Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trükiplaadi puurid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trükiplaadi puurid

    Et siis mida keegi kasutab trükiplaatidesse aukude puurimiseks? Endal tehtud vanast õmblusmasina mootorist "puurpink".

    Samas küsimus, mida keegi kasutab puuri kinnitamiseks? Ise treisin pronksist junni, selle puuduseks see, et ainult ühte mõõtu puur läheb otsa.


    See siis minu junn:

    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Mul on puuriks HP printerist saadud mootor.(mitte sammukas vaid see pea liigutaja) Toitekas kasutan mingit 21V Toshiba läpaka adapterit. Padruni sain Tartust Tiigi Elektoonikas[oletan et sealt, sest ise ei ostnud s.t. osteti] Vahetatavad 'pead'..puuri jämedused olid, kui ma nüüd ei eksi, 0,8mm-3mm. 3mm võllile. Hind oli mingi 75raha või midagi sellist..
    Halb pilt, aga äkki annab mingi ettekujutuse. (ei viitsi kohe uut tegema hakata)

    Comment


      #3
      Vene mini-püstpuurpink 8 kiirusega ,mudeli etikett kahjuks kaduma saanud - väga mugav masin(mootor 100W).Väiksemate plaatide jaoks Epson printeri 12V mootor millel istuga tsang e.haaratsühendus.Viili asemel kasutan Vellemanni frees-mootorit ja Dremeli kettaid - puure - freese. B-)
      Kõik meeldiv tuleb lambist...

      Comment


        #4
        odav select'i kaup: Rotomatic

        Comment


          #5
          110 eeq on juba tevalos üks minidrell millega saab nii puurida kui lihvida, tunduvalt mugavam kui hakata mingit aparaati ise ehitama. Ma ise teen tihti trükiplaate, kuhu ei puurigi auke, teen "SMD" keeran jalad kõveraks ja tinutan külge.
          Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

          Comment


            #6
            Originally posted by raitl@Feb 2 2006, 18:08
            Et siis mida keegi kasutab trükiplaatidesse aukude puurimiseks?..... Samas küsimus, mida keegi kasutab puuri kinnitamiseks?
            Tavalisi "rauapuure" kasutan, iga mõnekümne ava puurimise järel teritan luisuga (paar lüket üle kumbagi lõikeserva) jälle üle. Mõned kõvasulampuurid on ka, nendega saab paris palju auke teha enne kui teritust vaja. Aga nad maksavad ka palju rohkem ja võivad palju kegemini murduda, väga haprad. Pikemalt minu 21.11.05 kella 03:19 postituses teemas nr. 363
            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?show...ndpost&p=163392
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Mina kasutan puuri kinnituseks vene sirkli otsa (kuhu pliiatsisüsi käib). Kasutan vene puure, mida mul karbitäis veel alles on. Need puurid sobivad sinna pliiatsisüsi asemele täpselt.
              Puurpinki teen pidevalt ümber, sest midagi ikka loksub ja selle tulemusel kipuvad peenemad puurid aegajalt katki minema. Ootaks ka ideid, millest oleks hea tõstemehanismi teha.

              Comment


                #8
                Kel vähegi võimalust, peaks kaaluma ikka 3.1mm sabaga puuride kasutamist. Nende kinnitamiseks oleks praktiline kasutada tsangi, kuid väike padrun sobib kah.

                Korralikud 3mm sabaga kõvasulampuurid on 20-30krooni ja nende eluiga on 5000 auku. Ära ei murdu, kui puurpingi all teha.

                Comment


                  #9
                  Ehk KaruTEC täpsustaks kuskohast neid 3mm sabaga kõvasulampuure saab? See, mida ise kasutan on 1.5mm sabaga 0.8mm puur ja maksis 127.- Aga see on ka mingi koobaltisisalgusega asi.

                  Väga rahul oleks nende 3mm variantidega.
                  Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                  Comment


                    #10
                    Koobaltiga pole tarvis, see on rohkem metallide jaoks. Kasutatakse volframkarbiidi või teemantit.
                    Puure saab Nylund Eestist.
                    Neid on ka Farnelli, RS ja vist ELFA kataloogides.
                    Kõige soodsam oleks paluda Kamitrast või Brandnerist, usun et müüvad.

                    Comment


                      #11
                      mina olen kõik puurimised teinud ära kahe otsaga puuriga, hind tevalos 10 kr. on mingi 0,9mmsed otsad kolme-nelja milli pikkused ja nende vahel pikk 3mmse läbimõõdega yhendus. Väga stabiilne ja kasulik.
                      kysi tevalost, lehelt ei leidnud pildiga vastet.
                      Erilahendused.
                      PS või mail.

                      Comment


                        #12
                        Mnjah.Alguses kasutasin Mabuchi FT-16 mootorit(oli miskit 38 000 rpm 16V juures, kõvasti ikka kuumenes ).Nüüd kasutan Westbaltist mingi 70.- rahaga ostetud käkki(rpm poole vähem ning koliseb ka nagu raibe).Oma töö teeb ära.Puurid on jah 0,8mm, 1mm ning 1,2mm kõige odavamad "hambaorgid".Suuremate(just lampidega) projektide puhul ka 3mm.Paar plaati saab teha, siis on otsad pehmed...Eks peabki lähitulevikus kõvasulami peale üle minema; tuleb odavam
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #13
                          Tavapuuride kasutamine on tõesti kallis lõbu.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by KaruTEC@Feb 6 2006, 00:11
                            Tavapuuride kasutamine on tõesti kallis lõbu.
                            Kui ikka tõesti väga palju puurimist, siis muidugi on õige eelistada kõvasulampuure.
                            Pühapäevategijatele, nagu siin vist enamus, ja algajamatele harjutamiseks on ka tavalised puurid küllalt head. Muidugi ei tasu nüriks ega kuumaks lasta ja küllap saab ka teritamise nipid kätte kui vähegi harjutada... Mõistlikult puurides jätkub kauaks (lühikeseks kuluvad lõpuks), tagavara võiks ikka ka olla...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Kasutan vene "3-käigulist" minipuurpinki. Max 3000rpm. Lärmab ja raadiohäireid tekitab küll roppu moodi. Peab vaatama, et mõni eluliselt oluline seebikas või spordisaade telekast ei tule - naabrid hakkavad kirvest teritama. Puurid ka "tavalised" 0,6-1,2mm. Igat mõõtu oli vist 5tk karbis ja karpe sai igaks juhuks 2 võetud (ajad olid sellised). Juba 18 aastat on kestnud, kuigi osa pooleks läinud ja teised lühikeseks kulunud. Kui oli veel aktuaalne PAL ja FM, siis said kõvasti vatti. Mõned ruutmeetrid plaati ikka auklikuks lastud. Teemantviiliga üle ja käib jälle. Puuri otsa muidugi siniseks ja suitsema ei lase, sellepärast ka kestavad kaua. Murdunud puuri teritan luubi all uuesti ära ja saab veel kõvasti auke puurida.
                              Harjutamine teeb harjutajaks.

                              Comment

                              Working...
                              X