Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

EEPROM programmeerija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    EEPROM programmeerija

    ajendatuna j2rjekordsest n2ssus BIOS'ist + autoraadiost, millele mul kuskilt koodi votta pole tekkis mul idee teha ise EEPROM programmeerija. Kui keerukas sellise seadeldise tegemine on? Ja kas selline seadeldis, mis lihtsalt flashib EEPROM tyypi m2lusi on sama keeruline teha kui selline, millega saab ka peale midagi programmeerida?

    lingid asjalikele lugemismaterjalidele on teretulnud

    #2
    Vs: EEPROM programmeerija

    Sa siiski tahad teha programmaatorit, sest programmeerija on inimene. Kunagi tegin KISS EProm Programmeri nimelise looma valmis...testida pole aega ja viitsimist olnud, kuna ei olnud UV lampe kustutamiseks. Samas trüki google.com'i sisse EEpromm programmer ja vastuseid tuleb lademetes.

    PS! Või küll loll küsimus olla, aga kas flashimine ei ole mitte kivisse koodi kirjutamine?

    Comment


      #3
      Vs: EEPROM programmeerija

      Kas mitte füüsiku nimega poes ei osutatud ka kivide programmeerimise teenust?

      Ühe kivi programmeerimiseks programmaatori tegemine ei ole kindlasti mõttekas, uuri, äkki kellelgi on olemas.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        #4
        Vs: EEPROM programmeerija

        Osutame teenust kui vaja. Maksab 300,-. vaata kontakti minu kodukalt.

        Comment


          #5
          Vs: EEPROM programmeerija

          Esmalt postitatud Eggy poolt
          Sa siiski tahad teha programmaatorit, sest programmeerija on inimene. Kunagi tegin KISS EProm Programmeri nimelise looma valmis...testida pole aega ja viitsimist olnud, kuna ei olnud UV lampe kustutamiseks. Samas trüki google.com'i sisse EEpromm programmer ja vastuseid tuleb lademetes.

          PS! Või küll loll küsimus olla, aga kas flashimine ei ole mitte kivisse koodi kirjutamine?
          just, programmaatorit. EPROM ja EEPROM on kyll erinevad asjad, kuid oli selle meisterdamine v2ga keerukas? Minumeelest on flash'imine eelneva data kustutamine, kuid igaks juhuks voiks keegi targem siia selgust tuua.

          Tean jah, et fyysiku nimega pood seda teenust pakub, kuid motlesin rohkem huvi p2rast ja suvevaheaega 2ra kasutades ning kui asi p2ris yle jou ei k2iks, selline seadeldis ise valmis nokitseda

          Aga kas on nii, et iga natukese erineva EEPROM m2lu jaoks on oma EEPROM programmaatorit tarvis voi on need seadeldised ikka universaalsed?

          KaruTEC
          kui sul on see seadeldis olemas, siis tead ehk sellest natuke rohkem r22kida?

          Comment


            #6
            Vs: EEPROM programmeerija

            Selle teenuse hind on u. 50...100 krooni ja poole aasta eest tehti seda ka Paldiski mnt. Tevalo kaupluses. Usun, et nüüdki. Failijupike mida fläshida, peab muidugi endal kusagil floppil või CD-l eksisteerima.
            Minu teada DIY programmaatorid pole universaalsed...vähemalt lihtsamad variandid mitte. Kui asja korralikult teha, peavad olema ka vastavad pesad-üleminekud programmeeritavatele kividele.

            m4rtin, kui kivi tühjaks teed, kas uus failike on sinna ikka olemas? BIOS-le vajaliku .bin faili saad netist, aga autoraadiole?

            Comment


              #7
              Vs: EEPROM programmeerija

              Esmalt postitatud sebastian poolt
              Selle teenuse hind on u. 50...100 krooni ja poole aasta eest tehti seda ka Paldiski mnt. Tevalo kaupluses. Usun, et nüüdki. Failijupike mida fläshida, peab muidugi endal kusagil floppil või CD-l eksisteerima.
              Minu teada DIY programmaatorid pole universaalsed...vähemalt lihtsamad variandid mitte. Kui asja korralikult teha, peavad olema ka vastavad pesad-üleminekud programmeeritavatele kividele.

              m4rtin, kui kivi tühjaks teed, kas uus failike on sinna ikka olemas? BIOS-le vajaliku .bin faili saad netist, aga autoraadiole?
              mismottes pesad-yleminekud?
              BIOS'iga poleks jah probleemi, kuid autoraadio koha pealt ma nii h2sti ei tea. Googledades kyll leidsin oma autoraadio margile vastava .bin faili, kuid minu arusaamise j2rgi peaks olema igal makil unikaalne m2lu sisu, ehk teisisonu peaks igale makile k2ima sisse unikaalne .bin fail- on mul oigus?

              Comment


                #8
                Vs: EEPROM programmeerija

                Meie progeja toetab 10000 eri vidinat nii et küll saab ka sinu omaga hakkama.

                Comment


                  #9
                  Vs: EEPROM programmeerija

                  Esmalt postitatud m4rtin poolt
                  mismottes pesad-yleminekud?
                  BIOS'iga poleks jah probleemi, kuid autoraadio koha pealt ma nii h2sti ei tea. Googledades kyll leidsin oma autoraadio margile vastava .bin faili, kuid minu arusaamise j2rgi peaks olema igal makil unikaalne m2lu sisu, ehk teisisonu peaks igale makile k2ima sisse unikaalne .bin fail- on mul oigus?
                  Pesa kuhu paned oma programmeeritava mälu. Või kavatsed lihtsalt juhtmed jalgade külge tinutada . Ja üleminekud selleks, et kui programmaatoril üks kindel pesa, saaks ka teistsugustes korpustes kivisid fläshida.
                  Parem otsi oma makile kood. Ma usun, et "üldine" .bin fail lubab sisestada mingi lihtsa koodi näiteks 1-2-3-4, 0-0-0-0 või midagi analoogset, mida siis hiljem saab muuta. Kindel muidugi pole.

                  Ehk on mingit abi: http://www.carsoft.ru/avtorepair/caraudio.html

                  Comment


                    #10
                    Vs: EEPROM programmeerija

                    Kumba sa mõtled - EEPROMi või E2PROMi? Esimesed on aknaga, UV-kustutusega suuremad kivid. E2PROM on pisike 8-koivane (on ka teisi) kivi. Oletan, et see *.bin on just tema sisu.
                    Sellist kivi saad kirjutada suhteliselt lihtsalt. Aa kood peab olemas olema, s.t see mida sinna kirjutada. Igaks juhuks tasub enne vana sisu seivida.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Vs: EEPROM programmeerija

                      Esmalt postitatud sebastian poolt
                      Pesa kuhu paned oma programmeeritava mälu. Või kavatsed lihtsalt juhtmed jalgade külge tinutada . Ja üleminekud selleks, et kui programmaatoril üks kindel pesa, saaks ka teistsugustes korpustes kivisid fläshida. Parem otsi oma makile kood. Ma usun, et "üldine" .bin fail lubab sisestada mingi lihtsa koodi näiteks 1-2-3-4, 0-0-0-0 või midagi analoogset, mida siis hiljem saab muuta. Kindel muidugi pole.

                      Ehk on mingit abi: http://www.carsoft.ru/avtorepair/caraudio.html
                      ok, ma tegelt isegi motlesin mingit sellist ysna lihtsat lahendust, sest huvi p2rast tahaks lihtsalt oma joududega antud probleemist jagu saada, mitte p2ris sellist masstegemiseks moeldud masinat ehitada. Peaasi, et ei oleks ylemoistuse keerukas seda seadet ehitada

                      aga selle yldise .bin faili all motled seda, et kui programmeerida kivile sisse see yldine .bin fail, siis saaks nii, et kood oleks 0-0-0-0 voi 1-2-3-4? Aga mis siis oleks kui m2luelemendi tyhjaks j2taks? 2kki ta siis ei kysigi enam koodi?

                      ja t2nud lingi eest, kuid enda raadio kohta ei leidnud sealt midagi ning t2nu pea olematule vene keele oskusele ei saanud ka yldinfost aru


                      Esmalt postitatud felch poolt
                      Kumba sa mõtled - EEPROMi või E2PROMi? Esimesed on aknaga, UV-kustutusega suuremad kivid. E2PROM on pisike 8-koivane (on ka teisi) kivi. Oletan, et see *.bin on just tema sisu.
                      Sellist kivi saad kirjutada suhteliselt lihtsalt. Aa kood peab olemas olema, s.t see mida sinna kirjutada. Igaks juhuks tasub enne vana sisu seivida.
                      EEPROM ja E2PROM on yks ja sama asi minuteada- http://en.wikipedia.org/wiki/EEPROM
                      UV-kustutusega on http://en.wikipedia.org/wiki/EPROM
                      ok, aga kui see suhteliselt lihtne on, siis saaksid ehk seletada voi mone lugemismaterjali juurde suunata(eesti voi inglise keelse)?

                      Comment


                        #12
                        Vs: EEPROM programmeerija

                        http://www.willem.org sealt valida "more downloads" ja sealt Doc V31s.zip + samast kohast leiab ka erinevaid adaptereid.
                        Ise tegin programmaatori ning hunniku adaptereid. Töötab!

                        Comment


                          #13
                          Vs: EEPROM programmeerija

                          Ma vist väljendusin segaselt. EPROM (1 E-ga) on suurema mahuga kivi >2kB). Info väljastatakse paralleelselt. Kustutamine UV-lambiga. Tüübid nt. 27C256, 27C512 jne. Tänapäeval enam eriti ei kasutata.
                          E2PROM on järjestiksisendigaja -väljundiga. Enamasti. Kirjutamine ja ka kustutamine käib puhtalt elektriliselt. Tüübid nt. 24C21, 24C01, 02, 04, 08 jne.
                          Neid kive suudab kirjutada nt. ICprog ( http://www.ic-prog.com/ ) nimeline soft. Adapter käib COM-porti ja sisaldab pesa kivi jaoks ning paari lisakomponenti:

                          või maakeeli: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page347.htm -> " PIC protsessorite programmaator".
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment

                          Working...
                          X