Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vanad vene ketsatelefonid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vanad vene ketsatelefonid

    On kodus kaks vene ketastelefoni
    Kui suure vooluga need töötavad?
    Kas ei saaks neid kasutada nagu sõjaväljal, et vead juhtme aparaadist aparaadini ja p....need telefoniarved.

    #2
    täielikult piisab 9V, siin kuskil foorumites oli sellest juttu, vaja ainult pisike vaheseade, mida pole raske valmistada ja 9v patarei...
    tel 53729764

    Comment


      #3
      Kasutaja "martinj" siinsamas foorumis õpetas: 4,5V patarei vahele ja saab rääkida

      Comment


        #4
        9v ja 4,5v?WTF
        Ma proovisin küll 12v akuga, küll 14,5v voolualandajaga ja mitte ühtegi häält ei kõlaris ega ühtegi tirksu.
        Mis imeseade see olema peab, mida pole raske valmistada.....ferriitvardale keritud mähis :blink: :blink: :blink:

        Comment


          #5
          Kunagi toodeti Eestis telefonikontsentraatoreid UNIKON.
          Selle abil said telefonid omavahel ka otse suhelda, ilma keskjaamata.
          Ja rohkem, kui kaks telefoni.

          Kui on huvi, siis kusagil kappide sügavuses peaks mul mõni isend veel alles olema...

          Comment


            #6
            9V'ga töötab see nii : http://electronics.howstuffworks.com/telephone5.htm

            Comment


              #7
              Originally posted by ats@Jan 23 2006, 12:17
              Kasutaja "martinj" siinsamas foorumis õpetas: 4,5V patarei vahele ja saab rääkida
              Just, nii see on. Paned kõik kolm asja (kaks telefoni ja patarei) järjestikku.
              Kõlistada kella muidugi ei saa.
              Kui telefon tumm, siis otsi viga sellest.
              Patare telefonikontaktidega ühendamisel peaks asi torus kõbisema.


              Põhimõtteliselt on vaja ainult telefonitorusid. Ühendad selles jadamisi mikrofoni, kuulari ja saad väljuvat kaks otsa.
              Ehk kogu krempli töötamiseks vaja jadamisi panna : patarei, kaks süsimikrofoni ja kaks kuularit.


              P.S Kes kokkutulekul käinud, teab, millega saab vajadusel kella helistada
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Mis kokkutulekust martinj räägib?
                Oleks ikka vaja helisema panna ka!
                http://electronics.howstuffworks.com...hone5.htm-siin oli mingisugune 300oomine resistor? Rääkige mulle sellest ja kas ilma ei saa?

                Comment


                  #9
                  No see on lihtsalt 300 oomine takisti, kas tõesti on seda nii võimatu saada kuskilt, et see probleeme tekitab? :angry: töötab ju ilma ka kegelikult.
                  kella helistamiseks läks vaja 110v vahelduvat, kui ma ei eksi.

                  Comment


                    #10
                    A kui panna patarei asemel 60 volti, kas siis ketta keeramisega ei saa helinat tekitada?
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Helinat olen teinud ka 24V vahelduvvooluga. Kõliseb küll, kuid vaikselt.
                      60V alalist ei soovita ilma eeltakistita (ei teagi mis see jaama takistus on) sisse lasta. võid telefonist ilma jääda.

                      Ketta keeramisel saab helinat tekitada nii küll.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        See abiks.
                        Head susserdamist !

                        Comment


                          #13
                          kuna põhimõtteliselt selle helina tekitab ju elektromagnet, mis paneb mingi haamrikese vastu kella taguma. ja alalisvoolu puhul ju on + ja - nii et ta lööb haamrikese nt. ülesse aga alla ta tagasi ei liigu. oleneb sellest palju voolu elektromanet nõuab, telefonid on erinevad ju.
                          tel 53729764

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by erks1708@Jan 24 2006, 12:47
                            Mis kokkutulekust martinj räägib?
                            Ikka sellest: http://www.vtl.ee/kokkutulek/05/index.html ,palju neid veel on?
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Katsetasin siis ära ja olin kogu selle aja lootnud, et telefoni klemmide ühendamisel teeb ka kell tirksu :unsure:
                              Mul on ühel kõlar läbi ja asendan selle kohe uuega.

                              Comment

                              Working...
                              X