Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Uus 625VA toroid lööb korgid välja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

    Selline urina kadumine toimub ntx lühise puhul kus algul on mingi liikumisruum ja traatidele mõjub küllaga magnetjõude mis liikumisel müra tekitab, aga kuumenemise käigus puuakse kõik kinni ja mida kokku pressida annab, seda ka pressitakse. Jahtumisel on keerud veelgi vabamad ja taaskäivitusel on urin kõvem. (Ehk katsu kas läheb soojaks)

    Kindlasti on ka mõni parem põhjus selleks.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #17
      Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

      Esmalt postitatud moi poolt
      Seal pesas pole ju midagi, mis sinu probleemi lahendada aitasid, ainult kõrgsagedusi filtreeriv feriit ja konded.
      Tegin veel ühe katseseeria ja õnnestus ka paaril korral selle lisavidinaga korgid välja lasta. Aga ilma selleta on 95% kordadest korgid väljas.

      Urina kohta niipalju, et see urin käib nagu hooti. Algul kohe on tugev ja kaob 5sec ära ning siis mingi aja pärast tuleb jälle urina laine. Aga see lainetus on suhteliselt ebakorrapärane. Lasin 5min töötada ja kuumenemist ei täheldanud.

      Esmalt postitatud Elukaz poolt
      Pane ampermeeter vahele ja tõsta korpust peale-maha.
      Ampreid mõõta ei saamõõta kuna:
      1) plekkkorpus käib lahti kaheks nii, et kumbgi osa on kolme küljeline (et ära saab võtta ainult 3 külge)
      2) mul on nii kehv tester, mis mõõdab ainult alalisvoolu ampreid
      Beers of Estonia

      Comment


        #18
        Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

        Katsu´isoleerida korpuse pooled üksteisest; 100,1% kindel, et korpus toimib lühiskeeruna.
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #19
          Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

          Toroidi magnetväli "asub" ju mähise keskel südamikus. Väljaspool olev ei tohiks asjasse puutuda.
          http://www.aa.washington.edu/AERP/Pr...n/Tokamak4.htm
          Beers of Estonia

          Comment


            #20
            Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

            Ok, tegelt ma ei tea seda teooriat eriti. Ärge siis väga kurjaks saage.
            Beers of Estonia

            Comment


              #21
              Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

              Sellist nuppu oled näinud?



              100,1% kindel, et korpus toimib lühiskeeruna
              100,1% on päris suur number, järelikult on tegu absoluutse vaieldamatu tõega... aga kuidas siis üldse on võimalik metallkorpusega seadmetesse trafot panna Peab vist mingi dielektrikuga varjestama
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #22
                Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                Pane primaarahelasse sobiv NTC takisti ja probleem lahendatud. Olen ka ise toroide metallkorpusesse pannud ja pole hullu midagi.

                Comment


                  #23
                  Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                  Mul oli ka juhus kus toroidi kinnitusplaati ja -polti puutuv võimendi kate läks puutepunktis kohe üsna tuliseks.Trafo oli ise põhja külge keeratud nagu toroidid ikka.Ju siis mingi lühiskeeru moodi asi seal moodustus.Kui isolaator vahel siis ei juhtunud midagi.Samas ma ei usu et ümbritsevad asjad saaksid kuidagi segada

                  Comment


                    #24
                    Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                    Minu andmetel on trafode varjed kas lakitud või oksüdeeritud pindadega.Samuti on Estonia UM-010 toroidi varje ja kesta vahel õhupiluAsoo!See ATP kest on minumeelest pisut liiga õhukesest plekist; KS häire varjeks piisav...
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #25
                      Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                      Vaevalt küll liiga õhukesest plekist. Varjestus seisneb selles, et juhtiva pinna erinevatele külgedele kogunevad erinimelised laengud, mis kompenseerivad välise välja varjestuse sees. Pealegi -- toroidi magnetväli asub ka reaalselt väga suures osas toroidi sees, seega ka imeõhukesest juhist varjestusest piisab.
                      Mina näen sellises varjestamises ainult positiivseid külgi.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                        Minu arvamus oleks selline, et nende kondekate ja selle ferriidi lisamise kohta. Minu arvates sellest ferriidist tekkis sinna teatav pool millel mingi induktiivsus ja "käivitamise" momendil see avaldab suurt takistust. Äkki ongi mõtekas sinna suure läbimõõduga pool panna.
                        Ehk asjatundjad teavad paremini

                        Comment


                          #27
                          Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                          Kui trahvost on keskelt polt läbi siis see on lyhiskeerd. isoleeri polt yhelt poolt ja asi korras. ma siin myysin yhe võimu trahvot, sellel oli ka troid metall boxsis, aga polt oli tekstoliit seibide peal
                          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                            Mul puutub ju polt ainult ühe otsaga karpi. Aga võin ka selle ära isoleerida. Ma saan aru, et isoleerima peaksin ainult magneetiliselt? Kuna võimu põhi on alumiinplaat, siis piisab kui plekk karbile piisav auk puurida.
                            Beers of Estonia

                            Comment


                              #29
                              Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja

                              Elektriliselt vast ikka.
                              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Uus 625VA toroid lööb korgid välja


                                Mõtlesin ja mõtlesin ning aru ma ei saa kuda see lühiskeerd siin tekib?
                                Cheopps, äkki selgitad?
                                Beers of Estonia

                                Comment

                                Working...
                                X