Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
mida vaja saada on? alalist või vahelduvat. kui suurt voolu on vaja?
vahelduvpinge saad madalamaks trafolt sekundaarpoole keerde vähemaks kerides või väikse koormuse jaoks kõlbab ka pingejagur. alalispinge jaoks võid kuni 1A tarbeks mivi või transiga selle alla stabiliseerida. pinge vahe läheb muidugi sel juhul soojuseks.
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Soojuse kaost saad lahti kasutades impulssregulaatorit(näit. PWM kiviga TL494 ning jõutransiks sobis IRFZ44N, saad kuni paarkümmend A sealt läbi suruda ilma suuremate soojuslike probleemideta).
Sellelt lehelt saab alla laadida juhendi valmistamaks antud PWM kiviga stabilisaatori.Skeem lk 27(kasutatud on BJT kuid ilma suure vaevata on võimalik sinna paigutada ka FET).Ära võib jätta voolupiiramis lülituse(kui ollakse kindel, et seadet ei lühistata).Selleks ühendatakse 16 kontakt otse maha(0,1R takisti jääb sel juhul ka ära).Väljundpinget saab regulleerida(0...Us-1,4V) kui asendada takistid R8 ja R9 10K potensiomeetriga(soovitatav maapoolne jalg ning Uv poolne jalg läbi 100R takistite ühendada).Kasutada saab 1:1 ka kivi KA7500(Made in King-Kong ATPdes laialt kasutuses).Q1 ja Q2 asemel võib kasutada ka ühte transistori KT825.Ülejäänud on soovitav tekstist ise järgi uurida
Loomulikult peab jõutransi paigutama radiaatorile, mis suudab hajutada võimsust (KT825 transi korral) 1,7xIväljund(kehtib siis, kui plokki kasutatakse ka max väljundpingel).FETi korral on loomulikult määravaks Rdson takistus, millel tekib max voolu korral pingelang...
OT: Selle kiviga olen teinud ka 20W@4R D-klassi võimendi; töötas ka kogu audiosignaali alas rahuldavalt
Comment