idee oleks valmistada el pliidile kontroller mis peale täiskoormusel sisselülitamist etteantud aja möödudes vähendaks võimsust soovitava piirini. Küs.: kas võimsuskadu(nt sümistorregul. puhul) oleks märkimisväärne ja ehk ei olegi jalgratast vaja releiutada?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Elektripliidile võimsusregulaator?
Collapse
X
-
Kui vaja võin pakkuda mõne sümistori(50A 1200V, http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-058-26&lng=est
selle vene analoog).Hinda loomulikult nii soolast ei küsiThe difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
Projektide pildid
Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm
Comment
-
Originally posted by vari@Jan 27 2006, 15:47
idee oleks valmistada el pliidile ... (termoregulaator?) ... ja ehk ei olegi jalgratast vaja releiutada?Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Bimetall on laialt kasutamisel aga mingisugust elektroonset regulli ta küll ei võimalda. Pliitidele vist pole seni sujuvaid regulaatoreid tehtud aga ei näe hetkel põhjust, miks ei saaks teha. Uuri, kui võimas pliit sul on ja seega kui suurt voolu kannatavaid sümistore vaja läheb. Arvan, et päris ilma radikata ei saa, kasvõi töökindluse mõttes.
Muide, võimsust saad reguleerida ka ilma võrgupinge seisu jälgimata (nagu dimmerid teevad). Muudad juhtimpulsside arvu mingi aja jooksul - tulemus sama. Nii tehti kunagi ühes "Radio" skeemis. Ainuke häda on see, et koormus (ehk pliit) võib niisuguse juhtimise peale "laulma" hakata.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
No kui kasutad 10kHz taktsagedust, siis ei vilgu seal midagi...The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
Projektide pildid
Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm
Comment
-
too urmo toodud skeem on samuti poolperioodhaaval lülitaja. Tarbijal olev võimsus integreeritakse R8-C2'ga ära ja siis võrreldakse etaloniga. Kui alla selle, siis lastakse poolperiood läbi, muidu mitte. Kui väga hõredaks impulsid ajada, siis võib tekkida küll vilkumine, sest sagedus ju jagatakse alla. Kuid õnneks on hõõglamp tavaliselt nii suure järelhelendusega, et väga ei juhtu midagi.
Suurema koormuse niimoodi lülitamine tõesti võib teha vastupidise efekti - kui siis üks poolperiood läbi läheb, siis selle poolperioodi ajal koormatakse ülejäänud tarbijad alla. Kuid vähemalt ei teki lülitamisest tulenevaid perioodilisi häireid.
Kõrgema sagedusega PWM'i tegemine teeb vast ilma korraliku filtreerimiseta märksa hullemaid häireid, kui tavaline faasinurgaga türistoriga tüüplahendus.
Comment
-
See viimatipakutud skeem ei tekita küll raadohäireid, kuid jah paneb tuled vilkuma.
Oli mul kunagi 750 vatine radikas, elektrooniliselt vilgutas laelampe päris palju, seda muidugi niipalju, kui pikad olid juhtmed alajaamast (juhtmete takistus). Nii et parem türistori faasinihke põhimõte kui see.
Comment
Comment