Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LCD ja trükkplaadi vahelise kummijulla probleem.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LCD ja trükkplaadi vahelise kummijulla probleem.

    Et ajapikku on kogunenud sahtlisse elektronkellasid ja muid väikese lcd ekraaniga kraami, mis ma olen lahti võtnud, aga kokku enam õieti pole saanud. Probleemiks siis see kummijulla seal LCD ja trükkplaadi vahel. Mõnikord pistad selle suvaliselt tagasi ja kõik töötab. Teinekord aga võid miljon korda proovida, aga ikka on LCD-l näha ainult mingid suvalised sümbolid, vahest ei võlu enam üldse midagi ette. Et kas on võimalus neid veel tööle saada, või võin kohe sahtli otse prügikasti kallata?

    Olen tänulik igasuguste linkide eest sellel teemal!

    #2
    See kummijulla ehk elastomeer, ei taha mustaks saamist: piisab kui näpuga "õigest" kohast kinni hoida ja tulemus on käes.
    Elastomeeri tõsta alati pintsetiga ja külgedelt kinni hoides, puhasta piirituse ja sellise paberi/lapiga, mis ei eralda kiude.
    Peale selle on mõningatel seadmetel sellised plaadid, kus rajad on küllalt paksud et vajutada elastomeerile "lohud" sisse; kui nüüd elastokas satub tagasi teistpidi, ei pruugi madalamad kohad displeil kontakti saada.
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      Nagu Urmo ütles. Lisaks võid vajadusel puhastada (ise tegin seda kustukummiga) trükkplaadi elastomeeri alla jäävaid radasid. Mõnikord aitab...
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Tänud.

        Hakkan homme katsetama. Aga kas elastomeer ongi õrnalt liimitud LCD külge, või on ta sinna lihtsalt kinni jäänud tavaliselt? Niipalju kui meelde tuleb, ongi jamad olnud just siis, kui elastomeer lcd küljest lahti on tulnud. Niiet siis peaks tähelepanu just sellele poolele pöörama vist?

        Comment


          #5
          Minu teada on ta vaid vastu surutud.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment

          Working...
          X