Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

teeks värvimuusika seade

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: teeks värvimuusika seade

    5 mm ja 10 mm läbimõõduga valgusdioodi lubatava pärivoolu erinevus pole nii suur, et tuleks skeemis kapitaalseid muudatusi tegema hakata. Mõlemal juhul jääb maksimaalne lubatav vool 15...20 mA kanti, Power LED oleks muidugi teine teema. Kuna ühe valgusdioodi päripinge on kuni 3,5 V, pole vajadust ka 220 V lülitamiseks. Kui ühes ahelas on järjestikku näiteks 3 valgusdioodi ja näiteks 470-oomine takisti, võib kogu kupatust toita 12 V adapterist (nendel tühijooksupinge harilikult 15..16 V) ja juhtida enam-vähem suvalise TO126 või TO220-korpuses transistoriga (näit. BD139). Transistori baasi ette tuleks samuti panna mõnesaja-oomine takisti.
    Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

    Comment


      #17
      Vs: teeks värvimuusika seade

      Minu 10mm pärivool peaks olema 100mA, vähemalt andmetes nii kirjas. Ja plaanisingi ülemineku teha just vajaliku voolu pärast, mitte pinge tõttu.
      Ühe vooluallika taha tahaks panna ikka 15-25 LEDi, paraku suurima voolutugevusega 12V adapter, mis mul olemas on annab välja ainult 1000mA.

      Comment


        #18
        Vs: teeks värvimuusika seade

        Või olen ma millestki valesti aru saanud? Targemad võiks parandada kui mul midagi ei klapi.

        Aga selline transistor peaks mu vajadused tõenäoliselt siis rahuldama?:

        Comment


          #19
          Vs: teeks värvimuusika seade

          Kui LED-idega tahad teha , siis on võimalus kasutada arvuti LPT pistikut. http://wndlpt.sourceforge.net/lpt/ Ise tegin ka sellise ja ilma takistiteta.Siiamaani töötab ja probleeme ei esine. Pesast tuleb välja mingi 3,midagi V ,et vali sobivad Led-id. Ise tegin nendega mida saab poes müüdavate välgumihklite seest ja tulemus on täitsa rahuldav. Pole küll täpselt see mis otsid aga äkki abiks seegi.

          Lisaks veel juurde et pole kindel kas ilma takistitta tohib neid järgi panna. Eks targemad parandavad.
          viimati muutis kasutaja irc81032; 09 m 2012, 14:54.
          Hammaste Tundlikus tekkis suvel - Hambaarst soovitas vähem tüli norida..

          Comment


            #20
            Vs: teeks värvimuusika seade

            Tänud vastamast, aga LPT ei aita kuidagi mind minu soovi juures ehk saada 10mm LEDe vilkuma muusika rütmis läbi helijuhtme. Ja paraku pole LPT-d enam kuigi levinud, seega oleks valmistatud asi rohkem paikseks kasutuseks, ma aga sooviks rohkem mobiilsust igaksjuhuks.

            Aga niisama proovimiseks on see muidugi huvitav.

            Kuid kordaks oma küsimust veel, millele vastust pole ma veel saanud, et kontrollin ennem üle kui tellima hakkan.
            Kas selline transistor peaks mu vajadused tõenäoliselt siis rahuldama?:

            Comment


              #21
              Vs: teeks värvimuusika seade

              Väga head skeemid on ajakirjas -RADIO 1966 nr.9.Filtrid ja kõik mis vajalik.Kunagi sai tehtud päevavalgus lampide peal.Endale meeldis kõige rohkem.Lambid said eelpinge peale nii et nad ära ei kustunudki,ainult intensiivsus muutus.Filtreid oli neli.

              Comment

              Working...
              X