Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

K: voolutugevuse ja pinge sõltuvusest....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Jutt läheb liiga keeruliseks ja teemast mööda
    Mul on juba ampermeeter olemas ja seda ei saa laiali ka lammutada - korpus ei käi lahti
    A.meeter lähebki geneka juhtme vahele nii et aku jääb ühele poole ja kõik tarbijad geneka poole siis saab aku elu jälgida.
    Aga oma küsimusele olen vastuse juba saanud, niisiis aitäh kõigile kes üritasid mind aidata ja harida

    Comment


      #17
      aku jääb ühele poole ja kõik tarbijad geneka poole
      Loodetavasti jääb kõige kurjem tarbija, starter, ikka aku poole.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        Originally posted by Elukaz@Apr 23 2006, 21:52
        aku jääb ühele poole ja kõik tarbijad geneka poole
        Loodetavasti jääb kõige kurjem tarbija, starter, ikka aku poole.
        Sõnastus oli minu poolt jah natuke vale.
        Starter läheb ikka otse akult

        Comment


          #19
          Ei hakka uut teemat tegema sest küsimus läheb enamvähem teemasse.
          Niisiis oleks vaja mõõta maksimaalselt minuti jooksul kuni 100 amprist alalisvoolu, mis vaikselt langeb (vähemalt teoreetiliselt).
          Tean et kõikse parem oleks osta ampertangid, aga esialgu tahaks nende arvelt säästa kasutada tavalist osutiga ampermeetrit.

          Kas selline lahendus on üldse reaalne ja millist shunti kasutada ning kuidas ja kuhu täpselt tuleks see ühendada?
          Tähtis on just see, et saaksin koheselt ja ilma arvutamisteta reaalse näidu.

          Infoks veel see, et mõõtma hakkaksin voolu, mis liigub akudest (8,4V - ~21V) spets kiirusregulaatorisse ja sealt edasi elektrimootorisse.

          Comment


            #20
            Mis seal siis nii rasket. 100mA ampermeetrile paned parallellselt külge 999 korda ampermeetri sisetakistusest väiksema takistusega šundi.
            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

            Comment


              #21
              Võtad 1 millioomise shundi (või jupp juhet), lased sellest voolu läbi ja mõõdad hiina testriga millivolte.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #22
                Hästi unustatud vana värk - internetis kolades satub nostalgiahõngulistele asjadele.

                Kunagist sai Mosule akuvoolu mõõtmiseks selline skeem kokku tinutatud;
                http://vicgain.sdot.ru/avel/STB-101.htm
                Shunti pole vajagi, skeem ühendatakse massi juhtmega paralleeli mis akust keresse läheb.

                Igati mõistlik lahendus oli, näitas küllaltki täpselt aku voolu.
                Nendest lähitulede läbipõlenud H4 pirnidest sai koormuski erinevate voolude jaoks kokku pandud skeemi kontrolliks ja reguleerimiseks.

                Comment

                Working...
                X