Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kvartsi vaja.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kvartsi vaja.

    Kuna kvartsil jalad alt ära ja käisin uurimas, et jalgu alla tagasi ei panda oleks uut kvartsi vaja. 2 jalga ja kvartsi peal on kirjas selline nr. 480 0000.
    Kui kellegil on üle siis tahaksin seda saada, ise elan Kuressaares.
    PEACE!

    #2
    Mnjah!Ega sellest nr.ist üksi ei piisa.Vaja on teada resonantsi sagedust.Koodi järgi ei oska aidata.Abi saaks ehk siis, kui kirjutad, kuskohast asi pärit.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Asi on pärit Trusti firma WebCamerast.
      See 480 0000 pidi olema mingid hertzid, ma ise ei jaga nendest kvartsidest eriti midad.
      PEACE!

      Comment


        #4
        4,8MHz

        Comment


          #5
          Kuskilt olen kuulnud, et isegi käekellade ja midagi sarnaste asjade seest võib seda leida. Ise ei ole suutnud seda leida.
          PEACE!

          Comment


            #6
            kelladel on minuteada kõigil sama sagedusega kvarts, olenemata sellest millise kellaga tegu, see oli vist 32,768 MHz, aga 4,8 megane kvarts tevalos täitsa olemas maksab 11 krooni ja 26 senti
            ...

            Comment


              #7
              kellades siiski 32,768 kHz, kuigi ma ei saa aru miks nii imelik number kasulik on

              Comment


                #8
                Originally posted by contramortem@May 22 2006, 19:30
                kelladel on minuteada kõigil sama sagedusega kvarts, olenemata sellest millise kellaga tegu, see oli vist 32,768 MHz, aga 4,8 megane kvarts tevalos täitsa olemas maksab 11 krooni ja 26 senti
                Ma just vaatasin siit (http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?ec=17a1b) lehelt ja suutnud midagi leida, oleks tänulik kui saaks täpse viite sellele lingile, kuna ma telliks selle siis kohe ära.
                PEACE!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by irx@May 22 2006, 19:49
                  kellades siiski 32,768 kHz, kuigi ma ei saa aru miks nii imelik number kasulik on
                  See on 2 astmel 15.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Mnjah see käekellades taktsagedus oli just miskit teisendusega sekunditeks.Ju see arv annab kõige väiksema skeemilahenduse juures suurima sec täpsuse Krt alles Discovery´s rääkis sellest(mingi möödund nädala lõpus)...
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Cheopps@May 22 2006, 20:54
                      Mnjah see käekellades taktsagedus oli just miskit teisendusega sekunditeks.Ju see arv annab kõige väiksema skeemilahenduse juures suurima sec täpsuse...
                      OT: 32768Hz kvartsidest.
                      Selline sagedus on minimaalne, mis enam kuuldav pole (16384Hz kvarts tekitaks
                      häiriva vile) ja samast minimaalse arvu (15) järjestikuste kahendjaguritega (lihtsad
                      trigerid) saaks ühesekundise perioodi (sageduse 1Hz) kella jaoks. Ilmselt seepärast
                      on selline sagedus väga levinud. Mida massilisem toodang, seda madalam on hind,
                      ka mujal (mitte ainult kellades) kasutatakse neid odavuse tõttu...
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        ainultet neid kvartse on igasuguse suurusega kestades.
                        Eeldan, et mingi väikseke.
                        Ära korpust uurimast unusta, muidu ei mahu äkki ära!

                        Comment

                        Working...
                        X