Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

COM pordi CTS otsa monitooring

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    COM pordi CTS otsa monitooring

    Tsau poisid, plikad!

    Tekkis üks kiire küsimus: tuttaval on vaja mõõta ratta spidomeetri andurilt rakendumise aega. Mõtlesin millegi sellise peale:

    Nagu ma olen aru saanud, siis peaks RTS-otsalt saama mingi toite. CTS otsal oleva signaali muutumisel tekitatakse com-pordi katkestus, mille järgi saakski võtta timestambi. Kas mu mõtted on õiged või olen midagi valesti arvestanud?

    Aq

    #2
    Vs: COM pordi CTS otsa monitooring

    Pordi väljundpinne saab tõesti juhtida, sättida nad seisu +12 või -12V (moodsa aja säästumasinates +/-5V). Seega on oht, et mõni soft sätib pinge teistpidi, kui sul vaja.
    Pordi kasutamine kiiresti muutuvate asjade jälgimiseks on kahtlane. Ei ole kindel, kas PC (õigemini op.-süsteem) jõuab. Pead katsetama.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: COM pordi CTS otsa monitooring

      Tsau!

      Kiiruse poole pealt ei usu et probleeme tekib, mingi 20 korda sekundis ei tohiks ju hullu teha? Probleem seisneb selles, et kas CTS otsa katkestus tuleb, kui pinge langeb seal +12-lt nulli või peab ta ikka miinusesse langema...

      Aq

      Comment


        #4
        Vs: COM pordi CTS otsa monitooring

        Kas seal üldse katkestus on? Olen kunagi kirjutanud VB-s ja seal sai lihtsalt pinni seisu lugeda. Softi sai kirjutada nii 1->0 kui 0->1 üleminekule (teglikult fronti ei leitud, vaadati nivood). Katkestusi...ei osanud uurida.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: COM pordi CTS otsa monitooring

          Tsau!

          Midagi räägtakse sellest katkestusest

          Siin

          Vihje: WM_COMM_CTS_DETECTED

          Aq

          Comment


            #6
            Vs: COM pordi CTS otsa monitooring

            Jah, VB-s oli käsk OnComm vms. Sai samu evente detektida. Iseasi, kas see käib katkestuse kaudu või toore jõuga pollides.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment

            Working...
            X