Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soft start!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soft start!

    Tegin siis omale soft start-i. Skeem ise siin: http://mitglied.lycos.de/Promitheus/delay_...for_toroids.htm

    Selle ehituse vajadus oli selle, et mul on 500 VA toroid trahvo pluss 4x22000uF lüüdid ja nendele ei saa voolu muidu sisse kui on vaja soft starti(vähemalt mina arvan nii )

    Probleem isenesest selline et need 4x5w 10ohm takistit lähevad täiesti punaseks ja siis relee lülitab ümber ja ikka laseb kaitsme läbi(kaitse 4A). Ise mõtlesin et kuna seal saab C2 ja C3 pikendada veelgi lühistus aega, aga mis teevad takistid selle peale? Seal on ka märgitud et selle skeemiga võib soft startida kuni 2000VA trahvot.

    Et kas mul on midagi valesti??Ja kui on, siis mis võiks olla...


    Tervitustega Villu

    #2
    Kasuta NTC varistori, palju lihtsam. http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=60-290-60
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    Comment


      #3
      Nu jah, oleks muidugi võinud aga kahjuks ei tea sellist asja ja raha ka selle peale juba kulutatud.

      Comment


        #4
        No rehkendad oma trafo primaarpoole keskmise voolu ja valid tabelist sobiva takisti: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=60-290-60 NTC takistus langeb, kui ta ise soojeneb. NB! Üsna kuumalt käib, tabeli järgi on töötemp 150 kraadi. Päris sellist ideaalset pole ilmselt vaja kasutada, soovitav võtta vooluvaruga.
        Ja kui rahast kahju - siis pole mõtet ise midagi leiutama hakatagi, säästja ostab valmis asja :P
        Kolmas mõte - tee selline viivitusega takistite sildamise lülitus alaldi dioodide ja kondekate vahele, et lüüdid laaduks aeglaselt. 500VA trafo võrku lülimine ei löö veel korke välja, kui elekter majas vähegi normaalne on. Võrgupoolel oleks mõttekas kasutada NTC varistori, see ei vaja mingit kommuteerimist, aga võrgupoolel on ka raskem saada soft start asju suitsuvabalt toimima...
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Originally posted by Villem666@Mar 9 2006, 13:49
          Et kas mul on midagi valesti??Ja kui on, siis mis võiks olla...
          Proovi seda trafot ilma mingi koormuseta ja dioodsillata käivitada, mis juhtub? Dioodid lühises pole?
          Trafo takistuse võime võtta käivitushetkel praktiliselt nulliks. Läbi viivituslülituse takistite käivitades: 220V/40Ohm=5,5 A. Seega peaks sul olema seal 6,3A kaitse.
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment


            #6
            Panin ilma koormuseta, töötas enamvähem. Täpsemalt viskas korgi välja, lükkasin korgi sisse, kaks korda ja siis jäi kork sisse. Kork ise 10A aga kuna ma tegutsen elutoas siis on palju teisi asju ka järgi.

            Kaitse on olnud 4A kuna skeemil oli 4A.

            Tervitustega Villu

            Comment


              #7
              10A peakaitsmega pole ette nähtud nii suuri võimendeid kasutada B-)
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #8
                Pikenda relee viiteaega ja pane võimsamad takistid.

                Mu kodus on kaks 500VA 40V toroidtrafot, kipuvad samuti kaitsmeid välja lööma
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #9
                  Aga kui palju siis võimsamaid oleks vaja??? Kas 10w piisab???
                  Aga kas siis see on siis vale et see skeem on kuni 2000VA trahvo puhul kasutatav??
                  Aga kas 16A peakaitse on muidu piisav we???
                  Tänan kõiki kes aitasid ja kaasa mõtlesid

                  Tervitustega Villu

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Villem666@Mar 9 2006, 20:43
                    Aga kui palju siis võimsamaid oleks vaja??? Kas 10w piisab???
                    Aga kas siis see on siis vale et see skeem on kuni 2000VA trahvo puhul kasutatav??
                    Aga kas 16A peakaitse on muidu piisav we???
                    Tänan kõiki kes aitasid ja kaasa mõtlesid

                    Tervitustega Villu
                    Sai nädalavahetusel sarnane käivitatud, F1-6,3A, C1 0,47 630V, R3- 1K, põhitakk
                    vene ПЭВ-15 36oomi+5oomine traattakk, relee takistus 1k, trafo ka samasugune,
                    probleeme pole.
                    Otse lõõb kiire 16A välja.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Mul on kahtlane tunne et viga on kuskil mujal, sest ma proovisin 6,3A kaitset ja 16A peakaitset, tulemus oli väljalülitatud peakaitse ja läbipõlenud takisti

                      Äkki keegi oskab midagi pakkuda kus on lühis...??

                      Tervitustega Villu

                      Comment


                        #12
                        mul on analoogne probleem,oma toas ei saa üldse trafot(500 VA toroid) külge ühendada,kohe läheb B tüüpi 16A läbi.Samas garaazis kus vana vene kaitse,ei juhtu midagi.Internetist uurisin ka et käivitusvool võib olla kordades suurem kui nimivool.Eks peab mingi käiviti muretsema

                        Comment


                          #13
                          Seda olen minagi lugenud et käivitus vooli pidi olema tugevasti suurem

                          To soldat: Minu teada soft start selles seisnebki, ta alguses annab läbi takistite nõrgema voolu ja siis relee lülitab ümber otseks, ilma takistiteta e. täis laksu. Ma loodan et said aru mida mõtlesin , kui midagi valesti siis targemad parandage.Muidugi sõnastus ple kiita...

                          Tervitades Villu

                          Comment


                            #14
                            Peab ikka lühis olema.

                            Oletades, et kondekate tööpinge on 50V kanti, siis nende täislaadimiseks kulub energiat E = CU*U/2 = 4*0.022F * 50V*50V / 2 = 110 J (dzhaul), normaalse töö käigus saaksid neli takistit selle 110 dzhauli endasse 110J / (4 * 5W) = 5,5 sekundiga ja normaalse töö käigus nad kohe päris kindlasti tuliseks ei lähe.

                            Kas takistid lähevad punaseks ka siis, kui dioodsilda ja kondekaid järel ei ole? Aga kui on ainult dioodsild järel?
                            If you think education is expensive, try ignorance.

                            Comment


                              #15
                              Tühjalt töötab soft start normaalselt, lihtsalt diood sillaga ei ole proovind, aga lähen proovin kohe...

                              Comment

                              Working...
                              X