Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

taskulambi ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    proovisin veel 7V 700mA trahvoga pinge langes 3.15 V-ni.
    mobiili akuga on saadud siiamaani k6ige parem tulemus 3.7V 700mAh lithium-ion,
    kui suure takistit peaks nende ledidega kasutama?
    k6ik katsetused on tehtud kahe rööbiti yhendatud lediga ja ilma takistita.

    Comment


      #17
      Originally posted by urmas78@Jan 5 2006, 15:03
      Led-i ei tohi kasutada ilma voolu piirava takistita.

      Vool vaata üle, kui tahad pikemat tööaega, pane suurem takisti, saad tiba väiksema valguse. Ja alati takisti, ka siis kui adapteri peale kirjutatud 4,5V 750mA, kasuta takistit, sest see vool on antud suurim, mmille juures ta võib töötada, mitte maksimum, mis tast välja tuleb (sealt võid lühiajaliselt ka 3 A kätte saada, ja siis oled dioodist ilma).
      Sinu teooriast võib välja lugeda, et LEDi sisetakistus on 0 oomi. Isegi sellisel juhul me ei saa kindlasti rääkida pikemast tööajast, kuna kogu üleliigne energia hajub ju takistis soojusena.

      Nüüd ma aga lähen kontori el. kilpi takisteid installeerima, kuna jaotusvõrgust võib lühiajaliselt tulla ka paari kiloamprine vool, kuid kontor tarbib maksimaalselt ainult 60A. Pärast olen muidu kontorist ilma. :unsure:

      Comment


        #18
        Originally posted by feelgood+Jan 6 2006, 14:29--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (feelgood &#064; Jan 6 2006, 14:29)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-urmas78@Jan 5 2006, 15:03
        Led-i ei tohi kasutada ilma voolu piirava takistita.

        Vool vaata üle, kui tahad pikemat tööaega, pane suurem takisti, saad tiba väiksema valguse. Ja alati takisti, ka siis kui adapteri peale kirjutatud 4,5V 750mA, kasuta takistit, sest see vool on antud suurim, mmille juures ta võib töötada, mitte maksimum, mis tast välja tuleb (sealt võid lühiajaliselt ka 3 A kätte saada, ja siis oled dioodist ilma).
        Sinu teooriast võib välja lugeda, et LEDi sisetakistus on 0 oomi. Isegi sellisel juhul me ei saa kindlasti rääkida pikemast tööajast, kuna kogu üleliigne energia hajub ju takistis soojusena.

        Nüüd ma aga lähen kontori el. kilpi takisteid installeerima, kuna jaotusvõrgust võib lühiajaliselt tulla ka paari kiloamprine vool, kuid kontor tarbib maksimaalselt ainult 60A. Pärast olen muidu kontorist ilma. :unsure: [/b][/quote]
        Ledi sisetakistus on liiga väike, et teda otse patareist toita.

        Takisti piirab voolu, seetõttu tarbitakse vähem voolu ja patarei peab kauem vastu. Osa soojust läheb takistile, kuid ilma takistita läheb ledist üle jäänud soojus vooluallika sisetakistuse soojendamiseks, mistõttu olukord ei lähe paremaks. Kui aga kasutada väikse sisetakistusega vooluallikat, siis oled ledist ilma.

        Viimase lause seosest eelnevaga ei saa aru, loll olen Kasutage neid lede nagu tahate, torgake või seina, aga õppige teooriat kah vahepeal.

        Mõõda ka voolu vahepeal, pinge ütleb suht vähe, ja siis oomi seaduse järgi saad takistuse teada. Alusta ühest oomist.

        Comment


          #19
          Originally posted by feelgood@Jan 6 2006, 14:29

          Nüüd ma aga lähen kontori el. kilpi takisteid installeerima, kuna jaotusvõrgust võib lühiajaliselt tulla ka paari kiloamprine vool, kuid kontor tarbib maksimaalselt ainult 60A. Pärast olen muidu kontorist ilma. :unsure:
          Kui Su kontori volt-amper karakteristik on sarnane LED-i omaga, siis peaks need takistid sinna kiiremas korras installeerima.

          Comment


            #20
            Ja mis kõige hullem, sinna vaja ju vahelduvaid takisteid (kontoris ikka ju vahelduvvool).
            Head susserdamist !

            Comment


              #21
              Originally posted by Hans@Jan 6 2006, 13:35
              proovisin veel 7V 700mA trahvoga pinge langes 3.15 V-ni.
              mobiili akuga on saadud siiamaani k6ige parem tulemus 3.7V 700mAh lithium-ion,
              kui suure takistit peaks nende ledidega kasutama?
              k6ik katsetused on tehtud kahe rööbiti yhendatud lediga ja ilma takistita.
              kui sul 2 dioodi paralleelselt, siis max vool saaks olla 3A ja sa loodad seda toita 700mA kuubikuga. humorist oled. Li-ion akul on suur sisetakistus. pealegi liitimelemendid kardavad hirmsasti ülekoormust(pikema lühise korral plahvatavad). kasuta VÕIMSAT toiteallikat ja arvuta eeltakisti või leia see katseliselt reostaadiga. arvesta asjaoluga, et sa ei leia ühtegi toiteelementi, mida sa oleksid nõus kaasas kandma ja annab samaaegselt 3A. lihtsam on panna dioodid jadamisi ja toita neid kõrgema pingega 1,5A on D suuruses elementidele/akudele ka jõukohane. eeltakisti annab ka selle võimaluse, et saad kasutada kas akusid või elemente. elementide nimipinge on teatavasti 1,5V akudel 1,2V. seega nt 7,5V nimipingega paki pinge korral tekib juba erinevus 1,5V ja see võib dioodile juba surmavaks osutuda, kuna ületatakse voolu piirväärtus.
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #22
                Ledi sisetakistus on liiga väike, et teda otse patareist toita.
                Olgu, tunnistan oma viga - rääkisin teemast mööda. Vaatasin tööl teemaks oleva LEDi datasheeti liiga kiiresti, ning segaduse põhjustas lk. 11 asuv graafik 4, millelt ma omast arust lugesin välja selle, et antud LEDi võib ühendada otse sobiva pingega toiteallika külge.

                Takisti piirab voolu, seetõttu tarbitakse vähem voolu ja patarei peab kauem vastu. Osa soojust läheb takistile, kuid ilma takistita läheb ledist üle jäänud soojus vooluallika sisetakistuse soojendamiseks, mistõttu olukord ei lähe paremaks. Kui aga kasutada väikse sisetakistusega vooluallikat, siis oled ledist ilma.
                Tõsi. Esimeses postis mainisin siiski, et energia säästmiseks oleks kõige otstarbekam impulsstoide. Arvasin, et takisti vahele lükkamisega loodadki ainult enegiat säästa ning ka LEDi mingi meetodiga "kaitsta". Hiljuti küsis minult täiskasvanud, IT alase haridusega mees, kas arvuti põleb läbi kui liiga võimas toiteplokk installeerida. Seega ma usun inimestest juba kõike.

                Viimase lause seosest eelnevaga ei saa aru, loll olen   Kasutage neid lede nagu tahate, torgake või seina, aga õppige teooriat kah vahepeal.
                See viimane lause oli sarkasm, mis antud juhul oli siis põhjendamatu. Probleem pigem selles ongi, et kasutan ainult tavalisi LEDe indikaatoritena. Valgusallikateks mõeldud LEDide puhul on nendel, millega ma põgusalt kokku puutunud, sisemine takisti olemas olnud.

                Comment


                  #23
                  Võibolla veidi OT, aga mind ennastki hakkas huvitama tavalise LED-i eluiga, kui teda toita u. 1,5x suurema vooluga. Google&#39;st ei olnud suuremat abi, aga kusagilt meenub, et eluiga lüheneb sel juhul (sama jahutuse korral) 10 korda.
                  Pisikese LED-i põhiliseks jahutuseks on tema väljaviigud ja LED riknebki enamasti just sellest, et suure vooluga toites tema valgust kiirgava elemendi temperatuur ületab lubatud 80 kraadi piiri.
                  Kui võtta punaste-roheliste LED-de keskmiseks elueaks kuni 100000 tundi normaalvoolul, siis 10-kordne eluea lühenemine pole vist suur probleem.
                  Teatud erand on valget kiirgavad LED-d, mille elueaks pakutakse ainult ~20000 tundi normaalvooluga toites.
                  Veel on LED-de omapäraks see, et vastupidi hõõglampidele temperatuuri tõustes nende sisetakistus väheneb.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by feelgood@Jan 8 2006, 14:40
                    See viimane lause oli sarkasm, mis antud juhul oli siis põhjendamatu. Probleem pigem selles ongi, et kasutan ainult tavalisi LEDe indikaatoritena. Valgusallikateks mõeldud LEDide puhul on nendel, millega ma põgusalt kokku puutunud, sisemine takisti olemas olnud.
                    siiski on see takk konkreetse toitepinge jaoks. kui kasutad kõrgemat pinget, siis on takk ikkagi vajalik. kui on nt 3,5V@1000mA diood ja kasutad selle toitmiseks 3x D suurus akut, siis on nimipinge 3,6V aga reaalne pinge 4V. ma arvan, et see takk seal sees on mõeldud stabiliseeritud pingel töötamiseks
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #25
                      Ostsin omale poest laetava led taskulambi. Saab siis toitevõrgust laadida.
                      Sees 10 ledi, järgi paistab olevat 3 aa tüüpi akut, põlemisaeg lubatakse üle 3 tunni ühe laadimisega. Miks räägin? point selles, et lambi hind oli 100 eeki ja selle eest saada 10 eredat valget ledi on kuigi soodne, võrreldes lede eraldi ostes.
                      + saab veel akud ka pealekauba.


                      Edu leiutamisel

                      Comment


                        #26
                        Ok, yhendan siis asja jadamisi, kas keegi saaks anda mingi skeem impulss toite skeemi.
                        Kui pannna 4 D suuruses elementi peaks sellest vist piisama.

                        Comment


                          #27
                          http://www.hot.ee/leintz2/Laser/spiroelsk.jpg

                          Joonise alumisel poolel on modulaatori skeem. Mõeldud küll laser ledile kuid peaks tavalise lediga samamoodi kärama. Kuigi pole kindel, kas see on parim lahendus aga üks võimalus paljudest siiski.

                          Comment


                            #28
                            MartinM, kust sa ostsid selle lambi.
                            T2nud, nyyd on v2hemalt mingi skeem millega proovida

                            Comment


                              #29
                              k rautakeskos näiteks õismäel oli, mingi niisugune kollane Tiger power vms.

                              Olen ka muudes ehituspoodides näinud.


                              http://www.ortotehnic.ee/?id=1698 isegi internetis olemas


                              Selle modulaatori osas, ma arvan, et skeemi peaks natu muutma ntks modulatsioon võiks olla konstantne. Samas potekaga oleks hea jälle katsetada.Samuti vast pole vaja niipalju triggereid kasutada. Katseta

                              Comment


                                #30
                                Mida impulsitad?
                                2 valget ledi tahab saada 6,8 volti umbes.
                                4*1,5V=6 volti täis patarei puhul, kui patarei tühjeneb, siis minimum = 1 volt/elemendi kohta =4*1 = 4 volti kokku. No ei hakka põlema. Norm on 3 elementi ühe ledi kohta (või paralleeli lede pannes mitu iganes).

                                Kui ledi lihtsalt vilgutada, ega see valgust juurde ei anna. ega ei anna kah ökonoomsust.

                                Impulsstoide, mis sisaldab induktiivsusi ja muundavad toitepinget optimaalseks oleks see, mida vajad. Need keerulisemad asjad. Skeemi ei oska praegu välja pakkuda, kuid vähemalt 1 pool või trafo peab olema.

                                Comment

                                Working...
                                X