Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

roboti ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    roboti ehitamine

    http://robots.hackaday.com/entry/1234000647034360/

    Palju v6iks olla eelarve et sellist asja ehitada.

    #2
    arvestades seda, et need rattad on mingi 50$ tükk (minu viimastel andmetel) siis võib see verk kalliks minna... kuid rattad ja mootorid on selle isendi puhul need kõige kallimad osad + siis muidugi palm...

    Comment


      #3
      Aga kui p2ris ise teha.
      Millist sekeemi teab keegi soovitada?
      tahax teha midagi keerukamat kui valgust j2lgiv robot.

      Comment


        #4
        noh nagu kõikide robotite puhul oleneb kõik sellest, mida sa teha oskad ja mida teha tahad.
        Kõigepealt mõtle välja ülesanne ja siis vaata edasi. kui sul on plaanid valmis, siis hakka otsima kohti kust juppe saada ja siis saad teada, palju sul läheb värvilist paberit vaja.

        Edit:
        Robotile kui sellisele polegi kindlat skeemi. Igal robotil on oma skeem tema enda ülesannete jaoks.

        Comment


          #5
          N2iteks musta joont j2lgiv robot.
          Ja mingite julladega et ei s6idaks vastu seina.

          Comment


            #6
            Originally posted by bloody-orc@Feb 10 2006, 21:18
            arvestades seda, et need rattad on mingi 50$ tükk (minu viimastel andmetel) siis võib see verk kalliks minna... kuid rattad ja mootorid on selle isendi puhul need kõige kallimad osad + siis muidugi palm...
            Tevalo oma hinnakirjas on ratta tarvikud olemas, suht odavad minu meelest.. nr 8 kuni nr 15


            muidu mul endal ka plaanis teha robot, kuid suts suurem(juhitav läppari pealt), ja ma arendan teda järk-järgult, esimeseks teen, seda, et jälgib joont(3 infrapuna mooduliga) ja pärast seda et ta põikleks objekte(8 infrapuna mooduliga) ja lõpuks loodan teha veebika pilti töötleva variandi..(jälitaks objekte vms)

            hinnaskaala suhtes::
            peab vaatama palju maksavad mootorid(sammmootorid)
            2 kuni 4, olenevalt roboti kerest
            2 mootorit kui 1 juhib veorattaid ja teine on roolimootoriks(4'ja rattaline mudel)
            4 mootorit, kui rattaid ei saa roolida ja kasutatakse differentsiaali põhimõtet(sama velje rattad keelevad eri kiirustel)

            sinu poolt antud lingil oli kolmerattaga ja nagu näha oli 3 mootorit(need ei pea eriti suured olema, piisab täitsa vanadest flopiseadmetest leitavatest sammmootoritest, võibolla on need isegi suured)

            keskus soovitan teha mikrokontrolleril(PIC või ATMEL, soovitan alustuseks PIC), mitte kasutada pihuarvutit, sest alati võib lisada tavaline LCD moodul, millele saad tähti ja numbreid kuvada ja lisada nupud. ja pihuarvutile peab kirjutama ise programmi, mis suhtleb teise kontrollimissüsteemiga(läbi COM pordi), mis jaotab pihuarvutist tulevaid käske ja vastu võtma tagasisidet kontrollimissüsteemiga

            lisaks annan paar linki, abistamaks sul leida sobiv kere ehitus ja roboti funktsioon::
            http://www.robotdirectory.org/
            http://www.robotroom.com/Infrared555.html
            Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
            maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

            Comment


              #7
              jaa, rattad on odavad kyll.
              Aga ma arvam et see palm on kyll kallis.
              Tahaks reha joonte j2lgivat robotit.

              Comment


                #8
                t2nud!

                Comment


                  #9
                  kui sa aga progremist eriti ei jaga (picile / AVR'ile) ja robotitegemise tuhin suur, siis soovitan osta PICAXE ( www.picaxe.co.uk ). kerge progreda, saavad isegi 7 aastased sellega hakkama...


                  Joone jälgimiseks on mitmeid võimalusi. sa võid seda teha kaameraga (nagu osad TTÜ tudengid), sa võid seda teha valgusanduritegas ja mõõta peegeldumise hulka vms. ise kasutan seda viimast oma praegusel projektil. on Punane LED ja vastas on Light Dependadt Resistor, mis on yhendatud pingejagurina selle sama PICAXE külge.

                  samas on ka googel igasuguseid näiteid ja skeeme täis joonejälgimiseks, tuleb ainult õieti otsida.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by MikuInDaForum+Feb 11 2006, 11:45--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (MikuInDaForum &#064; Feb 11 2006, 11:45)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-bloody&#045;orc@Feb 10 2006, 21:18
                    arvestades seda, et need rattad on mingi 50&#036; tükk (minu viimastel andmetel) siis võib see verk kalliks minna... kuid rattad ja mootorid on selle isendi puhul need kõige kallimad osad + siis muidugi palm...
                    Tevalo oma hinnakirjas on ratta tarvikud olemas, suht odavad minu meelest.. nr 8 kuni nr 15
                    [/b][/quote]
                    To Miku...:
                    Kui vaatad esimesel pildil olevaid rattaid tähelepanelikumalt,
                    saad aru, et need pole Tevalo pakutavad mänguautorattad.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by jassa+Feb 11 2006, 13:43--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (jassa &#064; Feb 11 2006, 13:43)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                      Originally posted by MikuInDaForum@Feb 11 2006, 11:45
                      <!--QuoteBegin-bloody&#045;orc
                      @Feb 10 2006, 21:18
                      arvestades seda, et need rattad on mingi 50&#036; tükk (minu viimastel andmetel) siis võib see verk kalliks minna... kuid rattad ja mootorid on selle isendi puhul need kõige kallimad osad + siis muidugi palm...

                      Tevalo oma hinnakirjas on ratta tarvikud olemas, suht odavad minu meelest.. nr 8 kuni nr 15
                      To Miku...:
                      Kui vaatad esimesel pildil olevaid rattaid tähelepanelikumalt,
                      saad aru, et need pole Tevalo pakutavad mänguautorattad.[/b][/quote]
                      emm, on ikka::

                      Nende Rims 4 bmracer juurde käivad rehvid Tyres 4 bmracer

                      Nende Rims 4 meracer juurde käivad rehvid Tyres 4 meracer

                      jah, pole küll tevalo enda omad, kuid ma mõtlesin seda, et tevalo.ee hinnakirjas pakutakse neid..

                      ning kui sa mõtled seda linki, mida Hans pakkus.. siis ei pea rattad olema nii täpselt samad, nende funktsioon on ikka ainult roboti mobiliseerimine
                      Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
                      maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

                      Comment


                        #12
                        teema esimeses lingis toodud 3 rattalisel robotil on kyll vaja JUST TÄPSELT selliseid rattaid. nagu lähemal uurimisel võib näha on need xy telg rattad, e siis need veerevad nii edasi kui ka külje peale. proovi sa tavaliste "tevaloratastega" seda robotit ehitada. kui valmis saad, siis maksan sul selle roboti kinni... (peab sõitma ka krobelisel pinnal edukalt).

                        Comment


                          #13
                          Aga kui teha robot roomikutega.
                          Kas roomikud on v2ga kallis l6bu?

                          Comment


                            #14
                            Nonii
                            algus tehtud- palm on olemas
                            Kas neid rattaid eestist ka kuskilt saaks?
                            ja kas annaks midagi ymber teha et asi roomikutega t66taks

                            Comment


                              #15
                              Jah saab ja annab kah. Kuid ise pead tegema, GIYF ja vaata kataloogides kah ringi, saad targemaks.
                              Roomikuteks võiks kasutada lamehammasrihmasid, väiksemad - ELFAst, suuremad Varsonist.

                              Comment

                              Working...
                              X