Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

12DC -> 300-600DC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    12DC -> 300-600DC

    Oskab äkki keegi head lahendust pakkuda?


    Jal

    #2
    Originally posted by jallukas@May 23 2006, 15:05
    Oskab äkki keegi head lahendust pakkuda?


    Jal
    Ega vajalik vool muidugi ei puutu asjasse?
    Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
    Andres, djhut.pri.ee
    59103952

    Comment


      #3
      http://www.ee.teihal.gr/labs/electronics/w...discription.pdf

      siin ühtteist huvitavat. Muidugi võid ka ise guugeldada proovida, otsi midagi "12v blacklight inverter schematic" sarnast.
      Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
      Andres, djhut.pri.ee
      59103952

      Comment


        #4
        Väljundis max 100mA.

        Comment


          #5
          Seebika välk, aga nii palju voolu ei anna.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            TL494; KA7000, SG2535/3535, jt.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Kuna mõned TL494'jad olemas, siis sobiksid need ideaalselt.
              Kuid kuidas ma sellel väljundpinget muudan?

              Ja kas http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=58-760-08 need sobiksid trafo kerimiseks?


              Jal

              Comment


                #8
                Ei oska neid kommenteerida...
                http://www.westbalt.ee/catalog/advanced_se...41915659f542e02
                Ise kasutaksin pigem miskit siit perekonnast.Ning skeemis tuleks kasutada nt. IRFZ44N transistore lülititena ning driveri ahelasse sobiks nt. KT315/361.
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Need ferriidid on küllaltki väiksed, kas nendega on võimalik sellist võimsust saavutada?

                  IRFZ44N on õnneks ka täiesti olemas, seega sobib ideaalselt.

                  Trafodest ja ferriitidest ei tea ma mitte midagi, kas see M2000 on mingi ferriidi materjali mark?



                  Jal

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by jallukas@May 24 2006, 11:25
                    Trafodest ja ferriitidest ei tea ma mitte midagi, kas see M2000 on mingi ferriidi materjali mark?
                    Seal see 2000 tähistab ferritmaterjali algläbitavust (2000 on ilmselt sobivaim väärtus
                    sellistele muunduritele), põhjalikumaks uurimiseks eesti keeles on minumeelest parim
                    Lembit Abo koostatud raamat "Raadioseadmete üksikosad" ptk. 9., Poolid, kus on ka
                    ferriitide (vene) tähistusest pikemalt...
                    Natuke pingemuundurite teooriat võib leida sama autori teisest raamatust -
                    "Raadiolülitused". Täpselt sobivat head skeemi seal pole, aga alustuseks
                    hea ettekujutuse üldpõhimõtetest ikka annab...
                    Trafo väiksus saavutataksegi tänu ferriitsüdamikule, see võimaldab kasutada
                    muundurites või impulsstoiteplokkides töösagedusi üle 20kHz. Ultraheli me ei
                    kuule ka...
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      See 28x16x9 südamik võimaldaks kusagil 500W saada(kaks tk. kokku liimida).Sinu 60W max. saab see 17,5x...... üksi hakkama
                      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                      Projektide pildid
                      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                      Comment


                        #12
                        Vs: 12DC -> 300-600DC

                        Nüüd tuleb segane küsimus, aga ehk saate aidata!
                        Kui ma nüüd hakkan torroid südamikule primaarmähist kerima, pean ma ju kerima kaks mähist millede ühed otsad on koos. Kuid mis pidi ma pean need kaks mähist kerima? ühega vasakule ja teisega paremale ja siis otsad kokku? Või on ühe algus seal kus teine lõppes?

                        Segane värk!!!


                        Jal

                        Comment


                          #13
                          Vs: 12DC -> 300-600DC

                          Võimendifoorumis otsi teemat "Sildvõimendi autosse"(TDA2050).Seal olen pajatanud 12V muunduri valmistamisest ning toroidide kerimisest(arvutused ka olemas seal)...
                          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                          Projektide pildid
                          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                          Comment


                            #14
                            Vs: 12DC -> 300-600DC

                            Nüüd saab naerda, aga mis teha.
                            Jootsin plaadi kokku töötab. Kerisin ka trafo, justnagu töötab.
                            Aga see hääl (pinin) ei ole just hea.
                            Kas asi on kerimises? Või hoopistükkis sageduses? Mõlemas?

                            Jal

                            Comment


                              #15
                              Vs: 12DC -> 300-600DC

                              Osta mingit liimi või lakki vms ja vala trafo üle..

                              Mul endal ka üks küsimus nende lülitite IRFZ44N kohta.Nimelt tevalos kirjas,et need on 50A 150W .Aga see on ju ebaloogiline vaadates jalgade jämedust on see suht utoopiline.JA mul ka isiklik kogemus.Tegin muundi valmis(toroid suur ja jämedate mähistega).Lükkaisin sis voolu takka ja toimis.Kui aga nii 80 vatise koormuse järele panin,siis natuke hoidsin ja plõks (at toitekaga testisin,mis üle 14A kuidagi välja ei anna) ning üks mosfet lühises.Mosfetitel oli jahutus ideaalne maksimaalselt 40 kraadi sai temp tõusta neil.Kaks mosfetit olid veel ühes õlas.Võtsin sis ühe lühisesse põlenud mosfeti ära ja proovisin kolmega.Mõtlesin,et ehk lihtsalt praak oli.Aga siis läks see viimane"50A" mosfet ka peagi läbi(samas õlas) .Pettumus oli suht suur..Mingi 10A laks oli neil vast taga,aga läbi läksid rsk:S.Nisiis küsimus palju nad tegelikult kannatavad... või tuleks siis 10tk ühele prim mähisele takka panna,et 30A välja kannataks we..Või sai see saatuslikuks,et ma kerisin prim mähise 1mm diam läbimõõduga mähistega ning 5 kordselt??Ikkagi on ju ebaloogiline,sest ampreid oli ju nii vähe.
                              otsija

                              Comment

                              Working...
                              X