Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Releed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Releed

    Ärge näkku lõõge aga kas keegi saaks mulle kirjeldada mis asjad need releed on?Ma väga roheline sellel alal

    #2
    väga puust ja punaselt:
    vähemalt üks kontaktipaar... nagu lüliti. Ja siis elektromagnet, mis neid kokku tõmbab. Kui elekter maha võtta, siis vedru lükkab jälle lahti.

    Comment


      #3
      wikipedia on hea asi.
      google on ka hea asi

      eriti kui neid kasutad

      http://en.wikipedia.org/wiki/Relay

      Comment


        #4
        Ingliskeelest saan aru küll aga siis mitte kui sellised möisted on aga milleks ma seda näiteks kasutada saan.Kuskil olen kuulnud et sellega saab lampid kuidagi vilkuma panna ,on see öige??

        Comment


          #5
          1) selleks, et väikese vooluga lülitada suuri voolusid
          2a) selleks, et ühe vooluga lülitada mitmeid voolusid
          2b) selleks, et ühe vooluga lülitada teist/mitut voolu välja

          Vilgutada saab ka aga see vajab lisaks kondekat ja iga releega ei taha see ühe releega sümmeetrilise vilkumise skeem ka tööle hakata, suht kapriisne asi.

          Comment


            #6
            Nagu Digital ütles - relee lubab suhteliselt väikese vooluga juhtida suuri voolusid. Lisaks on juhtahel juhitavast elektriliselt täielikult lahti ühendatud, tüüri või 220V võrku!
            Igasugu vilgutamised jne nõuavad juba lisaskeeme (mis pole keerukad aga lisad siiski).
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment

            Working...
            X