Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

    Ma mõned LEDid autosse aretanud. Nüüd küsiksin kuidas oleks kõige lihtsam teha nii et ta oleks ühendamise suhtes nagu tavaline pirn. LEDile vool anda läbi sildaladi? Või LED ja diood jadamisi ning teine LED vastupidi? Või on veel mõni lahendus?
    Maailm oleks puhas ja süüta
    kui poleks õllejogurtit
    - Õ.Õ.

    #2
    Vs: Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

    Mispärast sa neid kohe õieti + + ja - - ühendada ei või???No üks varjant oleks veel vahelduvvooluga toita .Iseküsimus,kui otstarbekas see sinu varjandi puhul oleks.Lihtsam oleks ike ledid õieti ühendada.
    otsija

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

      2 tükki paralleeli, teine teistpidi.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

        ole hea,räägi mis eesmärk on,ehk saame aidata.

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

          Sellised valgusdioodid on täitsa olemas, kus 2 kristalli ühes korpuses paralleelis, teine teistpidi. Paraku nendel, mis minu karbis leiduvad, on üks punane ja teine roheline. Ei ole küll trehvanud selliseid, mis mõlemat pidi sama värvi valgust välja ajaks. Mingid LED-lambid on olemas aga need vist kõik metallsokliga. Autos kasutamiseks pole mõtet kahte LED-i paralleeli panna - teine jääb kasutamata. Ja igasse pesasse ei mahuta isegi SMD-korpuses dioodsilda ära.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

            Sellise LEDi aretamise mõte oleks et kui armatuuri selle dioodi sisse oled saanud kuidagi et siis ei peaks polaarsuse pärast enam pead vaevama. Parem minumeelest veits rohkem lauataga LEDi kokkujootes vaeva näha.
            Maailm oleks puhas ja süüta
            kui poleks õllejogurtit
            - Õ.Õ.

            Comment


              #7
              Vs: Kuidas teha ilma polaarsuseta LED?

              Ahh ära aja asja keerulisemaks.Neid pole ju üldse mitte raske õieti ühendada,,, kui üht pidi ei põlenud,siis teisiti põleb ja asi lahendatud.See sinu plaan on minu arvates küll täielik mõttetus...
              otsija

              Comment

              Working...
              X