Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2x20LCD ei taha enam töödata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2x20LCD ei taha enam töödata

    Tegemist on siis ühest kassasedmest päris ekraaniga. Täpselt samu ekraane on isegi siis foorumis küllalt-küllalt müüdud, välimuselt selline:
    http://www.zone.ee/relcoserver1/LCD%20640x480.JPG?2
    HD44780C23+segament driver on seal plaadil jne...

    Aga mul oli üks selline LCD töötamas juba pikemat aega, läbi eraldi pinge-plaadi sai LCD vajalikud pinged ja DATA pritcti peale ikka LPT kaudu. Asi töötas "koduserveris" täiesti normaalelt. Nüüd aga eile võtsin ajutiselt asja välja ja panin ta eraldi seinakuubiku toitele (ühendusotsad "paljad). Hiljem siis tõenäoliselt läksid need 12V otcad kuhugile toite-plaadi vastu. Peale seda on LCD natuke veidralt käitunud: kontrasti nagu reguleeriks üle, arvuti sõna eriti kuulata ei taha
    Natuke küll reageerib aga mitte märgatavalt. Midagi peale 8705 pingeregulaatori ei soojene. MIS siis ikkagi juthuda sai? Olen näinud mahapõlenud ekraane kuid see on natuke teistmood, justkui oleks contrast-driver vms. tuksis

    Anyway, mida ma saaksin teha? Esialgu oli plaanis see HD44780C23 maha joota ja uus asemele... kuid kas viga peitub just konkreetses kivis?

    #2
    Veendu et LPT töötab (kasvõi printeriga). Siis võiimalusel vaata ossiga juhtsignaale. Kui need ja toide korras, pole suurt valikut.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      LPT töötab, täpselt samas pordis töötab 24x7 sama ekraan h34r:
      Tundub seega et kivivahetus :blink:

      Comment


        #4
        Kui sul selline kivi on siis miks mitte. Ega plaadil vist teisi kive olegi.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment

        Working...
        X