Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Staatiline elekter

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Staatiline elekter

    Appi mis teha, istun tööl praegu toolilt ei julge tõusta.
    Seda teadet trükin ühe käega kuna vasaku käe sõrmed ei reageeri.

    Mul on põrandal mingi karvane materjal, tool on kunstkiust kattega, toolil nühkimisega tekib mingi julm laeng kas riietesse või tooli, enivei kas selle vastu saab midagi teha ka et staatilist elektrit ei tekiks kontoris?

    Praegu mobla laadis läbi usb ja tahtsin koju minna. Tõusin püsti, särgi serv oli toolist 2cm, nagu käe mobla järgi ulatasin, nägin kuidas säde lendas tooli ja minu vahel ja siis minu ja telefoni vahel ja siis telefoni ja usb kaabli vahel kompuutrisse ja siis sealt ilmselt maasse.

    Mis teha, riputan enda külge lehmaketi nagu linnaliini trollil kolisema ja hakkan mööda officet kolisema?

    Mai julgegi tõusta, nagu sunnitakse tööle rsk.

    #2
    Vs: Staatiline elekter

    Kas seda vaipa kuidagi emaldada ei saa?
    * * *

    Comment


      #3
      Vs: Staatiline elekter

      võta asja rahulikult,kõige tähtsam on, et nüüd ei peereta.muidu pole homme kuhu tööle tulla.

      mine lähima veekraani juurde ja maanda end korraks ära.siis läheb laeng maha.

      Comment


        #4
        Vs: Staatiline elekter

        Esmalt postitatud eERuheeRu poolt
        Appi mis teha, istun tööl praegu toolilt ei julge tõusta.
        Seda teadet trükin ühe käega kuna vasaku käe sõrmed ei reageeri.

        Mul on põrandal mingi karvane materjal, tool on kunstkiust kattega, toolil nühkimisega tekib mingi julm laeng kas riietesse või tooli, enivei kas selle vastu saab midagi teha ka et staatilist elektrit ei tekiks kontoris?

        Praegu mobla laadis läbi usb ja tahtsin koju minna. Tõusin püsti, särgi serv oli toolist 2cm, nagu käe mobla järgi ulatasin, nägin kuidas säde lendas tooli ja minu vahel ja siis minu ja telefoni vahel ja siis telefoni ja usb kaabli vahel kompuutrisse ja siis sealt ilmselt maasse.

        Mis teha, riputan enda külge lehmaketi nagu linnaliini trollil kolisema ja hakkan mööda officet kolisema?

        Mai julgegi tõusta, nagu sunnitakse tööle rsk.

        Kuidagi tuleb ette kohe Sulev Nõmmik alias Kärna Ärni lahendus traktoristi kaitseks äikese vastu kasutatav müts, millel piksevarras ja järgi lohisev jupp traati maanduseks...
        Muidu jah see staatika on ohtik elektroonikale; kolm aastat tagasi lasin oma 4 kuud vana DVD pleieri lolliks.Siiani ei ole tast elulooma saanud...
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Vs: Staatiline elekter

          sünge...
          mul endal oli eelmisel aastal ka sama juhus, kuid siis tekkis u. 0,5cm pikkune säde näpuotstest läbi 40W lum.lambi- mis üsna heledalt põlema lähvatas- maasse,kusjures faas oli eraldatud läbi kondensaatori. peale seda ronisin ruttu maandatud pliidi peale ja istusin-jootsin seal peal.

          resr_
          -Artificial_Intelligent-

          Comment


            #6
            Vs: Staatiline elekter

            Esmalt postitatud eERuheeRu poolt
            Appi mis teha, istun tööl praegu toolilt ei julge tõusta.
            katsetasin mõni aeg tagasi oma teooriat, et laeng koguneb jalatsitaldadesse. Sellele mõttele viis mu asjaolu, et värskelt viksitud kingadega ma kunagi sirakat ei saanud. Mõne päeva möödudes aga hakkasid sädemed lendama.
            Võtsin vasktraadi (CAT5 üks soon, millelt isolatsioon maha kooritud) ja sidusin ümber sandaletitalla. See lühistas kondeka keha-sandaletitald-põrandamaterjal. Sirakad kadusid. Juhe töötas nii efektiivselt, et kui enne ei saanud kunagi kõrvaklappe läpaka väljundisse torgata ilma, et masin rebooti oleks läinud. Seda isegi siis, kui ilm niiskem ja särtsu ei saanud, nüüd võis seda julgelt teha... kuni traat katki läks ja ära kadus :-(
            Edasise IRL kasutatava realisatsiooniga pole paraku mahti olnud tegeleda.

            Comment


              #7
              Vs: Staatiline elekter

              Eino jah, teie jaoks on see dsõuk

              Aga mul on see probla et ma terve päev tööl valan kohvi sisse, ja teed kui väga virvendama hakkab silmade ees. Liiga palju vedelikku tekitab probleeme ja päevas võiks ikka kaastöötajate huvides käia ka kergendusministeeriumis, aga mõttega ma mööda kontorit kõnnin kui potentsiaalne säde kogu aeg kannul on? Julm oleks kui imeilus blond rinnakas sekretärineid ütleb mulle et "palun, aita mul printer käima", ja mina selle peale karjatan ja ütlen et pole võimalik, kuna saan löögi kui toolilt tõusen, missiis et see on mu töö.

              See mobla näide oli väga reaalne, sest just sebisin uuemat sorti mobla ja pole väga meeldiv kui rohkem kui 1k maksva vidina peal paarkend kilovolti tantsib (ja see vidin ise 3V ääre peal).

              Mis aerosool see vene ajal oli, mida sai peale pihustada, antistaatiline?

              Eino tegelt ka, avitage mind.

              Comment


                #8
                Vs: Staatiline elekter

                No ma ei tea, käi ravil ära. Ren ja Stimpys oli kah üks osa kus Stimpy ilgelt surma kartis. Lõpuks jäigi trammi alla.

                Soovitused: vaata mida sa seljas kannad. Kilest dressipluus ? sünt kampsun ? sünt T-särk ? Naturaalsete riietega - puuvill, vill jms ei teki mingeid probleeme.
                Kui vaip on ikka massiivselt %&%"# siis tuleks põrandapuhastusfirmal lasta seda antistaatilise ainega töödelda.

                Comment


                  #9
                  Vs: Staatiline elekter

                  Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                  No ma ei tea, käi ravil ära. Ren ja Stimpys oli kah üks osa kus Stimpy ilgelt surma kartis. Lõpuks jäigi trammi alla.

                  Soovitused: vaata mida sa seljas kannad. Kilest dressipluus ? sünt kampsun ? sünt T-särk ? Naturaalsete riietega - puuvill, vill jms ei teki mingeid probleeme.
                  Kui vaip on ikka massiivselt %&%"# siis tuleks põrandapuhastusfirmal lasta seda antistaatilise ainega töödelda.
                  hästi öeldud, täitsa legendaarne karuTEC-lik postitus, sain naerda, Kuigi see teema võib olla tsipa huumorimaiguga, aga mis ma krt tegema pean, see ei ole naljakas Mõttega päevas mingi 10 korda saada korralik sirakas keresse nagu oleks mu elu mõte takistit mängida.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Staatiline elekter

                    Täitsa tuttav teema. Kui korterisse laminaatparkett sai pandud, hakkasin ka staatikat koguma, olenemata sellest, mis seljas oli. Paar korda ühest toast teise, ja metalli puudutades säde lendas . Aknast välja ei saanud vaadata - kui jalad radiaatorit puudutasid, käis särts isegi läbi püksisäärte ning lihaste kokkutõmbe mõjul kolksasid põlved vastu radikaribisid. Kõige rohkem kogusid staatikat tennised, ketsid ja tossud, muud jalanõud vähem. Kui ükskord aru sain, et põrandast staatilist kogub, "uisutasin" tennistega mitu ringi mööda tuba, radiaatorit puudutada ei jõudnudki, säde lendas 3 -4 cm sõrmeotstest radikasse. Saadud lahmakas oli väga sarnane teleka anoodilt kunagi kogetud elektrilöögiga. Praegu enam staatikat ei esine, laminaat 5 aastat maas olnud, sandaalid vist ka "maandavad" ära.

                    Lahendus: hästi kätte sobiv metallese, mis on elektrit mittejuhtival pinnal: enne toolilt püstitõusmist või arvuti korpuse katsumist võta see pihku ja puuduta sellega mõnda maandatud metallkonstruktsiooni, näiteks radiaatorit. Sellega juhid staatika endast läbi suurema pinna ja lööki ei tunne. Minul oli selleks otstarbeks mutrivõti aknalaual.

                    Poodides ostukäru lükates hoian sõrme vastu käru metallosa, muidu olen kassasse kaupa ladudes sealt ka särtsu saanud.
                    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                    ATiP1pN4XeM

                    Comment


                      #11
                      Vs: Staatiline elekter

                      Jalanõud on olulised ja kipub olema nii et odavamad on sünteetilised ja seega ka väga staatilised.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Staatiline elekter

                        Mina maandasin kunagi ennast läbi mingi taki radikasse.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Staatiline elekter

                          Staatiline elekter on väga ohtlik asi, ma olen näiteks tavalise 60W 230V pirni sellega ära rikkunud. Hakkasin pirni vahetama ja läksin kogemata radikatoru vastu ning sain sellise litri et tahtmatult pirni vastu seina viskasin. Samuti on staatika põhjustanud ootamatuid liigutusi, millede tagajärjed on tunduvalt valusamad elektrilöögist endast (sinna hulka kuuluvad kiired liigutused kuuma jootekolvi ja mutrivõtmega).

                          Comment


                            #14
                            Vs: Staatiline elekter

                            Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                            No ma ei tea, käi ravil ära. Ren ja Stimpys oli kah üks osa kus Stimpy ilgelt surma kartis. Lõpuks jäigi trammi alla.

                            Soovitused: vaata mida sa seljas kannad. Kilest dressipluus ? sünt kampsun ? sünt T-särk ? Naturaalsete riietega - puuvill, vill jms ei teki mingeid probleeme.
                            Kui vaip on ikka massiivselt %&%"# siis tuleks põrandapuhastusfirmal lasta seda antistaatilise ainega töödelda.
                            Mu arust on just naturaalne villane see, mis meeletult staatilist tekitab.

                            Ja üldse, miks sa pidevalt inimesi ravile saadad? Mingi kompleks või? Proovi no sõbralikum olla.
                            Beers of Estonia

                            Comment


                              #15
                              Vs: Staatiline elekter

                              ma soovitaksin osta poest kastekannu ja kilo soola, täita kann soolveega ja aeg-ajalt niisutada rada radiaatorist kuni Sinu toolialuseni.
                              Küllap tööandja märkab ja lahendab mittesobiva vaiba probleemi.

                              Comment

                              Working...
                              X