Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Transistorite jahutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Transistorite jahutus

    Kas on mõtet transistori ja sinna alla käiva soojustjuhtiva kleepeka vahele panna veel omakorda termopastat?

    #2
    Kahepoolse liimikihiga soojusjuhtteibi puhul pole see küll vajalik
    Igal plussil on omad miinused

    Comment


      #3
      Mul on ühe poolne. Kleebitud korpuse külge, aga transistori ja teibi vahel ei ole liimi. Aga juhul kui panen termopastat vahele, kas sellest võib kahju rohkem olla kui kasu?

      Comment


        #4
        Originally posted by jaanx@May 9 2006, 20:44
        Mul on ühe poolne. Kleebitud korpuse külge, aga transistori ja teibi vahel ei ole liimi. Aga juhul kui panen termopastat vahele, kas sellest võib kahju rohkem olla kui kasu?
        Vaevalt,et termopasta soojusjuhtivust halvendab.JA kas sul on ikka soojustjuhtiv teip või oled ise sinna mõne suvalise kleepelindi toppinud.
        otsija

        Comment


          #5
          Igasugune vahekiht radiaatori ja pooljuhi vahel takistab soojusvahetust,välja arvatud juhtudel,kui üks pindadest või mõlemad on ebaühtlased või galvaaniliselt on oluline neid eraldada.

          Comment


            #6
            No põhimõtteliselt pole mõtet panna.Olen kohanud ka sellist varianti tehase toodetel, et pannakse termopastat.Seda küll juhtudel kui üks pindadest on halvasti töödeldud.


            OT: Cheoppsil on endiselt elevandi-vaimustus Al-oksiid isolaatoritest :huh: :lol:
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Termopasta idee on täita tühikud mis jäävad iga kahe kõva pinna vahele. Pehme kleeps ei jäta tühikuid. Pastat põle vaja.

              Cheopps, kas sa leidsid kusagilt kastitäie ? Mis hinnaga neid saad, ise mäletan et Tevalos jubeda hinnaga.

              Comment


                #8
                Originally posted by KaruTEC@May 10 2006, 08:28
                Termopasta idee on täita tühikud mis jäävad iga kahe kõva pinna vahele. Pehme kleeps ei jäta tühikuid. Pastat põle vaja.

                Cheopps, kas sa leidsid kusagilt kastitäie ? Mis hinnaga neid saad, ise mäletan et Tevalos jubeda hinnaga.
                Oh ei!Päris kasti ei saanud.Enne kolimist, pakkimise käigus, jäi üks peotäis TO3 kestale mõeldud isendeid koos KD503-dega silmaalla.Eks ma siis proovisin niisamuti need palju kiidetud isolaatorid ära Nendega ainuke jama siis selles, et ping peab olema ideaalselt sile; vastasel korral mõraneb isolaator kohe ning termotakistus suureneb järsult(mitte, et ma oleks mõne katki juba teinud ).
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment

                Working...
                X