Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lihtne valveseade vana GSM telefoniga.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lihtne valveseade vana GSM telefoniga.

    Mõtlesin valmistada kõige lihtsama valveseadme kasutades Nokia 1100.
    Teoreetiliselt peaks asi toimima niiviisi, et liikumisandur annaks käsu kiirvalimisklahvile ja nii se asi toimiks. Toppama jäin kõige ootamatumas kohas. Nimelt, kui kiirvalimisklahvile 15cm pikkused juhtmed külge tinutasin, telefoni sisse lülitasin ja nüüd välja toodud otsad omavahel ühendasin, valis ilusti nr ära, ja kui siis kukkus displeile numbreid loopima.(numbrit, millele juhtmed tinutasin)
    Algul ei saanud asjale pihta, aga põhjus oli üsna lihtne, arvan ma.
    Juhe mille olin nupukontaktile tinutanud toimis antennina ja genereeris sealt kuidagi. Hiljem oskasin märgata, et nupud on varjestatud.
    Loodan, et keegi teab aidata, kuidas asi lahendada. Ja millised oleksid sellise lihtsa valveseadme miinused?

    #2
    Äkki oli asi selles et klahv jäi valveanduri mõjul lühistatuks ja mobla võttis seda kui tavalist klahvivajutust? Ilmselt pead skeemi täiustama.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Andurit ma veel ei ühendanud, proovisin lihtsalt kahte väljatoodud otsa omavahel ühendada. ( nii, nagu ma näppu klahvil hoiaksin) mõne sekundi.
      Kindel on see, et juhtmed midagi mõjutavad, kuna need eemaldades toimib jälle ilusti. Proovisin ka mõne teise numbriklahvi alla, ikka sama pull. (tinutus korrektne ja puhas)

      Comment


        #4
        minul pole kordagi sellist jama olnud nokia telefonidega--äkki see isend kuidagi tundlik? telefone olen sarnaselt tuuninud oma 20 tk.

        Comment


          #5
          pane tavaline varjega kaabel (5.-/m).
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            soovitaksin isoleerida galvaaniliselt, kas releega vöi FET-optroniga. tegin kah kunagi sarnasse käkerdise, kasutasin IS611 tyypi optroneid ( sobivad ka teised FETiga ) ja mitte vaid kiirvalimis klahvi kylge, vaid ka köne löpetamise klahvile.
            töötab nii et vajutab 2 sek kiirvalimisklahvi, ootab 40 sekundit ja siis löpetab köne.
            miskipärast oskas telefon end vaid kiirvalimisklahviga toimetades vahepeal mingisse X olekusse vedada.

            Comment


              #7
              Siit tekib kohe mõte et miks mitte torule mõnda lihtsat kontrollerit (AVR, PIC - tähestiku jrk. ) külge aretada? Jah, NII universaalne, kui klahvile vajutamisega, see enam ei oleks.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Proovisin esialgu varjestatud juhtmega ja hoopis teine asi. Töötab, aga just nii, nagu kirjeldas Raivo (vajalik kasutada siiski optroneid ja kõnelõpetuse lülitust)
                Kuidas teha selline skeem, et 2 sek kiirvalimisklahvi, ootab 10 sekundit ja siis lõpetab kõne?

                Comment


                  #9
                  vöimalik teha lihtloogikalylitustega, aga möistlik on kasutada mikrokontrollerit. siis aga leiad et seade vöiks ka teist-kolmat teha. netist otsides leiab arvatavasti valmis näiteid, mille kopeerimine tulemuslikum kui isearetamine.

                  Comment

                  Working...
                  X