam ongi see,mida minagi mõtlesin..Nii,et tiigi elektroonikas see siis olemas tore see on minuarvates väga hea jootevedelik,sest kuivab ära ja ei lühista midagi ning odav on ja ega omajagu seda seal potskas..
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Kunagi ammu sai viimases hädas kasutatud aspiriini tabletti. Võttis maha ka mähisetraadi laki ja tinatas otsa korralikult ära, aga hais oli kohutav.

                              Comment

                              Working...
                              X