Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Antennivõimendi autosse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Antennivõimendi autosse

    Mure selline : mul autol väike antenn aga mõtlen, et uut ei taha osta. Kui Linnast väljapoole lähed, kaob raadiol kohe levi ära
    Äkki oskab keegi aidata FM antennivõimendi ehitamisega. Põhiline nõue asja juurs on see, et ta töötaks 12V peal.

    #2
    aga kas antenn on ühendatud ikka, mul ühel sõbral ei olnud eriti hästi ühendatud ja ega eriti hästi ei töötand siis ka
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      Vaatasin ühendused üle, kõik oli korras.
      Nüüd selline küsimus, et mida arvate sellest skeemist:
      http://w1.859.telia.com/~u85920178/antenna...as/preamp-0.htm
      Siit vaadake projekti RECIEVER ONLY.
      Palun komenteegirege skeemi.
      Kas asi töötab autos ilusti ???, kas 15-20 dB on piisav tugevus ??? Kuidas skeemi muuta, et ei peaks vooli (+12V) laskma läbi antennikaabli ???

      Comment


        #4
        Üsna lihtne lairibavõimendi skeemike, küll ta töötab. Antenn on minu arvates siiski olulisem sest võimendi võimendab nii signaali kui müra. Kui antenn on väike, on signaalipinge müra suhtes samuti väike (signaal/müra suhe halb). Võimendad kõik selle üles ja võid saada veel halvema vastuvõtu (kahinad). Aga proovi järele!

        Otse toiteks viska välja drosselid ja teine 100pF konde (transilt läheb üle 1 konde 100pF kohe raadiole). Takistid 82 oomi ja 22 oomi asenda ühe 100 oomisega. Nii võiks töötada küll.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Veel üks küsimus.
          Kust võiks sellist transistori saada. Tevalost ei suutnud seda leida ???
          Võib olla kellelgi on või keegi teab must seda saab ja millises hinnaklassis

          Comment


            #6
            Eelnevas must = kust

            Comment


              #7
              Kui VW - Audi guppi käru on, siis võib juhtuda, et originaal antenni jala sisse ehitatud võim on ussitama läinud. Võtsin enda omal jala maha ning rookisin kruvikaga tühjaks, pärast jootsin võimu asemele jupi juhet. Röögib kui kurat.

              Comment


                #8
                Minu sõbral juhtus aasta tagasi sama mure olema. Ise ma küll mingit võimendit kokku ei hakkaks panema, soovitaks tavalist lairibaantennivõimendit (kood: 900-171)kuna see on juba häireid kaitsva kestaga ümbritsetud...selle võimendussagedused algavad 47 ja lõpevad 10000MHz juures.

                Comment


                  #9
                  Kõik algab antennist. Kehva antenni taga hea võim - saad ainult raginat ja sahinaid. Ka raadio võiks digituuneriga olla, analoogpanniga mõttetu raharaiskamine. Endal ca 90cm pikkune fiiberantenn ja 16 aastat vana Panasonicu pann - töötab mis kole.

                  Comment


                    #10
                    90 cm antenn on vene UKV jaoks. FM (100 MHz) antenni õige pikkus on 75 cm.
                    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                    Comment


                      #11
                      CA 90 CM, ma pole täpselt mõõtnud, ostetud mingist autopoest 5 aastat tagasi ja maksis mingid 100 raha. Antenn on auto vasaku esitiiva küljes ja raadio on üks esimesi Pana sahtli ja digituuneriga käsnasid.

                      Comment


                        #12
                        BMW E34 kerega autodes on sisseehitatud antennivõimendi mis võtab signaali tagaakna soendusest. Äkki sobiks see sinna, BMW rommula on Sauel mentide õuepeal kohe nende vastas.
                        Tiit

                        Comment


                          #13
                          Mina soovin antennivõimendit(skeemi) auto TV-le(denver)
                          Ehk on kellegil suht lihtsat skeemi pakkuda
                          (selge see, et kui paigal püsime võime ju ,,rest,, antenni kasutada sel ka ju 12v adapter :P )

                          Igal pool ei suuda oma antenniga midagi püüda.
                          Mõte siis selline:
                          Proovin leida kanaleid olemasoleva antenniga
                          kui ei leia siis ühendan võimendi vahele ja otsin siis :lol:
                          Seal kus suitsu, seal ilmselt tinutatakse..

                          Comment


                            #14
                            Restist võib ju ainult võimu võtta. Vanasti müüdi neid eraldi ka. Sinna alumiiniumvardad külge (kasvõi samast antennist) ja ongi olemas. Toitepinget soovitaks küll vähendada, sest osa eksemplarid kipuvad koledasti võnkuma minema 12V juures. Mõni lõpetab alles 7-8V juures saatjana töötamise.
                            Harjutamine teeb harjutajaks.

                            Comment


                              #15
                              Muidu liikuvate TV vastuvõtjate puhul sobib kasutada nn. UFO antenn, millele võimendi juba sisse integreeritud.Samas on neil kaasas ka filter, mis jagab signaali sageduste kaupa TV ning raadio vahel.Müügil ELFAs, kuid olen kindel, et saab ka mujalt.Hoiduge Hiina päritolu pannide eest!Kurvad kogemused :huh:
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X