Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas käivitada sellist mootorit?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas käivitada sellist mootorit?

    Kui ma olen õieti aru saanud on selle nimeks stepper mootor.Asetseb see videomaki sisemuses.Arvatavasti töötab see inpulsiga.Mootori trükiplaadi peal on isegi olemas mingi kivi.

    Abistav pildike
    Abistav pildike 2

    EDIT: Kasutaja Hannes72 ja parool ilves1

    #2
    minult küsiti username ja passwordi.

    Comment


      #3
      minult kah h34r:
      mingi salamootor vist

      Comment


        #4
        Originally posted by kkkaspar@Feb 26 2006, 20:10
        Mootori trükiplaadi peal on isegi olemas mingi kivi.
        See peaks olema seda mitmefaasilist mootorit juhtiv mikroskeem. Arvatavasti piisab töölesaamiseks plaadile õigete alalispinge(te) andmisest, ülejäänu eest peaks see mikroskeem hoolitsema. Aga millised pinged ja kuidas - seda saaks vast sellestsamast videomakist uurida, kus ta kasutusel oli. Umbes sellised mootorid on ka flopiseadmetes kasutusel.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          paistab et mõni samsung on elupäevad lõpetanud.pildilt välja ei loe,aga draiveriks on arvatavasti M56730ASP.
          toiteks tahab +5/+12V
          aga kus sa seda tarvitada tahad?

          Comment


            #6
            Originally posted by kreeklane@Feb 27 2006, 08:33
            paistab et mõni samsung on elupäevad lõpetanud.pildilt välja ei loe,aga draiveriks on arvatavasti M56730ASP.
            toiteks tahab +5/+12V
            aga kus sa seda tarvitada tahad?
            Justnimelt,oli selle nimi samsung.Makil kõik töötas aga pilt oli lõpuks nii kehv ,et lihtsalt ei kannatanud vaadata.Tegelt on draiveriks Mitsubishi M66730ASP.Veel avastasin ,et mootoritel on peal mingid andurid,kas neid juhib ka see kivi.Mul on tegelt 2 mootorit üks on videopea ja teine peaks olema siis lindikerija .Praegust pole mul nendega küll midagi teha,on huvi?

            Comment


              #7
              et mootor toimiks,siis seal on kolm Hall*i andurit(silmaga ei näe,jäävad hooratta alla)ja veel on natuke maki helipeale sarnanev kiiruseandur.
              sellise mootori plussiks on hea ühtlane liikumine,aga kasutust on talle raske leida.

              Comment

              Working...
              X