Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

taskulambi ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    taskulambi ehitamine

    Oleks abi vaja siis taskulambi ehitamisel,
    lamp on 2 lediga, ja vaja oleks saada 1A lambile.
    Miilist toiteallikat soovitate.
    ise proovisin, 2xAA aku 1.2V, 4200mAh, lamp p6les tumedalt ca 50min, ja siis olid akud tyhjad.
    Tahaks leida asjale normaalset touteallikat(laetav aku).
    mis v6ik pidada v2hemalt 2.5h

    #2
    millised ledid 0,5A tahavad saada?

    näita mulle ka AA akusid, mis 4200mAh mahutavad

    kasuta D suuruses akusid/elemente. rohkem jaksu, suurem mahutavus. ära jadatakki unusta. nii suure voolu puhul võiks lausa mõlemal eraldi takk ees olla
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      yks aa aku on 2100mAh, v2hemalt nii on peale kirjutatud.Kaksannab kokku 4200mAh.
      Ledidest siis:
      neid lede kasutatakse uuemates sony-ericcson mobiilides v2lklambina, ja sony videokaamerates.
      Impulsina taluvad 1.5 A, muidu 1A.
      Kui panna ledile radikas (see on tehtud nii, et p6hja all on soojusjuht, kuhu radikas yhendada), v6ib lasta 1.5A ledile max 20min.
      Raskesti usutav, aga t6si

      Comment


        #4
        Huvitav LED, et 1,2V põlema hakkab :blink: Loomulikult tasub mõõta testriga vool ikka üle.1A on päris metsik LEDi jaoks.Ning 4h peab vähemalt olema võimalik akupakilt voolu ammutada(kui tõesti on 4200mAh ning koormusvool 1A).
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Originally posted by Hans@Jan 5 2006, 12:00
          Impulsina taluvad 1.5 A, muidu 1A.
          Teegi siis nende toide impulsidena, paar kilohertsi ja suure harvendusega peaks saama mitu tundi lisa põlemise aega.

          Comment


            #6
            Originally posted by Hans@Jan 5 2006, 12:00
            yks aa aku on 2100mAh, v2hemalt nii on peale kirjutatud.Kaks annab kokku 4200mAh.
            Kahelt jadamisi 2100mAh AA akult saab ikka vaid 2100mAh, ainult et topeltpinge saame. Mahutavused liituvad siis kui rööbiti ühendada. Karta on et 2,4V on vähevõitu et valgusdioode normaalselt tööle saada. Punastele ja rohelistele jätkuks, aga valgete pingelang kipub üle selle olema. Kolme akuelemendiga saaks juba hakkama. Töövool tuleb mingi skeemilahendusega kindlasti piirata lubatud tasemini, ei tohi lootma jääda akude sisetakistuse peale. Karta on ka et nii suurte vooludega koormamisel nikkelakude tööiga väheneb mitu korda, ka ei saa sellist mahutavust enam (2100mAh saame 210mA-ga koormates, 10h rezhiimil on mahutavus tavaliselt antud).
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Ma enne ytlesin et aa akudega 2.4V p6leb ca 50 min tumedalt.
              900mA korrale ei saa neile enam peale vaadata, liiga ere valgus.
              telefonides ja kaamerates t66tavad need 200-600mA peal.
              ise proovisin korra 740mA 4.5V, trahvoga yhendasin korraks juhtme juhtme 2ra, OI kuidas v2lgatas!!
              aga kui dioodi piisavalt jahutada (radikas + vent), kannatab ka 1.5A v2lja.
              tegin pildid ka:



              K6ik pildid on tehtud telefoni vga kaameraga valges toas.
              nagu piltidelt n2ha oli akude pealt nii ere, et kaamera automaatne heledus keeras valge toa pimedaks.

              Comment


                #8
                selleks, et iiris toa pimedaks muudaks, ei ole vaja suurt heledust. ka tavalise taskulambiga objektiivi näidates muutub ümbrus pimedaks.

                palju nendel dioodidel tööpinge on? ma mõtlen seda, mille korral nad 1A voolu tahavad saada. mina soovitaks neid kasutada jadamisi ja siis D suuruses akud kah jadamisi. ma tean, et 10a vanustel elementidel saavutati juba 5Ah mahutavus. ma usun, et praegu võib see olla veel tiba suurem. nende akude lubatud koormusvoolud on ka suuremad ja seega peaks saama siis ca 3...4Ah reaalset mahtuvust. 1A koormuse korral oleks põlemisaeg siis 3...4h

                akudrelli elemendid sobiksid ka, kuna nad taluvad hästi koormust, aga nendel on maht 2Ah ringis ja seega sulle sellest hästi vist ei piisa
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  tööpinge kohta andmeid pole, minul oli kyllalt ere 4.5V ja 750mA.
                  Sai pimedas vannitoas ilusti pilti tehtud.
                  Mobiilidel on see vist 3.6V 2kki.aga mobladel ei ole see ka nii ere.
                  kas selline v2ga ere valgus v6ib ka silmi kahjustada,kui 900mA ei kannata peale vaatada, siis 1.5A on ju p2ris hull.

                  Comment


                    #10
                    Need LED-id vist

                    Comment


                      #11
                      kui ta selle 4,5V otsa riputasid, kas siis see jäi ka 4,5V peale või kukkus äkki nt 3,5 peale. võta mingi reguleeritav toiteplokk või autoaku suure reostaadiga ja joonista üles pinge-voolu tunnusjoon. siis saad arvutada elementide hulga ja eeltakisti(te) väärtuse(d)
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Need LED-id vist
                        enam-v2hem jah, ainult minu omad taluvad max 1.5A.
                        kui koju j6uan katsetan reguleeritava toitekaga.
                        Homme uus postitus

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by reuter@Jan 5 2006, 13:01
                          siis saad arvutada elementide hulga ja eeltakisti(te) väärtuse(d)
                          häbiasi on taskulambis takisteid kasutada ning osa energiast lihtsalt soojusena lendu lasta. tuleks optimeerida nii, et akud on kas sobivas jada või rööpühenduses. kõige parem variant oleks siiski impulsstoide - saab oluliselt pikema tööaja.

                          Comment


                            #14
                            Led-i ei tohi kasutada ilma voolu piirava takistita, mitte kunagi. Teine võimalus siis spetsiaalne toiteadapter, mis annab ühtlase voolu, kuid selliselgi pole 100% kasutegur. Seega optimaalne 3 elementi, pinge 4,5v, tühjenedes kuni 3 volti, sobib valgele dioodile tavaliselt, ja lahendus on kõige odavam. Vool vaata üle, kui tahad pikemat tööaega, pane suurem takisti, saad tiba väiksema valguse. Ja alati takisti, ka siis kui adapteri peale kirjutatud 4,5V 750mA, kasuta takistit, sest see vool on antud suurim, mmille juures ta võib töötada, mitte maksimum, mis tast välja tuleb (sealt võid lühiajaliselt ka 3 A kätte saada, ja siis oled dioodist ilma).

                            Tüüpiline volt-ampri kõver valgel dioodil selline:
                            2,9 v hakkab natuke helendama
                            3,3 v, päris hele
                            3,5 v, hakkab läbi minema.

                            Konkreetsel dioodil ikka tiba erinevad pinged, kuid vool ütleb kõik.

                            Comment


                              #15
                              kõigte parem tee oma taskulambile 3 režiimi: ere, long lasting, off. nii on sul võimalik seda kasutada igat moodi ja aku püsib k kauem. režiimid tekitad erinevate takistite väärtustega siis...

                              Comment

                              Working...
                              X