Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Piinlik küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Piinlik küsimus

    Häbi küll, kuid häda ajab ka härja kaevu...

    Tõmbasin omale arvutikasutajas felchi poolt tutvustatud WINSCOPE, kuid ei oska koostada pingejagurit, mis takistaks helikaardi mahapõlemist...

    Mõõdetavad pinged jäävad 10V piiresse
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Google. Voltage divider. I'm feeling lucky.

    Valid ülekandeteguriks näiteks 10:1 ja esimeseks takistiks 100kOhm ... 1MOhm.

    Mis nimelt probleemi valmistab?
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      hmm... tegin sedasi, võtsin kõrvaklapi juhtme, ühendasin ühe kanali + külge 10k taki, sealt teise, 1k taki miinusesse ja kahe taki vahele ühendasin "sondi" + otsa.

      Nüüd ühendan krokodilliga miinuse skeemi massi, ja pluss otsaga torgin erinevaid pingestatud kohti skeemil...tulemus null. Ehk siis WINSCOPE ei registreeri muutust, ta kogu aeg väreleb kergelt, isegi siis kui sond mikri sisendis ei ole. Pole mikrofoni kah et kontrollida asja, võibolla mul hoopis programmi/PC konfis miskit jama?

      Kui ühendan sondi + ja - kokku omavahel, siis peaks ju perfektselt sirge joon tulema ekraanile?
      Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

      Comment


        #4
        sain korda, oli vaja pistiku mätas viia mitte kasutuses oleva kanaliga kokku.
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          ikka veidi jama, ei tahtnud uut teemat teha. Nimelt näitab winscope kogu aeg pinget ~1V. Ning ossi jooneke hüpleb kogu aeg, nii et kogu aeg on segaja peal. Pannes testri otsad ossi sondi otste külge, saan tulemuseks ~0.8V Ühesõnaga vool sees. Kas arvuti mikrofoni sisendile lastakse kusagilt otse toide peale? Kas sellest kuidagi üle/ümber ka saab?
          Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

          Comment


            #6
            Jah, mikril on eelpinge peal. Lahti saab minu teada vaid jootekolviga emapladil sobrades (kui siiski).
            Kas line-in sisendit (ümberlülitamist) ei ole ?
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Olemas ka Line-In, kuid siiski näitab oss pinget +0.9V Aga programmis pole ju valikut kah, et mis sisendit ta kuulab...ta siis kuulab vist mõlemat korraga?
              Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

              Comment


                #8
                Helikaartilt määrad record sisendi ja tugevuse, see siis tavaliselt kella kõrval (paremal all servas ekraanil) avatav värk.

                Comment


                  #9
                  panin mic mute peale ja volume tal kah minimumi, samas line-in maxi. Tulemuseks ikka selline pilt:
                  Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                  Comment


                    #10
                    Viska see soft minema, see kasutab 8 bitti helikaartist, seal peabki asi kandiline ja jama olema. Otsi õige soft.
                    Keegi siin pakkus sealt:
                    http://digilander.libero.it/hsoft/
                    Tundub hea olevat.

                    Comment


                      #11
                      hmm...aga kas põhimõtteliselt peaks ta siis kui midagi ei mõõda ning midagi line-in auku pistetud ei ole, näitama sirget joont? Sest ka see programm näitab mulle ülitihedat sikk-sakki igas olukorras. Lihtsalt siis kui midag mõõdan, tekkivad siksakki mõned kõrgemad ning madalamad piigid.

                      EDIT: Kas on keegi kohanud ossi, kui sellise, kasutamise/käitlemise juhendit?
                      Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                      Comment


                        #12
                        Jah, signaali puudumisel peab ekraanil olema sirge joon. Ma proovisin ise ka seda softi, töötas küll aga aeglasevõitu oli ja juhtmine oli kummaline. Sik-sakki ei täheldanud kordagi.
                        Äkki siiski mingi kamm masinas?
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by urmas78@Feb 4 2006, 20:25
                          Viska see soft minema, see kasutab 8 bitti helikaartist, seal peabki asi kandiline ja jama olema. Otsi õige soft.
                          Keegi siin pakkus sealt:
                          http://digilander.libero.it/hsoft/
                          Tundub hea olevat.
                          Kle see proge täitsa kena!Tänud lingi eest!Muidu selgus ka tõsiasi oma helikaardi headusest.Nimelt analüsaator näitab mulle 30dB suurust müra suurenemist kui hiirt liigutada(-110dB pealt hüppab -85...80dB :lol: ).Helikaarddi sisend tuleb ikka lampidele üle viia ning korralikult varjestada/toite skeemi muuta...
                          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                          Projektide pildid
                          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                          Comment

                          Working...
                          X