Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

    Eesti Päevaleht, 03.08.06
    Eesti Päevaleht ilmub teisipäevast neljapäevani ning reedel ilmub mahukam nädalalõpuleht LP. Lehe toimetusse kuuluvad tunnustatud ajakirjanikud, kes teevad Eesti parimat ajakirjandust. Iga eestlane väärib tõde, läbipaistvat ühiskonda ja paremat homset päeva.


    Mis võiks olla salapärane Eesti Nokia? Kas ta on olemas, oleme me ta leidnud?
    [...]
    Spektromeeter

    Eestlase Veljo Sinivee konstrueeritud gammakiirguse spektromeeter ei satu küll just igaühe kätte, kuid võib leida kasutust keskkonnakaitses, hariduslikel eesmärkidel või riigikaitses. Analoogne USA-s toodetud seadeldis käis näiteks 2001. aastal Marsi missioonil Marsi pinna keemilist koostist kaardistamas, samas on eestlase aparaat kümneid kordi odavam, autonoomse toitega, portatiivne ning tunduvalt efektiivsem.

    KOMMENTAAR
    Enn Realo, Tartu füüsikainstituudi vanemteadur: “Raske öelda, kas Eestis tehtud gammakiirguse spektromeeter kandideeriks Eesti Nokiaks, ei ole sellega nii hästi tuttav. Kasutame ise välismaa seadmeid. Spektromeetri puhul on oluline tema stabiilsus. Meil on siin olnud küll mingid Läti asjad, aga nendega on pidevalt janti. Just usaldusväärsus mõõtmisel määrab kogu töö. Tean küll, et Tallinna tehnikaülikoolis tegeles üks töögrupp sellega, kuid pole kahjuks seda näinud.”
    ...
    GSM: 5039624

    #2
    Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

    [...]

    Audese kõlarid

    Kunagi Jõhvis N Liidu kaitseministeeriumile transformaatoreid tootnud asutus võttis turumajanduse saabudes endale nimeks Audes ja kohanes kiiresti uute reeglitega. Kuigi idaturg kadus, suudeti saavutada edu läänes.
    Audese käsitsitööna valmivaid kvaliteetseid kõlareid turustatakse Ameerikas ning Aasias, Eesti turul neid eriti müügil pole, sest hind käib keskmisel muusikasõbral üle jõu. Audese kõlaritepaari ei saa naljalt alla 10 000 krooni, unikaalse disainiga kõlaritepaar Nemo maksab aga näiteks 185 000 krooni.

    KOMMENTAAR
    Tanel Klesment, Eesti Raadio helirezˇissöör: “Kodukõlarina on Audese kõlarid vägagi arvestatavad, aga stuudiosse nad eriti ei sobi – see selgus pärast katsetamist. Aga nad müüvad oma asju ka näiteks USA-s. Tegelikult on Eestis veel mitmeid hakkajaid, kes teevad ise käsitsi helitehnikat, kuuldavasti suutis üks mees oma käsitsi nikerdatud võimenduse lahenduse maha müüa isegi kuulsale Martin-Audiole – nii et potentsiaali võiks Eestil olla küll.”

    Comment


      #3
      Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

      Ootame siin Felchi kommentaari asja sisulisest küljest. TTÜst väljuvad pressiteated kannavad alati ühte motot. Mida ma siinkohal ära ei too. Aga Felch, räägi asjast kui tohib ! Teema on huvitav !


      Muu artikkel on bullcrap nagu ikka. Eestis ei ole Nokiat - valdav osa firmasid teeb allhanget või siis müüb midagi kuidagi kellelegi. Teadusasutused on tihtipeale jälle kinni mingis vanas idees, mida kakskümmend aastat mämmutatakse. Ja fakt et sama asi on kusagil ammu toodetud ja müügil, ei murra keskmise TTÜ teadlase meelekindlust. Et kivi õigesse kapsaaeda läheks, tooks märksõnad: sagedusmuundurite "väljatöötamine", kõrgtemp. schottkid, "Ferrari mootori paremakstegemine" ooo ma fakin god..

      Comment


        #4
        Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

        Tähendab, helistas ajakirjanik ja palus luba spektromeetrit pildistada. Noh, miks mitte, las siis pildistab, mõtlesin. Eks ta siis hiljem räägib, mida ja mismoodi kirjutada tahab.Täna lugesin suure imestusega seda lobalugu...
        Jah, ma ehitan ühte spektromeetrit. Versioon 2, soft ja raud peaaegu töötavad. Vidinal on mõned huvitavad omadused (andmete sidumine GPSiga, portatiivne on ka, inff kirjutatakse CF-kaardile, mõõtmise viis on natuke tavalisest erinev). Stabiilsuse ja muu kohta ei oska veel täpselt öelda, katsetan alles ja kirjutan softi. Asi võiks tulla päris huvitav aga sinna on veel pikk, pikk tee. Jutudd sellest kuidas vidin on märksa effektiivsem ja eriti võrdlus Ampteki masinaga (mis käis tõepoolest Marsil) on pehmelt öeldes jama. Nagu öelda paberlennuki voltija kohta et näe, tegime NASAle ära
        Amptek on suur firma kus seadmete väljatöötamise taga on hulka spetse. Mina ehitan üksinda ja niisama huvist asja vastu. Nendega ma küll konkureerida ei jõua ja ei oleks kindlasti säärast võrdlust toonud. See on natuke ..ee..kohatu.
        Lehe tekst pärineb copy-pastega tehtud (kirjutajale tuttavatest sõnadest?) siit: http://parsek.yf.ttu.ee/index_files/Page872.htm ja eriti vist siit: http://deepthought.ttu.ee/ajaleht/tp...sti_nokia.html
        Viimane lugu (Ummelas) oli samuti ... üles puhutud aga jällegi sain jälile siis kui kollegid lehte lehvitasid..
        Kusjuures olemust selgitavad lõigud osutusid ilmselt kirjutajale tarbetuks...

        Moraal siit: ära kunagi lase ajakirjanikul omapead kirjutada ja ole nendega suheldes etevaatlik.
        Ja üldse, mul on Siemensi telefon ja kui midagi otsida, siis pigem Spunki...

        PS. Marsi Rover oli ka autonoomse toitega..vist?

        PS/1. Toodud lingid viitavad spektro ver.1-le. Praeguseks on see juba moraalselt vananenud. Uue kohta pole veel viitsinud netti infot panna.
        viimati muutis kasutaja felch; 03 m 2006, 19:09.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
          Ootame siin Felchi kommentaari asja sisulisest küljest. TTÜst väljuvad pressiteated kannavad alati ühte motot. Mida ma siinkohal ära ei too. Aga Felch, räägi asjast kui tohib ! Teema on huvitav !
          muide, felch on oma spektromeetrit vähemalt kahel el. huviliste kokkutulekul demonud ja ka aparaadi sünniloo sisulist poolt pisut valgustanud.

          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
          Muu artikkel on bullcrap nagu ikka. Eestis ei ole Nokiat...
          tjah... mind isiklikult häirib väljend "eesti nokia" iseenesest.

          kui meil oleks midagi, mis oleks nii kuulus, kui originaalne nokia, siis me nimetaks seda asja tema õige nimega, mitte naabrite saavutuse järgi.

          ja nagu keegi artikli kommentaarides tabavalt mainis:
          "Tegelased on Merist ja kogu eesti Nokia ideest valesti aru saanud. Kui eesti peaks leidma oma "Nokia" on viimane midagi nii grandioosset, et selle leidmiseks pole vaja korraldada konkursse ega muud jama. Sa lihtsalt tead, et see ongi SEE!"

          aga sellegipoolest, õnnitlused felchile
          GSM: 5039624

          Comment


            #6
            Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

            Esmalt postitatud vtl poolt

            tjah... mind isiklikult häirib väljend "eesti nokia" iseenesest.

            kui meil oleks midagi, mis oleks nii kuulus, kui originaalne nokia, siis me nimetaks seda asja tema õige nimega, mitte naabrite saavutuse järgi.
            Väga õige!
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

              Nokiaga võrreldavat asja on vara oodata. Võib-olla ei ole see isegi enam võimalik.

              Kui kõvasti tööd teha, siis midagi ikka tuleb, kui mitte eestisse, siis vähemalt oma õuele.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                Esmalt postitatud andreie poolt
                Nokiaga võrreldavat asja on vara oodata. Võib-olla ei ole see isegi enam võimalik.
                Ma arvan, et on ikka. Aga too vidin see küll ei ole. Vähemalt mitte hetkel.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                  Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                  Ootame siin Felchi kommentaari asja sisulisest küljest. TTÜst väljuvad pressiteated kannavad alati ühte motot. Mida ma siinkohal ära ei too. Aga Felch, räägi asjast kui tohib ! Teema on huvitav !


                  Muu artikkel on bullcrap nagu ikka. Eestis ei ole Nokiat - valdav osa firmasid teeb allhanget või siis müüb midagi kuidagi kellelegi. Teadusasutused on tihtipeale jälle kinni mingis vanas idees, mida kakskümmend aastat mämmutatakse. Ja fakt et sama asi on kusagil ammu toodetud ja müügil, ei murra keskmise TTÜ teadlase meelekindlust. Et kivi õigesse kapsaaeda läheks, tooks märksõnad: sagedusmuundurite "väljatöötamine", kõrgtemp. schottkid, "Ferrari mootori paremakstegemine" ooo ma fakin god..
                  Küsimus Sulle: mis Sul TTÜ vastu on ? ei antud kumlaudet ? Miks Sa ise siis midagi asjalikku pole teinud ?
                  Aga to Felch :Minu lugupidamine.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                    Esmalt postitatud martinj poolt
                    Aga to Felch :Minu lugupidamine.
                    Tähh! Ma võtan seda kui usalduse krediiti. Esialgu pole veel vääriline aga püüan.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                      martinj: rääkimata siin hetkel minu tegemistest, ütlen TTÜ kohta:
                      ebanormaalne õppetöö korraldus
                      haige personalipoliitika
                      põhjendamatult kõrge enesehinnang
                      Minu kogemused piirduvad energeetikateaduskonnaga. Kui vaja, põhjendan täpsemalt.

                      Comment


                        #12
                        Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                        Esmalt postitatud andreie poolt
                        Nokiaga võrreldavat asja on vara oodata. Võib-olla ei ole see isegi enam võimalik.
                        Kui kõvasti tööd teha, siis midagi ikka tuleb, kui mitte eestisse, siis vähemalt oma õuele.
                        Just! See Nokia pole mitte lihtsalt tulnud, see on väga paljude inimeste aastatepikkuse visa arendustöö tulemus. Natuke nendest kirjutasin ka teemas
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                          Oi jah, ma ka lugesin seda ekspressi eile ja mõtlesin, et pagan, mõned mehed teevad meil siin tippseadmeid ja teised küsivad neilt et mispidi diood voolu juhib
                          Aga siis jõudu-jaksu edaspidiseks !

                          Comment


                            #14
                            Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                            Esmalt postitatud es1dc poolt
                            ...ja teised küsivad neilt et mispidi diood voolu juhib
                            Küsimus oli, kummale poole diood voolu juhib
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #15
                              Vs: EPL: 10 kõvemat kandidaati Eesti Nokia nimetusele

                              Esmalt postitatud Cheopps poolt
                              Küsimus oli, kummale poole diood voolu juhib
                              Õige vastus on kusjuures, et mõlemale poole.
                              Dioodi takistus sõltub lihtsalt pingest.
                              Anname vastassuunas 1mA sisse ja saame selle teisest otsast ka kätte.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment

                              Working...
                              X