Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mure optoisolaatoriga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mure optoisolaatoriga

    Tere!
    Olen selle kallal kõvasti ennast vaevanud aga ei suuda ühtegi head lahendust välja mõelda. On siis vaja optoisolaatoriga(4n25/4n35 vms) juhtiga türistorit(BT169).Türistor lülitab väikest kõrgepinge süütepooli(strobo oma).Asi selline, et kõik toimub 400VDC juures.Optoisolaator kannatab ainult u. 40-50V. Proovisin asja lahendada pingejaguriga aga ei midagi.Kui pingejaguri pealt otse lülitada türistorit siis kõik toimib aga optron selle lülitusega ei saa hakkama...Miks? Või on äkki kellelgi mingi parem lahendus välja pakkuda?

    Tuli veel paar küsimust meelde..
    Datasheedis see collector-emitter breakdown voltage on siis see maksimum pinge mida optron lülitada veel soovib?Ahjaa optron ise töötab ilusti kui ma temaga tavalist LEDi lülitan 3V juures...

    #2
    Kas ta ÜLDSE ei saa lülitamisega hakkama? Kui jah, siis on lihtsalt optroni poolt arendatav vool türistori lülimiseks liiga väike (ega seda palju ei olegi tavaliselt, LED-i paneb paari milliampriga hõõguma küll) ja pead näiteks kõrgepingelise transistori vahele panema.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      lisaks eelpool soovitatule vöid kasutada:
      - türistoroptroni ,
      - impulsstrafot ferriitröngal) optroni asemel

      Comment


        #4
        Türistoride lülimiseks kasutatakse ainult türistoroptroni või tüürtrafot(ka eraldustrafona tuntud).Markidena S21ME3 ning MIT-12.
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          tüüpilised on jah türistoroptronid, näiteks moc3020, kannatab kuni 400V

          Comment


            #6
            Leidsin ühe monitori plaadilt ühe kõrgepingelise lülitustransi, 2sc4236.Seda ei suuda 4n35 samuti lülitada.Eks ma siis lähen poodi moc3020 järgi

            Comment

            Working...
            X