Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Class-D võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Class-D võimendi

    Tervist, teema siis siuke: plaanis kokku panna Class-D võim, probleem on aga selles, kas on üldse mõtet?

    Tavalise Class-D supaka võimu kolmnurkpinge generaator töötab sagedusel 1KHz-20KHz. Nii, kui tahan terve sagedusala ära katta, peaksin generaatori sageduse tõstma ~220KHz peale. Küsimus ongi selles, et kui võtta tavaline subaka võimu skeem, ja seda kolmnurkpinge generaatori skeemi nati mudida, siis kas teoreetiliselt saab selle ka 220KHz peal käima? Kõrva on jõudnud jutud, et sellisel
    sagedusel ei ole mõtet võimu kokkupanemist käsitsi proovidagi vaid nii saab ainult pindmontaazi abil???

    Kõik mõtted ja ideed teretulnud

    #2
    D-klass nüüd küll täisribaks hästi ei sobi.Näeb kurja vaeva filtreerimisega <_<
    Kõik meeldiv tuleb lambist...

    Comment


      #3
      Kas see on aiuke probleem? Ma just mõtlengi et kas on mul mõtet asi käsitsi kokku panna?

      Comment


        #4
        200 kilo ei ole veel ületamatu asi. kui oled lühilaine(3...30MHz) jaamu seest näinud, siis teaksid. muidugi kmponentidele ja paigutusele esitab see tiba karmimad nõuded, kui 20k
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Ületamatu ja reaalne on kaks eri asja. 200kHz on vähegi suurema võimsuse korral ropp vaev ja läheb kalliks kah.
          Kõik jupid peavad olema täpsed ja teadaolevate parasiitomadustega, montaazh peab olema korrektne jne jne jne. Ja kokkuvõtteks saad ikkagi keskpärase võimendi.

          Nii et "mudimisest" on asi kaugel. Sa pead 100% teadma mida teed.

          Comment


            #6
            Mingi arutelu käis siin
            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=20498

            Comment


              #7
              kui 200 kHz on kolmnurkpinge sagedus , siis 16bitise dynaamika jaoks peavad ymberlylitused toimuma ajaga t = 1/(2* 200000 * 2^16) = 0,04nS. sel pöhjusel ei saa Dvöimu ehitada odavate levinud juppidega. kuna 0,04ns on ebareaalne yldse saavutada kasutatakse lahendusi kus 0>1 ja 1>0 minekud on symmeetrilised,
              sest yldine hilistumine pole oluline, tähtis on lylitumise symmeetria.

              Comment


                #8
                Oot-oot&#33;Mis 220kHz?Minu andmetel peab olema taktsagedus MHz-des(4 või üle selle).220kHz puhul saad kesise pee...u pumba Bassikõlari võimendites on 200kHz taktsagedus kasutusel.Muidu olen ise samuti D-klassi võimenditest elevandi vaimustuses olnud, kuid pole siiani leidnud rahuldavat skeemilahendust ei oma taktsageduse ega isegeneva variandi puhul(taktsagedusel 500kHz ei suuda võimendid üle 1...2kHz mängida).Ning filter tuleb kindlasti spetsmaterjali kasutades(loomulikult arvutada ka kindlale koormustakistusele).


                OT: Kas see teema mitte võimendi foorumisse ei peaks minema?
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Mis mõte on üldse täisriba jaoks D klassi võimu ehitama hakata?Ma kardan,et see üritus läheb ropp kalliks.
                  Vana helitehnika remont Pärnus

                  Comment


                    #10
                    ei oska öelda, kui kalliks. mul tööl on üks võim, mis peaks olema 4*700W ja on kõigest 1U paksune. peaks ka teine olema D-klass. ei ole mingite üliheade kõllidega proovind, aga keskpärastest kastidest tulid kõrged suht ilusti. hind oli asjal natuke alla 15k.
                    pead ma muidugi panti ei paneks, et see D-klass on...
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Ints@Feb 9 2006, 13:08
                      Mis mõte on üldse täisriba jaoks D klassi võimu ehitama hakata?Ma kardan,et see üritus läheb ropp kalliks.
                      Reaalselt ise ehitamine tähendab DIY võtmes minu arvates rohkem valmis plokile kesta, toite ja tulede-vilede lisamist.
                      Näiteks võiks kasutada seda, esimine, mis põgusa otsimise tulemusel ette jäi . Aga neid on veel.

                      Püüdu diskreetsetest juppidest kodus (korralik) D-klassi võim kokku panna võib ilmselt võrrelda ideega teha ise näiteks arvutile emaplaat vms. IMHO

                      Comment


                        #12
                        Mina saan teema autori jutust küll niimoodi aru,et ta tahab seda võimu ise kokku tinutama hakata,ehk siis arvuti emaplaati valmistama hakata.
                        Vana helitehnika remont Pärnus

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Ints@Feb 9 2006, 14:47
                          Mina saan teema autori jutust küll niimoodi aru,et ta tahab seda võimu ise kokku tinutama hakata,ehk siis arvuti emaplaati valmistama hakata.
                          Mina ka , aga et joone alla oli kirjutet "nati teooriat ja vaidlemist", siis ei ole ju ilus kohe case lukku panna sõnadega "ei ole võimalik"

                          Comment


                            #14
                            <_<

                            Oskab keegi soovitada mõnda skeemi simuleerimis softi?
                            vanasti sai crocodile physic&#39;iga mässatud, aga oleks vaja ikka asjalikumat softi&#33;

                            Comment


                              #15
                              http://www.diyaudio.com/forums/forumdispla...p?s=&forumid=49

                              Ise kasutan CM2000 ning rahul asjaga&#33;Võibolla on kusagil ka paremat, ei tea...
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X