Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vene telekate toiteploki trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vene telekate toiteploki trafo

    Tere mure siis selline,et tahaks natuke infot nende kõrgsagedusel töötavate trafode kohta.Vene teleka toiteplokist sain siis paar sellist trafot.Pealtnäha tunduvad ferriidist olevat,sest plekiliistakutest tehtud pole.Jama siis veel selles,et kuidas neid kahte metallosa(mis trafo keskelt lahti teeb ja mähise kerimise mugavamaks muudab) ilusti lahti saab nii,et südamik terveks jääks.Arvuti toitekatel neid küll katki teinud,kui tasapidi toksinud olen.Aga jah paar tükki ike õnneks tervelt ka lahti saadud,aga tahaks neid alati iga kord tervelt lahti saada.Või siis on sealt vahetpidi lihtsam ja mõtekam kerida,kui trafo südamikku poolitama hakata.Hetkel kerisingi sealt vahelt ja see oli väga tüütu ja aeganõudev töö.Tahaks seda vene südamikku http://sound.westhost.com/project89.htm selle kaadervärgi taha aretada.Ühe ma olen kokku pannud,aga seal kasutasin vist liiga väikest arvuti at toitekast saadud trafot.Nimelt see läks väga kuumaks ja ei andnud kuigi palju watte ka kuigi sai primaari 1,3 mm diameetriga mähis ja sekundaariks vähe peenem.Sellele vene südamikule,mille nüüd asendada tahaks kerisin 0.5 mm läbimõõduga mähise ja panin need kümnekordselt,sekundaari samajämeda neljakordselt.Siit siis ka küsimus,et kui jämeda diameetriga mähiselt ma kui palju ampreid saan ja kas see sõltub ka sagdusest?
    otsija

    #2
    Teleka toiteka trafo ei sobi sellele skeemile. Teleka trafo on õhupiluga. Südamiku saad lahti kuumutades kui on liimitud epoga (arvuti toitekad j.m. s.). Abiks praeahi. Vene elektroonika eriti sideelektroonikas olid südamikud liimitud momendiga. Lahti sai atsetooniga- paned purki likku. Muunduri skeemis kasuta ferriidist rõngassüdamikku 2000HH K40*25*11 2tk teineteise otsas. Primaarile 4+4 keerdu.

    Comment


      #3
      Originally posted by orav@Jan 29 2006, 21:39
      Teleka toiteka trafo ei sobi sellele skeemile. Teleka trafo on õhupiluga. Südamiku saad lahti kuumutades kui on liimitud epoga (arvuti toitekad j.m. s.). Abiks praeahi. Vene elektroonika eriti sideelektroonikas olid südamikud liimitud momendiga. Lahti sai atsetooniga- paned purki likku. Muunduri skeemis kasuta ferriidist rõngassüdamikku 2000HH K40*25*11 2tk teineteise otsas. Primaarile 4+4 keerdu.
      Hmm jama siis rsk.Mis ma nende vene sudamikega ei saagi midagi teha we..seega kerisin ilmaaegu selle trafo.Jama on nende rõngassüdamikega ju,sest need pole just eriti odavid wist.Aga kas tavalist rauast rõngassüdamikku ei või kasutada selles skeemis.See raudsüdamik on selline nagu plekkriba on rõngasse keritud, äkki kannatab sinna peale mähis lasta.Ja ma ei saa pihta mis õhupiluga... täiesti samasugune nagu arvuti toiteka oma aint suurem juppmaad.
      otsija

      Comment


        #4
        Ei ole veel ühelgi telekal õhupiluga südamikku näinud :huh: Üks trafo vedeleb laual(tea kust pärit), peab uurima...Muidu toroidsüdamikud on kusagil 20...40.- vahel; kallis? ei oska kommenteerida.Raud(õigemini el.-tehniline teras) südamiku puhul tuleb sagedus lasta alla 50...400Hz-ini(40kHz juures juba ei ole kasutatav).Enamus trafosi saab jah lahti kuumutades.
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Originally posted by Cheopps@Jan 30 2006, 10:32
          Ei ole veel ühelgi telekal õhupiluga südamikku näinud :huh: Üks trafo vedeleb laual(tea kust pärit), peab uurima...Muidu toroidsüdamikud on kusagil 20...40.- vahel; kallis? ei oska kommenteerida.Raud(õigemini el.-tehniline teras) südamiku puhul tuleb sagedus lasta alla 50...400Hz-ini(40kHz juures juba ei ole kasutatav).Enamus trafosi saab jah lahti kuumutades.
          Seda ma mõtlesin jah,et kahtlane ühtki pilu vms ei paista..Ja kas tegu ike ferriidist südamikuga?see trafo natuke uuematest veneaegsetest telekatest lampe enam igatahes sees polnud transistorid ja mikroskeemid jäid rohkem silma.Kas ka tevalos on need ferriidist drosselid nii odavad???kui ma kord neid hindu uuridsin,siis olid suht pisikestel rõngastel kobedad hinnad.vist olid mingid pulbersüdamikud ja ferriitsüdamikud.Mis vahe nendel on ja kas saab neid mõlemaid siin skeemis kasutada..Siiski vaadake tevalos hindasi http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-760-73&lng=est peaks vist needsamad olema ja hinnad on ju mitte kõige odavamad...
          otsija

          Comment


            #6
            3F3 mark oleks täitsa paras kasutada selles skeemis.isiklikult soovitan siiski osta 2000HH marki südamikud(proovitud ning tulemused kenad).Raudpulber südamikud on mõeldud kasutamiseks ainult KS toiteseadmete drosselites, kus suur eelmagneetimisvool(alalisvool).Neil reeglina algläbitavus ...25.Hindade poolest vaata Westbalti.Seal kõige sõbralikumad hinnad ning saada ka vene päritolu komponente...
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment

            Working...
            X