Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Nokia 5110 lcd displei ühendamine arvutiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nokia 5110 lcd displei ühendamine arvutiga

    Leidsin lingi LINK.
    Aga seal ühendatud LPT porti, mis mul juba kasutuses. Kas annaks keegi vihje kuidas seda lcd ühendada kas COM- või USB porti, kui selline asi üldse võimalik on? Või oleks võimalik tekitada veel üks LPT lisaks

    #2
    Esiteks kõik on võimalik. Teiseks on ju olemas portide laienduskaarte. (Lisa LPT ja/või COM pordid). Kolmandaks USB või COM port tahavad mingit lisakontrollerit vms ja ei pruugi (suht tõenäoliselt) sobida vähemalt seal näidatud LCDHype programmiga.(Olen ise sellega 3310 LCD LPT pordi kaudu tööle pannud. Kahjuks aga 500MHz oli selle programmi jaoks natc liiga vähe...koormas suht hullult arvuti ära)

    Comment


      #3
      tahan ka teha samalaadse asja.
      nokia 3310 siis doonoriks mul ja tahaks ka usb või com porti.
      tahaks miskit,kus poleks pic-i ega avr-ga tegemist..(oskamatus)
      nyyd on arvutid vähe võimsamad kui 500mhz

      Comment


        #4
        Nii lihtsalt asju ei ole võimalik teha, ilma millegi õppimise või oskamiseta.

        Comment


          #5
          no sorry,aga lcd pärast ma küll pic-i õppima ei hakka..
          on ka ilma picita lahendusi ju?!

          Comment


            #6
            No ma arvan, et sa ei pea selle pärast hakkama PICi ära õppima.Ma usun se softi on ka netist saada.Lihtsalt vaja kivisse kõrvetada ja asi kokku lappida.

            Comment


              #7
              On ikka
              - pane lisaportide kaart masinasse,
              - kirjuta draiver, mis jälgib lcdhype väljundit ja saadab daata seriali pidi edasi,
              - äkki lcdhype autor on juba sellise versiooni teinud?
              - õpiks ikkagi PICi või AVRi või '51 corega kontrolleri hingeelu...
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                ja selleks et kood kivvi kirjutada, on vaja programmaatorit ju?

                Comment


                  #9
                  avr'i programmaatori kõige lihtsam skeem on kolme takistiga.


                  aga kui probleem on põhimõttes ise mitte midagi teha ja põhimõtte pärast mitte midagi õppida, siis oled lihtsalt mõttetu mees.

                  no offence.

                  Comment


                    #10
                    vabandan väga,kui minu postist keegi ennast puudutatuna tundis!
                    olin oomipoe kodukal,vaatasin pic programmaatoreid..palju takke ja asju peal,sellest tuligi selline post.maksis ka jakobsoni kanti..
                    to digital:
                    põhimõttelisusest pole siin juttu olnud?!
                    lihtsalt selle lcd teema otsimisel olen mõndadele lehtedele juhtunud,kus on ikka suht palju koodiridu(pic),toon siis näite kah,mille põhjal post tehtud sai.. näe

                    e: typo

                    Comment


                      #11
                      Sellest arutleust võiks nüüd tulla järeldus: LPT on kordades lihtsam kui COM või USB. Kui veel eriti ei taha sellega vaeva näha, siis...milline moodus on kergem? Kas äkki ei oleks mõttekas osta lihtsalt ühte laienduskaarti LPT pordle?

                      Comment


                        #12
                        möistlik oleks USBi otsa aretada. kontrollereid USB-ga yksjagu olemas . ning AVRile lausa tarkvaraline USB kirjutatud:
                        http://www.obdev.at/products/avrusb/index.html

                        Comment


                          #13
                          isegi mitte ainult üks tarkvaraline usb, vaid teine ka veel:
                          http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB_RS232...1640006cc373070

                          selle viimase baasil on netis üht-teist projekti ka liikumas näha. Kuigi esimese kood on parem, ei sobinud ta ühte minu projekti ja seega sai igori kood mega88 peale porditud.

                          Comment


                            #14
                            Veidi offtopic, aga on võimatu et väikese LCD juhtimine arvutit koormab. 286 peaks piisav masin olema.

                            Comment


                              #15
                              Ehk keegi oskab öelda mõne hea skeemi, millel toimub LCD juhtimine AVR kiviga ja kogu kupatus käib com porti?
                              Ühe leidsin, aga kas see hea on..
                              http://tuta.sites.uol.com.br/nokia.htm
                              e:
                              see skeem on 9 pinnise lcd juhtimiseks,mul on 8 pinnine..
                              kas võib mõne juhtme sellel skeemil ära jätta või on kellelgi mingit muud skeemi 8 pinnise jaoks?

                              Comment

                              Working...
                              X