Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

jootekolb ei sulata tina lahti ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    jootekolb ei sulata tina lahti ?

    mure selles, et ostsin omale sellise

    Velleman'i 25W jootekolvi. Ma olen sellega yhel emaplaadil kondekad 2ra vahetanud. Nyyd aga sattus k2tte yks MSI emaplaat, millel jootekolv lihtsalt kondekate yhendusi lahti ei sulata- nagu teist tyypi tina oleks. On see haruldane, et emaplaadid kasutavad erivevat tyypi ja seel2bi erinevat kuumutamist vajavat tina? Kas 25W voib siis toesti selliste jootmiste jaoks lajaks j22da?

    #2
    Äkki on asi siiski selles, et 25W kolb ei ole lihtsalt eriti võimeline seda mitmekihilist plaati läbivat jalga piisavalt soojendama? Mul on sama jama olnud 25W kolviga. Siis aitas hädast välje vene 60W kolb.

    Comment


      #3
      Originally posted by Eggy@Apr 23 2006, 20:33
      Äkki on asi siiski selles, et 25W kolb ei ole lihtsalt eriti võimeline seda mitmekihilist plaati läbivat jalga piisavalt soojendama? Mul on sama jama olnud 25W kolviga. Siis aitas hädast välje vene 60W kolb.
      eip, ta isegi ei suutnud selle jala korval olevat tina sulatada, kuigi kolvi otsaga oli kontakt ilusti olemas. Aga kui korge tempertuurini 25W kolvi ots l2heb? Ja kui kuumaks l2heb 60W kolvi ots?

      Comment


        #4
        Nad mõlemad lähevad piisavalt kuumaks et tina sulatada (kuskil 200 kraadi ringis vist - võin eksida). Küsimus on võimsuses. Trükkplaadi suured maa ja toitesiinid jahutavad kolvi otsa maha. Väikese võimsusega kolb ei suuda piisavalt kiiresti uuesti üles soojeneda. Jahutus on aga pidev - niikaua kuni kolbi vastas hoiad.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Seda tahtsin ka veel lisada, et kasuta lisa tina. Lase näiteks tinatraadist väike tinaplönn sinna otsal, et soojusjuhtivus parem oleks.

          Comment


            #6
            minu kogemus ütleb, et ka 40W kolb ei võta alati emaplaadi lüüdi maa jalga lahti. Sellelt läheb maa radu mööda plaati laiali päris mitmes kihis ja seega jahutust on üksjagu. Kolb peab suutma kompenseerida selle kao, mis seal jahtub.

            Comment


              #7
              Siit need odava otsa kolbide hädad hakkavad.Welleril(WS51)keerad temperatuuri juurde ja saab jagu küll.
              Lampvõimude juures aga läheb vahest vaja ka 100W tegijat kuna seal nt.rippmontaazi puhul jahutab kolvi otsa juba päris kõvasti.
              Kõik meeldiv tuleb lambist...

              Comment

              Working...
              X