Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ColorFade

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ColorFade

    Tervist, tahan teha sellist asja, aga ei jaga seda üldse. Skeemi ja mõtte sain Metkust http://www.metku.net/index.html?sect=view&...rfade/index_eng


    miks pilti ei tule?....pildi adre muidu http://www.zone.ee/krait2/skeem.jpg

    Ma tahaks teada mis nende kompontide õiged nimed on ja mis ülesanne neil on. Tore oleks kui keegi paneks kõik nende numbrite järgi kirja.

    Kas 2. 3. 4. ja 6. on kõik takistid? Mis need NPN ja PNP on, mingi ühendus viis või ka komponendid? Ja üle jäid 1. ja 5. ...? Siis küsimus, et kas ledidele tuleb 5v peale? Sellele üksikule ledile saab ka ju paralleelselt panna led'e juurte? Viimane küsimus hetkel oleks, et kas ma saan selle skeemiga minna poodi ning panna see letile ja müüja annab mulle kõik need jubinad, ainult ledid ütlen milliseid vaja. Siis saaks ka ainult jubinate ära tundmisega asja tehtud.
    Aidake.

    #2
    Kole palju küsimusi, aga arvan et võid küll skeemiga poodi minna. (Tevalo on sõbralik)

    Comment


      #3
      eiteks pilt ei tule ikka
      need detailid, mis on [numbe]k ja on kastu kujulised on takistid
      2 kasti pisikese vahega ja + märgiga on elektrolüütkondensaator
      LM324 on IC kivi milels sees on vist opamp
      NPN ja PNP on transistorid. sinna sobbivad igasugused ma arvan. NPN'i soovitaks BC618 nt. (saad palju lede külge panna) PNP'd peast ei oska soovitada.

      Comment


        #4
        Originally posted by ahtoj@Mar 15 2006, 20:03
        Kole palju küsimusi, aga arvan et võid küll skeemiga poodi minna. (Tevalo on sõbralik)
        Kahjuks ei ela Tallinnas ja Pärnus seda ei ole yu.

        ja pilt tuleb ju lahti kui lingil vajutad.

        ehk aitab keegi veel.

        Comment


          #5
          Detailide nimekiri:

          1. 1 mikroskeem LM324
          2. 6 takistit kokku: 22 kOhm (3 tk), 100 kOhm (2 tk), 220 Ohm (1 tk)
          3. 1 kondensaator mahtuvusega 30uF (mikrofaradit), pingele ntx 16 või 25 (kõige tavalisem).
          4. Üks tavaliseim valgusdiood, näiteks punane (ise valid)
          5. 1 Transistor BC547 (KT3102) NPN juhtivusega ehk millel nool väljapoole, vastavalt sellele ühendad ka LEDi ehk valgusdioodi.

          Kõik jupid saad kätte Pärnus Pikk tn. 5. Oled käinud seal kunagi?
          Kokku võib minna ~alla 50. Umbes...

          EDIT: nelinurksed mustad kastid kõik takistid, kolmnurksed koos triibu ja nooltega on valgusdioodid, 7-8 on transistorid, 5 on mikroskeem, 1 on kondensaator.
          Mustad ümmarguste punktidega otsad on toite jaoks.

          Comment


            #6
            Originally posted by Elektrik@Mar 15 2006, 21:15
            Detailide nimekiri:

            1. 1 mikroskeem LM324
            2. 6 takistit kokku: 22 kOhm (3 tk), 100 kOhm (2 tk), 220 Ohm (1 tk)
            3. 1 kondensaator mahtuvusega 30uF (mikrofaradit), pingele ntx 16 või 25 (kõige tavalisem).
            4. Üks tavaliseim valgusdiood, näiteks punane (ise valid)
            5. 1 Transistor BC547 (KT3102) NPN juhtivusega ehk millel nool väljapoole, vastavalt sellele ühendad ka LEDi ehk valgusdioodi.
            ...


            See mis sa siin panid kokku on ühe lediga ja ühe transistoriga(nagu seda on metku esimeses katsetuses). Ma panen, aga neli või kuus ledi(vastavalt siis 2 punast ja 2 sinist või 3 punast ja 3 sinist, ei tea veel kuda ära valgustab). Siis pean nagu bloody-orc soovitas NPN'i BC618 panema, aga millise PNP'i ma panema pean? Üks asi veel jäi mul segaseks, et ledile tuleb ikke ju 5v peale??

            Tänavat ei tea mis sellel poel on(ei ela Pärnus), aga olen käinud seal linna valitsuse vastas keldris. Ledidega olen kokku puutunud, mu tagasihoidlikul kodulehel näeb mida teinud olen...väike casemod :P Koduleht

            Comment


              #7
              PNP-na sellesamuse BC547 (ehk KT3102). Ei kõlba?
              Niipalju ostad transe ja lede kui vaja. Ise oskad ehk ka ära lugeda mitu kokku läheb vaja. Värvid jne. Ledided ju eeltakk vajalik, mingit 5V nad otse ei saa, kui saavad on kutud. Järeldus: ka eeltakkide kogust täpsustad, vastavalt ledide arvule. Igale lisatavale ledile üks takk, skeemil näha kõik:led ja takk.
              Keldripoodi mõtlesingi.

              Comment


                #8
                Originally posted by RK1.0@Mar 15 2006, 19:20
                Tervist, tahan teha sellist asja, aga ei jaga seda üldse.
                Vaata siia, peagi jagad hästi seda asja!
                http://www.arvutikasutaja.ee/foorum/...pic.php?t=5021

                Comment


                  #9
                  Ma soovitaks pigem asjalikku kirjandust lugeda. Animatsioonidega jõuab vaid...Simsoniteni. Elektroonikas on tiba rohkem vaja.
                  Edu!
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Jõudsin järelduseni, et mul vaja täpselt 8 ledi. Küsimus selline, et kas seal skeemil elektrolüütkondensaatori tähisel see plus märk tähendab seda, et seal on +poolus? (ma isegi loen natu:P)
                    Kood:
                    "Erinevalt teistest kondensaatoritest on elektrolüütkondensaatori puhul tähtis ka pingeallikapolaarsus. Elektrolüütkondensaatori negatiivne poolus tuleb ühendada skeemis selle kontaktikülge, mille potentsiaal on kogu seadme toitevoolu negatiivsele kontaktile lähemal."
                    Ma ainult pole veel leidnud midagi selle kohta, et kuda transistoreid ühendatakse?

                    Comment


                      #11
                      + pool jah, ehk toite + läheb/satub ka sinna. Polaarsust peab elektrolüütkondekatel jälgima! Uuematel kondekatel tavaliselt miinuspool märgitud külje peale, vastavalt "-", jälgi seda kah. BC547
                      Skeemil märgitud trans 8, ehk PNP. Nool on E ehk emitter, keskmine viik on B ehk BAAS, ja kolmas C ehk kollektor. BC618 samad lood, erinevus lihtsalt juhtivuses ja selles et nool "näitab väljapoole", viigud samad. Sinu skeemil trans 7

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by RK1.0@Mar 16 2006, 17:34

                        Ma ainult pole veel leidnud midagi selle kohta, et kuda transistoreid ühendatakse?
                        Ikka nii, et E B C skeemil ja näpu vahel oleval transil kokku klapiksid!

                        http://www.kpsec.freeuk.com/components/tran.htm

                        Leidsin viite siit!
                        http://www.arvutikasutaja.ee/foorum/...pic.php?t=5021

                        Comment


                          #13
                          Sain jälle palju targemaks.
                          Kood:
                          Only limiting factor is the current handling capacity of the transistors. For example BC547 can handle around 100mA so with 20mA leds that would mean total of 5 leds. With higher power transistor you can naturally drive more leds.
                          Tähendab, et minu 8 ledi jaoks jääb see BC547 nõrgaks. Millise siis? Pakun välja, et BC178; BC179, olen õigel teel? Vaatasin tabelist, et need kannatavad 200mA ja ei saanud aru ka mis neil vahet on? kui muidugi panin õigesti need.

                          Comment


                            #14
                            Vahe on neil andmelehtede järgi võimendusteguris ning lubatud kollektori-emitteri vahelises pinges. Probleem on aga sellest, et nendegi lubatav kollektorivool (mis on praktiliselt sama vajamineva emitterivooluga) on 100 mA.
                            Sobivamad transistorid oleks ehk BC327 (PNP) ning BC337 (NPN).
                            Öeldakse: "Esialgsed operatsioonilised testid olid ebaveenvad..."
                            Seejuures mõeldakse: "Pauk käis, kui sisse lülitasime..."

                            Comment


                              #15
                              Nii käisin poes ära ja ostsin kõik detailid ära. Seal 30uF'st kondensaatorit polnud ja sain 33uF'se.
                              Ledided ju eeltakk vajalik, mingit 5V nad otse ei saa, kui saavad on kutud.
                              Otse ei saa, aga siis ledi takistusele tuleb pinge 5v eks?

                              Comment

                              Working...
                              X