Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

    KES oleks nõus millestki rääkima???

    -Ütle nimi, teema, kui pikalt sellest rääkida jaksad.

    KES oleks nõus enda peale midagi võtma, mida?

    Endiselt puudu toitlustamine, mängud, koha ülevaatamine (!) , koduleht (transistor, räägi enda edusammudest, asjaga juba suht kriitiline, kui kiirelt valma ei saa, siis ütle ausalt, täiesti arusaadav et ei ole aega//viitsimist, aga anna teada, lapib kiirelt rõveda väljanägemisega HTML lehe kokku kui vaja, ainult tunnikese jagu tööd oleks vaja teha. Tähtis ju lehel vaid tekst, mida saaks aeg-ajalt uuendada (ürituse kava, mõni pilt ehk, osalejate nimekiri), lingid eelmiste aastate üritustele ja miski viisakas taust)

    Toitlustamise saaks organiseerida "jooksupealt", samamoodi ka ürituse täpse kava, mõne pudi-paid veel. kuid särkidega läheb aega - vaja kujundust ja sobiv koht kus neid teha.

    nüüd saan jälle tihemini netti - homme kella kahe paiku vaatan üle selle teema. Loodetavasti on selleks ajaks transistor midagi vastanud, kui ei ole, siis pole hullu kriban miski lehe kiirelt valmis ja panen ta ka oma serverisse ülesse.

    Julgen siis niipalju välja pakkuda - see nädal satun mingi aeg tallinna niikuinii - paneks siis kokku aja mil koht üle vaadata? Siis peaks aja konkreetsemaks ajama.

    Käin ette see kolmap. kell 5....?
    Kuidas sinna sissepääsuga lood? kellel võtmed?
    viimati muutis kasutaja vasaraonu; 27 m 2014, 10:57.
    Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
    Andres, djhut.pri.ee
    59103952

    Comment


      #77
      Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

      transistor, räägi enda edusammudest
      Mingi lehe sain valmis küll, sai vtl-le edastatud, kui tal aega tekib eks ta tegeleb sellega. Aega läks ehk selle pärast mul, et esiteks oli palju muud tegemist ja teiseks plaanisin mingil määral mitmeaastase kasutusega ja sisuhaldussüsteemiga lehekese teha.. Noh.. arvake ära, kas jõudsin valmis.. ei. Aga ühe aasta piires peaks asi edukalt toimima. Muidugi sisu veel sisse kirjutada, aga see peaks olema minutite küsimus. Olemas on nii automaatne registreerumine kui ka liitunute nimekiri, mis koheselt end uuendab. Kui asja üks kord üles saab, eks ma ehitan seda edasi.

      Julgen siis niipalju välja pakkuda - see nädal satun mingi aeg tallinna niikuinii - paneks siis kokku aja mil koht üle vaadata? Siis peaks aja konkreetsemaks ajama.

      Käin ette see kolmap. kell 5....?
      Kuidas sinna sissepääsuga lood? kellel võtmed?
      Sel teemal peaks Tevaloga rääkima.
      transistor[ätt]starline[punkt]ee

      Comment


        #78
        Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

        On pakkuda kaks teemat :
        1. Elektroonikahuvilised - kuhu edasi ?
        Sisu : kas elektroonikahuviiste aasta ainsaks tippsaavutuseks peaks tõesti olema kõvaketta kõvaketta loopimine ja saunas õlle pruukimine? ; algajad ja foorumi efektiivsus jne.
        2. Elektroonilised sissepääsusüsteemid
        Sisu : elektroonliste sissepääsusüsteemide ( tuntud nn. kaardisüsteemid ) tööpõhimõtted ja tänapäevased lahendused . Teooria ja praktika lühiülevaade .

        Comment


          #79
          Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

          Paadunud PIcutajana pakuks välja juttu nende kivide teemal ehk koodinäiteid agajatele. Petsi looga haakuks sedavõrd et pakun koodinäite RFID-kaardi lugeja väljundi dekodeerimiseks. Kõik koodijupid pakńeks CD-le, mida siis laiali jagatakse. Lisaks vüiks teha pisikese progemise võistluse, auhinnaks mõni makett vms. Nagu eelmisel aastal tegin (siis küll keegi võitu ei saanud kuigi aega oli 2 nädalat).
          Aga vahest on PICid igav teema?
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #80
            Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

            Julgen arvata küll, et PICutatud on juba päris palju, võiks midagi muud ja huvitavat korraldada. (ei, see ei tähenda AVR-dele ümber kolimist)

            Samas, kui see kombineerida petss'i sissepääsusüsteemidega, siis oleks isegi päris huvitav seda kuulata. Mida ülejäänud inimesed sellest arvavad?
            viimati muutis kasutaja vasaraonu; 27 m 2014, 10:57.
            Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
            Andres, djhut.pri.ee
            59103952

            Comment


              #81
              Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

              Esmalt postitatud andmets poolt
              ... Toitlustamise saaks organiseerida "jooksupealt"...
              ...kuid särkidega läheb aega - vaja kujundust ja sobiv koht kus neid teha...
              kuna ma ise ei korralda, siis ei tahaks ka midagi ega kedagi kritiseerida... aga totaalse ämbri vältimiseks juhiks härraste tähelepanu paarile asjaolule:

              enne "jooksupealt" toitlustamist ja särkide lubamist-jagamist peaks kõigepealt paika panema sellise asja nagu eelarve. sellest selgub, kui palju saab ära teha osalemistasudest, kui palju on raha juurde vaja. sponsorite otsimiseks on ka nagu viimane aeg... et mitte öelda liiga hilja. inimesed on puhkustel, suvel liigub raha vähem ning reeglina pole kellelgil seda tagataskus vedelemas vaid selliseid asju plaanitakse paar kuud kuni pool aastat ette.

              teine asi, kuna suvi on ürituste aeg, siis on ka särgitrükkijatel käed-jalad tööd täis. möödunud aastatel tuli särkide tellimus (koos valmis kavandiga ja täpse kogusega!) esitada vähemalt kuu aega enne plaanitud kättesaamist. broneering sai tehtud veelgi varem.
              GSM: 5039624

              Comment


                #82
                Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                Esmalt postitatud petss poolt
                On pakkuda kaks teemat :
                1. Elektroonikahuvilised - kuhu edasi ?
                Sisu : kas elektroonikahuviiste aasta ainsaks tippsaavutuseks peaks tõesti olema kõvaketta kõvaketta loopimine ja saunas õlle pruukimine?
                see on ju retooriline küsimus.

                kuna teoreetiliselt(!) võiks sellest lausest leida ka pisut etteheidet senitehtu aadressil, siis tuletaks meelde, et alternatiiviks kettaloopimisele on ka kuulatud huvitavaid workshoppe, vahetatud kogemusi ja saadud uusi kontakte.

                või milleks muuks üks kokkutulek vajalik on?

                kui sa pead silmas "elu väljaspool kokkutulekut" (vahva fraas, eksoleju), siis elektroonika ongi ju küllalt individuaalne huviala, mida eriti kambaga harrastada ei saa ja midagi suurt lööktööna käsukorras ära ei tee.

                külg-külje kõrval tinutamisest-käehoidmisest on vast palju olulisem suhtlus ja infovahetus ning see kujuneb paraku välja isevoolu teed mööda. foorum meil on, newsgrupp on, irc kanal ka (mis tõsi küll aastaid koomas on olnud).

                aga kahtlemata on "Elektroonikahuvilised - kuhu edasi" selline hea teema, mida võib lõpmatuseni jaurata, eriti veel "saunas, õlle kõrval" ja igaühel on siin oma sõna sekka öelda. mis sest, et lõpuks ikka targemaks ei saa
                GSM: 5039624

                Comment


                  #83
                  Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                  Ma ei ole eelmistel aastatel käinud ning PICutamist pole veel kuulnud. Igatahes kuna ma ei tea asjast tuhkagi, siis oleks huvi küll kuulata. Samuti huvitaks sissepääsusüsteemid. Ohh -- on vist vähe asju, mis mind elektroonika vallas ei huvita :P (kuigi tulevikuvisiooni värgid jätaks foorumisse või mujale)

                  Comment


                    #84
                    Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                    Esmalt postitatud vtl poolt
                    kuna ma ise ei korralda, siis ei tahaks ka midagi ega kedagi kritiseerida... aga totaalse ämbri vältimiseks juhiks härraste tähelepanu paarile asjaolule:

                    enne "jooksupealt" toitlustamist ja särkide lubamist-jagamist peaks kõigepealt paika panema sellise asja nagu eelarve. sellest selgub, kui palju saab ära teha osalemistasudest, kui palju on raha juurde vaja. sponsorite otsimiseks on ka nagu viimane aeg... et mitte öelda liiga hilja. inimesed on puhkustel, suvel liigub raha vähem ning reeglina pole kellelgil seda tagataskus vedelemas vaid selliseid asju plaanitakse paar kuud kuni pool aastat ette.

                    teine asi, kuna suvi on ürituste aeg, siis on ka särgitrükkijatel käed-jalad tööd täis. möödunud aastatel tuli särkide tellimus (koos valmis kavandiga ja täpse kogusega!) esitada vähemalt kuu aega enne plaanitud kättesaamist. broneering sai tehtud veelgi varem.
                    Eelarve saab koostada peale esialgse osalejate arvu selgumist. Seda saab viisakalt teha alles siis, kui on koduleht ka üleval. Toitlustamine on lihtne seepärast, et on käpp sees ühes firmas tutvuse näol. Särgi tegemise kohta ei oska midagi kindlat öelda, aga kui vaja, siis pisut krõbedama hinnaga (a'la 100..... EEK tk ) saab neid teha päeva-kahega.
                    Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
                    Andres, djhut.pri.ee
                    59103952

                    Comment


                      #85
                      Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                      Vootele , sa tead väga hästi , et kui mul midagi öelda ei ole , siis olen ma vait. Antud juhul on laekunud küllalt palju ja minu arust ka põhjendatud kurtmisi "inimestelt tänavalt" , et nn. elektroonikafoorumitest ei ole reaalselt huvilisel algajal mingit kasu . Umbes nii, et iga mees kes on selgeks saanud, et takistil on 2 otsa , on nii kõva tegija , et saadab kõik dumbuserid kohe googeldama .
                      seda esiteks .
                      Teiseks seda , et et kui ma teema juba üles tõstan , siis on mul pakkuda ka täiesti konkreetsed lahendused/toimingud .
                      Samuti olen kindel , et elektroonikahuvi ei seisne ainult kollektiivses õllejoomises ja selle üle kurtmises , et järelkasvu pole ning noored ei viitsi midagi teha .
                      Samas küsiks : kus see ülesriputamisele kuuluv leht toppama on jäänud ?????

                      Comment


                        #86
                        Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                        Esmalt postitatud andmets poolt
                        Eelarve saab koostada peale esialgse osalejate arvu selgumist. Seda saab viisakalt teha alles siis, kui on koduleht ka üleval....
                        ja jah ja ei. eelarve on mitme muutujaga võrrand. lineaarsed kulud, püsikulud... mis ma ikka seletan...

                        nii nagu eelarve sõltub osalejate arvust, sõltub osalejate arv jällegi eelarvest (loe: ürituse kavast) ja osalemistasu suurusest. (ka eelmisel aastal oli neid, kes osalemistasu liiga kalliks pidasid)

                        rusikareegel on olnud 30-40 osalejat eelmistel aastatel. tegelikult võiks see number oskuslikult tehtud planeerimis- ja teavitustöö ning reklaamiga vabalt paar korda suurem olla.

                        enda jaoks tuleks paika panna miinimum, mitmele inimesele on kokkutulekut veel mõtet korraldada (mälu järgi oli see eelmine aasta vist 20 + korraldajad) ja maksimumhulk rahvast, millest-kellest jõud veel üle käib.

                        Esmalt postitatud andmets poolt
                        Toitlustamine on lihtne seepärast, et on käpp sees ühes firmas tutvuse näol.
                        millega seoses tuleb meelde lugu, kuidas üks hulkuv kass ütles teisele, et läheme täna lihakombinaati, mul on seal käpp sees...

                        mida see "tutvus ühes firmas" annab või lihtsamaks teeb? tänapäeval ei tee ükski firma tutvuse poolest midagi tasuta või poole hinnaga.

                        kui sa tahad (nii hinna kui kvaliteedi poolest) konkurentsivõimelist toitlustust, siis tuleb algusest peale ise teha. alates sellest, et käia hulgibaasist kaupa ja ühekordseid nõusid toomas, lõpetades koristamisega.
                        30 liitri supi keetmine JA kuumalt transportimine linna teise otsa on muidugi omaette kogemus
                        muidugi kui sponsorraha laialt käes, võib restoranist kasvõi pekingi parti tellida...

                        Esmalt postitatud andmets poolt
                        Särgi tegemise kohta ei oska midagi kindlat öelda, aga kui vaja, siis pisut krõbedama hinnaga (a'la 100..... EEK tk ) saab neid teha päeva-kahega.
                        see "pisut krõbedam hind" lööb eelarvesse vähemalt tonn+... augu.

                        ühesõnaga, ma ei taha kedagi ega midagi maha teha, aga päris huupi ja umbropsu stiilis "küll kuidagi saab" ei ole minu arvates mõtet korraldma hakata.
                        GSM: 5039624

                        Comment


                          #87
                          Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                          No nagu juba eelpool sai mainitud, võin selle lampvõimendite teema enda peale võtta(teema suunitlus sai juba varasemas postis mainitud).
                          Ning kordan ka küsimust: kas ja kes teeb selle aastase info-CD?Oleks anda paar prošüüri taolist raamatut(digitaalsel kujul, loomulikult) lampvõimendite ehituskirjeldustega ning trafode arvutamise kohta.
                          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                          Projektide pildid
                          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                          Comment


                            #88
                            Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                            to: vtl
                            Kardan, et peame paluma Sul ikka seeaasta kah asi korraldada .
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #89
                              Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                              Tahaks väga loota, et kokkutulek ka sel aastal siiski toimub...
                              Aga räägiti millegi ise ära tegemisest. Ma võiksin...ähh, läheb jälle ebamääraseks. Ütleme nii: ma teen kogumik-CD ära. Kui kõik sellega nõus, saatke materjalid (või lingid neile, kui liiga suured) mulle: felch@staff.ttu.ee . Kas keegi pakuks, kui mitu CD-d kõrvetama peaks? Ja teeks ka mingisuguse dead-line peale mida paneme CD sisu kinni ja kõrvetan ära. Aja osas ootaks ettepanekuid (Vtl, mismoodi sina tegid?).
                              Jutust. Võib-olla olen tõesti natuke "maha käinud" ja PICutamine pole nii huvitav. See oli lihtsalt ettepanek. Aga kui nt. PICi rakendus RFID-kaartide lugemisel ja konkreetses (pea-aegu tööstuslikus) läbipääsusüsteemis huvi pakub, siis ... selle näitamisele üle 30 minuti ei kulu. Eks andke teada.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment


                                #90
                                Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2006

                                Pakuks siis täpsema teema: Teeme ise protsessori ehk kuidas progeda rauda
                                Prooviks tänapäevaste vahenditega teha ise ühe mikroprotsessori. Mul peaks olema plaat ühe Xilinx XC95108 CPLD kiviga, sellest piisab väga kenasti, et kohapeal vormistada ära näidiseks üks pisikene ja minimaalne 4-bitise mikroprotsessori raud koos pisikese paarisajasõnase programmimäluga ja paarikümnesõnase andmemäluga. Lisaks teeks näiteks ühe väljundregistri, kuhu saab siis led'isid mäppida... Teeme talle ka mingi paarikümnerealise programmi masinkoodis ja las vilgutab led'isid või teeb midagi muud vajalikku... Või paneks isegi ühe PS2 klaviatuuri külge ja süntesiks ka ühe klaviatuurikontrolleri sinna kivisse sisse?

                                Comment

                                Working...
                                X