Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ESD!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: ESD!

    Vau milline jutt, hirm tuli nahka !!! Mul peaks siis vist kõik jupid puhta läbi kärsand olema... ainsad asjad mida ma ESD eest kaitsen on mu kompuutrite kõvakettad ja mängukonsoolid... õnneks pole ma millegist staatilise elektriga veel jagu saanud (aga eks kunagi juhtub nii)...
    viimati muutis kasutaja TmEE co.(TM); 07 m 2007, 17:40.
    $h1T happens...

    Comment


      #17
      Vs: ESD!

      Esmalt postitatud felch poolt
      0805 taki ärapõletamist staatikaga ei usu mina ka enne kui ise ei näe (ja kontrolli).
      Seda sama katset tehti ka meie ESD koolitusel. Takistust mõõdeti enne ja pärast oletatavat laksu. Natule olevat takistus muutunud küll. Ei oska sellest midagi arvata, ise pole proovinud. Ma usun, et korraliku laengu korral on võimalus seda takistit mingil määral kahjustada, aga mitte nii, et ta töötamast lakkaks (katkestus). Teiseks näidadi ka kahjustatud mikroskeemide kristalle (suurendatud pildid), sealt oli küll näha kuidas ühendustes olid ümmargused laigud, mis tekkinud laengu tagajärjel. Mõnel juhul oli ühendusest hävinud kuni 95%, alles oli vaid väike riba laiast ühendusest. Selline kivi töötab, aga võib õige varsti toru ära panna.
      ...

      Comment


        #18
        Vs: ESD!

        Esmalt postitatud contramortem poolt
        ...Teiseks näidadi ka kahjustatud mikroskeemide kristalle (suurendatud pildid), sealt oli küll näha kuidas ühendustes olid ümmargused laigud, mis tekkinud laengu tagajärjel. ...
        See on juba usutav. Mikroskeemis on ju "rajad" tunduvalt kitsamad kui SMD takistis. Eriti 0805 mõõdu puhul. Lisaks võivad kivis pooljuhid lihtsalt läbi lüüa. Kasvüi needsamad kaitsedioodid
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Vs: ESD!

          Piisab kui on laud mille peal töötad maandatud ja ESD matt peal. Siis ESD randmepaelaga maandad ennast laua külge. randmepaelal peab olema 1 megane takisti vahel.

          Comment


            #20
            Vs: ESD!

            Enne arvuti seest mälu väljavõtmist tasub käsi vastu arvuti korpust panna, et potentsiaali ühtlustada.

            Ega selle teemaga ei maksa hulluks ka minna. Aga ettevaatlik peab siiski olema. Ja Mistra sussidega hobielektroonikud ei käi

            Comment


              #21
              Vs: ESD!

              Läheneme asjale teistmoodi. ESD eiramine ei kutsu esile komponendi surma vaid tema varjusurma. Asi töötab aga mitte enam niikaua kui peab. Mälude, prosede (kus on juba info talletatud) jms. jura puhul lööb asjad segamini küll. Kuskil on teema kus olen pajatanud sellest. ESD koolitus on pigem reklaamivärk ja hirmutav asjaolu :P Samas on hea teada seda mis võib juhtuda.
              MSN- taneltreima182@hotmail.com
              telefon katki.

              Comment


                #22
                Vs: ESD!

                Esmalt postitatud ttr poolt
                Läheneme asjale teistmoodi. ESD eiramine ei kutsu esile komponendi surma vaid tema varjusurma. Asi töötab aga mitte enam niikaua kui peab. Mälude, prosede (kus on juba info talletatud) jms. jura puhul lööb asjad segamini küll. Kuskil on teema kus olen pajatanud sellest. ESD koolitus on pigem reklaamivärk ja hirmutav asjaolu :P Samas on hea teada seda mis võib juhtuda.
                Kindlasti on ESD-koolituse üks eesmärke otseselt või kaudselt tekitada huvi mingite konkreetsete toodete ostmiseks.
                Samas: inimese, kes asjast üldse eriti ei jaga, paneb natukenegi võibolla mõtlema, ja ehk lisaküsimustki esitama stiilis: aa-aga mis ma siis tegema pean, et nii ei juhtuks?
                Tõsi, pohhuisti ei riku ka ükski koolitus. Seda on mu oma silmad näinud.

                Comment

                Working...
                X