Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vajaminev jõud, njuutonites?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    kui 160mm kang vajas liigutamiseks 13kg, järelikult 80mm kang ile vajalik jõud 26kg ehk ~260N. Sinu silinder 57N. Mis siin arusaamatuks jääb? Jassa arvutus oli ~20N meetrise õlaga
    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

    Comment


      #17
      Sa rääkisid tõmbejõust, kui see just kirjaviga polnud, siis arvesta ka seda et pneumol on tõmbejõud väiksem (efektiivsest kolvi pindalast tuleb lahutada varre ristlõike pindala.
      260N ja 7bari tähendab silindrit sisediameetriga kuskil 2.2cm. Voolikute mõõt ei loe lõppjõu seisukohalt midagi.

      Comment


        #18
        Originally posted by raitl@Mar 24 2006, 09:47
        Kas jassa matemaatika vedas alt?
        raitl küsis:
        EDIT: Kas keegi aitaks natuke matemaatikaga... nimelt mõõtsin 160mm pikkuse õlaga vajaminevaks kaaluks 13Kg, palju siis Njuutoneid tuleks?
        jassa vastas:
        160mm=0,16m
        13kgf=9,8x13=127,4N

        M=127,4x0,16=20,384Nm
        Mina loen siit välja et 160mm pikkuse õla puhul on vajaminev jõud 127,4N ja vajaminev võllile rakendatav jõumoment 20,384Nm

        Comment


          #19
          kuramus!

          ise panin puusse... arvasin, et vajaminev otse võllile rakenduv jõud peab olema 20N :unsure:


          ega siis midagi, vaja uued silindrid tellida. Seekord siis oleks mõtekas võtta kusagile 150N tõmbejõuga tükid, et saaks 300N kokku siis?
          Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

          Comment


            #20
            Originally posted by digital@Feb 7 2006, 14:16
            paned võllile kangi otsa mingi kindla pikkusega, keerad selle kõige raskemas kohas lauaga paralleelselt ja hakkad sinna niipalju raskusi peale riputama kuni hakkab edasi liikuma ja arvutad raskuse ja kangi pikkuse järgi pöördemomendi. Siis muidugi võtad paar korda suurema jõuga.
            ma võtaks ka igaks juhuks paar korda suurema jõuga

            Comment


              #21
              võtsin tõmbejõuga 247.4N kokku siis 494.8N. Peaks vist piisama. Üle selle lähevad mõõdud mul liiga suureks, ei taha hästi ära mahtuda.
              Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

              Comment

              Working...
              X