Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Keskkütte automaatika.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Keskkütte automaatika.

    Tahaks oma keskütte süsteemile vahele aretada automaatika.
    Sinna kuuluksid: Kontroller, mootor ja 2 temperatuuri andurit (sise tem. ja väli temp.)
    On äkki kellelgi selle kontrolleri skeemi või kuidas oleks seda kõige mõistlikum meisterdada.

    Kontroller mõõdab välis temp. ja sise temp. ja annab mootorile käskluse, kas keerata seguventiili kinni või lahti.Ühesõnaga hoiab ühtlast temperatuuri radikates. Toide võiks ikka olla 12 või 220V ja skeem võiks olla töökindel ja lihtne.

    http://alz.msn.ee/pildid/untitled.JPG

    Ja sinna võiks kohe alguses seadistada kaks programmi, üks mis hoiab radika temp. 60kraadi ja teine mis hoiab 75+ kraadi (külmematele hilmadele)
    Pluss on massis ja kõik on sassis

    #2
    Vs: Keskkütte automaatika.

    Tavaliselt on jah sellistel kontrolleritel kaks andurit aga lisaks välisandurile on teine andur siiski radikatesse mineva vee andur. Selle vee temperatuuri siis reguleeritakse graafiku järgi vastavalt välisele temperatuurile nii, et mida külmem väljas, seda kõrgem vee temperatuur lastakse radikatesse. Asi töötab väga ilusti kuna hoonete soojusvajadus (kWh energiat) on praktiliselt võrdeline välistemperatuuri ja toatemperatuuri vahega ning radiaatorite soojusväljastus on enemvähem võrdeline toatemperatuuri ja radiaatoritesse mineva vee temperatuuri vahega.

    Comment


      #3
      Vs: Keskkütte automaatika.

      Pmst pole vaja ei välis ega ka vee tempi, piisab toa omast. Kui toas on ette antud kraadist rohkem siis keeratakse segisti kinni, kui vähem siis lahti.
      Ntx 21 kraadi=täiesti avatud, 22 kraadi= täiesti suletud. Et asja keerulisemaks teha, võib vahepealsetel kraadidel ka osaliselt avada.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: Keskkütte automaatika.

        Täiesti kinni ja täiesti lahti variandiga on vist natuke jama. Kui kasutame näiteks vesi põrandakütet 100m2 majas, siis on meil põhimõtteliselt 10m3 betooni + muud pudinad. Ma kardan et temp hakkab kõikuma!
        Poest ostetavad variandid keeravad minu teada natuke haaval.
        Aga jah kui saaks klapiga lahendatud, oleks eriti lihtne ja odav.


        Jal

        Comment


          #5
          Vs: Keskkütte automaatika.

          OK, kui ise ehitajal on vaja odavalt teha siis suure häda pärast võib ka toaanduriga teha aga ega sellest head asja saa.
          Mina kirjeldasin seda mismoodi tööstuslikud regulaatorid on tehtud.

          Comment


            #6
            Vs: Keskkütte automaatika.

            Kinni-lahti ei ole jama, nii tehaksegi. Miks te ei lähe mõnda küttefirmasse, mis mõtet on siin foorumis küsida mida keegi arvab ?

            Comment


              #7
              Vs: Keskkütte automaatika.

              Ha, ha KaruTEC, võid kolma korda arvata, kas küsija jälle mitte minu juurde ei või jõuda.

              Comment


                #8
                Vs: Keskkütte automaatika.

                Ma tean neid automaatika komplekte (olen neid üles pannud). Aga tuli mõte et äkki annab sellise kontrolleri ise teha. Ja nn toaandur lähekski kuumaveepeale.
                Pluss on massis ja kõik on sassis

                Comment


                  #9
                  Vs: Keskkütte automaatika.

                  Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                  Kinni-lahti ei ole jama, nii tehaksegi.....
                  Ehk tood mõne tööstusliku kontrolleri näiteks, mis nii teeb.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Keskkütte automaatika.

                    millest me hetkel räägime ??

                    Comment


                      #11
                      Vs: Keskkütte automaatika.

                      Kontrolleri annab kindlasti teha, ise asi kas lihtsam ja odavam tuleb kui valmis asi osta. 3-teeventiil peaks ikka valmis tükk olema, seda juhiks siis kahe triaciga prose ntx atmega 8. Anduritest võiks olla pealevoolu ja välistempsi andur mõni odavam 1-wire ntx . Küttegraafik koosneks siis tabelist mis vastandaks välis tempsi ja pealevoolu tempsi. Täpsem tulemuse saavutamiseks võiks ka toatemp. andur olla
                      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                      Comment


                        #12
                        Vs: Keskkütte automaatika.

                        Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                        millest me hetkel räägime ??
                        küttevee temperatuuri reguleerimise kolmikkraani (seguventiili) mootori juhtimisest

                        Comment


                          #13
                          Vs: Keskkütte automaatika.

                          Selline ventiil on olemas täismehhaanilisena, kodus kasutamiseks tipp topp.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Keskkütte automaatika.

                            Muidugi pole automaatikat siis vaja kui käsitsi ka saab reguleerida.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Keskkütte automaatika.

                              Bimetall juhib, mitte käsi

                              Comment

                              Working...
                              X