Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jootekolb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jootekolb

    See võib olla loll küsimus, kuna jootekolbidest midagi ei tea.
    Odavamaid jootekolbe , kus paned tina jootekolvi sisse , seal ta sulab ära ja siis mingist nupust lased jootekolvi otsast skeemile? (Mõni näide tevalost). Praegu on mingi vene oma ja suht tüütu on muidu ka hoida seda tina traati seal juures. Või see soldering gun ongi see mida ma mõtlen.

    #2
    tegelikul niimoodi traadi ja kolviga se jootmine käibgi. keevitatakse osade masinatega niimoodi, et lööd selle traadi sisse aga jootekolbe ma pole veel selliseid näinud. hea idee muidugi

    Comment


      #3
      Welleril oli kunagi selline jaam, mis tina ette andis. Nüüdseks tootmisest maas. Maksis vist 6-7 tuhat. Midagi muud sarnast pole näinud.

      Edit: Soldering gun pole küll see asi.
      21st Century Fox

      Comment


        #4
        Originally posted by tavaar@Jan 6 2006, 23:53
        See võib olla loll küsimus, kuna jootekolbidest midagi ei tea.
        Odavamaid jootekolbe , kus paned tina jootekolvi sisse , seal ta sulab ära ja siis mingist nupust lased jootekolvi otsast skeemile? (Mõni näide tevalost). Praegu on mingi vene oma ja suht tüütu on muidu ka hoida seda tina traati seal juures. Või see soldering gun ongi see mida ma mõtlen.
        Tundub, et jootekolviga sa sinasõber pole Kui tavalise kolviga hakkama ei saa, siis pole mõtet piiluda täiuslikumate tehnoloogiate poole ka. Tegelikult natuke võib ka . Ega mingi x-kolb pole kah imeasi, mis töö sinu eest ära teeb - kui kasutada ikkagi ei oska, siis pole korralikku tulemust ka. Muuseas, mina panen tina jootekolvi otsale ja siis joodan sellega jupid plaadile. Sinu viidatud varjant, kus hoiad tinatraati jootekolvi otsa juures viitab plekksepatööle, kes mingisuguseid karpe, kruuse vms ühendusi kokku joodab. Vahest on su vene jootekolb liialt väikese võimsusega või vahest on tinasulam selline, mis tahab natuke kõrgemat sulamistemp.-i. Sellest ka mitteõnnestumine. See kogu jutt on IMHO ja võtku igaüks seda nii nagu tahab.
        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

        Comment


          #5
          vaidleks viimasele kommentaarile vastu.kui mul on kolbi ots 0,7mm,siis millise tinatilga ma selle otsale saan?tuleb ikkagi võtta kolb ühte ja tinatraat teisse kätte,et ilusat tulemust saada.
          aga sellega olen täitsa nõus,et enne kui mingit kallist jootejaama osta,tuleks lihtsa vene kolbiga sinasõbraks saada.

          Comment


            #6
            1,2mm kolbele saab pisikese tilga otsa küll, kui s***sti võtta tuleb liigagi suur. 0,7mm kasutand ei ole, tõesti ei oska öelda, kas saab või mitte. ju siis ei saa
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              tegelikult pole üldsegi tähtis,et mis tehnoloogiaga tinutad.tähtsad on kaks asja:et töö saaks kerge vaevaga tehtud.ja et tulemus ilus tuleks.rohkemat pole vajagi.

              Comment


                #8
                Originally posted by kreeklane@Jan 7 2006, 17:19
                tegelikult pole üldsegi tähtis,et mis tehnoloogiaga tinutad.tähtsad on kaks asja:et töö saaks kerge vaevaga tehtud.ja et tulemus ilus tuleks.rohkemat pole vajagi.
                Tehnoloogia on tähtis. Ega sa ometi ei investeeri automaat-jooteliini peale, et saada ilus tulemus. Ja vaeva ei kulu mitte grammigi. Ja P.S. vaata esimest postitust, seal väidab inimene, et ta ei tea jootekolbidest mitte midagi. Kui ikka tavalise kolviga hakkama ei saa, siis pole mõtet loota, et miskine imeaparaat sinu eest töö ära teeb. Kolvi taga peab ikkagi meister (kogemustega inimene) olema.
                Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                Comment


                  #9
                  On vale arvamus, et tina peab kolvi otsa jääma. Kolviots peab olema kergelt tinaga kaetud, kuna siis toimub soojusülekanne paremini. Kolviots pannakse vastu jootekohta ja kuumutatakse seda. Tina (amatöörile tüüpilised skeemid: 0.7 - 1mm, kampoliga) pannakse siis jootekoha vastu. Tina sulab, kampol tekitab tinaklimbile õhukese kaitsekile ja ei lase tinal oksüdeeruda.
                  Kui sa paned tina kolviotsale, siis oksüdeerub see kiiresti ja jootekoht ei tule nii hea. Kui pead siiski niiviisi tegema (juhtmete jootmine, üks käsi jääb puudu), siis pead kasutama jootevedelikku (neutraalselt).
                  Btw, Welleri kooniline ots võtab päris palju tina külge, ehkki tundub et ei võta.
                  Tinadest soovitan Multicore Crystalit, (60/40) või siis Crystalit hõbelisandiga. Hõbe on muidugi kallis, kuid tina kulub väga vähe.
                  Ja teisest küljest - kuna pliiga tina kaob varsti ära, osta parem kohe pliivaba (Sn+Cu või Sn+Cu+Ag). Ei ole nii hull kui räägitakse. Kolvi temperatuur peab veidi kõrgem olema.

                  Comment


                    #10
                    Katsu sa rippmontaazhi teha kui kolvi otsas tina pole ja pead umbes viis eri otsa näppude vahel fikseerima. Vahest on ka võimalik aga enda harjumuste juures küll ei kujuta ette.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Katsu sa rippmontaazhi teha kui kolvi otsas tina pole ja pead umbes viis eri otsa näppude vahel fikseerima. Vahest on ka võimalik aga enda harjumuste juures küll ei kujuta ette.

                      Ega sa ometi ei investeeri automaat-jooteliini peale, et saada ilus tulemus. Ja vaeva ei kulu mitte grammigi.
                      Ma usun et ikka piixu moodi vaeva kulub asja üles seadmisega ja sulle vajaliku mõne ühenduse kokku laskmisega võrreldes mõne vene kirvega. Eriti veel odav saast millele tina külge ei jää.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment

                      Working...
                      X